2 šteniatka

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

2 šteniatka

Poslaťod daraka » 27. Nov 2008, 13:54

Ahojte, som tu nová a potrebujem poradiť :)
Mám 6 mesačnú fenku angl. kokra a chcela by som si zaobstarať ešte jedno šteniatko, tiež fenku kern teriérku. Bývame v byte a pracujem doma, takže čas by som na ne mala.
Myslíte, že je to dobrý nápad? Dám si poradiť
daraka
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 27. Nov 2008, 13:30
Bydlisko: bb

Re: 2 šteniatka

Poslaťod M@co » 27. Nov 2008, 21:48

daraka píše:Myslíte, že je to dobrý nápad? Dám si poradiť
na základe väčšiny prípadov, ktoré poznám, skusim napísať, že TO NIE JE DOBRÝ NÁPAD :idea:
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod Amaguk » 27. Nov 2008, 23:00

preco nie?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tana » 28. Nov 2008, 16:21

dvaja psi, či dve suky na jednom dvore je problém, nieto ešte v bytovke. Jeden spoločný majiteľ, žiarlenie, provokovanie, výtržnosti, dožadovanie si pozornosti, hladanie stále popredného miesta vo svorke.... to jedine že jedna by bola fakt brutus dominant a druhá už od narodenia číslo dva, aby jej to nevadilo a neriešila postavenie vo svorke a bola spokojná na takom poste ako je.
Podľa skúseností si na seba skôr zvyknú dvaja psi, než dve suky. Tie keď sa začnú riešiť budú sa riešiť vkuse.
Na dvore máme 3 psov NO.
Začalo to nasťahovaním do RD s mojim psom. K nemu pribudol pes môjho manžela. Psi sú rovnako starý. Môj pes bol od malička alfa, podotýkam prirodzený nie umelo vytvorený. Manželov pes bol vždy číslo dva, chcel byť vo vedení ale keď si to raz vysvetlili máme na dvore pokoj.
Horšie je to s tretím psom, ktorého sme si zobrali po smrti jeho majiteľa. Tento 11ročný pes je otec môjho psa, a tým pádom je to isté. Celých 11r bol šéf a teraz mu samozrejme neide o nič iné. Manželovho psa si ani nevšíma, ale do mojho v kuse podríva, až dovtedy kým sa nepotlčú. Potom dá chvíľu pokoj kým sa mu nezahoja rany a skúša znova. Tu stále musím zasahovať ja a vysvetliť im že ja som šéf a bez šéfa sa nemajú čo klbčiť pretože vyfasujú obidvaja. Asi už dva mesiace sa nepobili, ale iskrí to medzi nimi stále.
Je to dosť podobné ako v prírode. Alfa jedinec je šéf, ma právo kryť, ale väčšinou sa ťažko vzdáva svojej pozície. Nie zriedkavo to končí vážnymi zraneniami vedúcimi až k jeho úhynu.
Preto si musíš pri výbere dosť zvážiť aké povahovo zviera máš doma, a vybrať jej partnerku inej povahy. Samozrejme dať im hneď najavo kto je pánom a čo smú a čo nie.
tana
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod lucik » 29. Nov 2008, 9:42

nesuhlasim s tym, co pisala tana, ale tiez si nemyslim, ze je to dobry napad. pockala by som, kym bude kokrica dospela, vychovana, vycvicena - tym bude aj sama potom pomahat vychovavat steniatko..
nesuhlasim, ze suzitie dvoch feniek by mal byt problem, pokial su obidve socializovane odmalicka.
tana, a alfa ma byt majitel, nie pes :?
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod daraka » 29. Nov 2008, 18:36

Ďakujem za všetky rady :wink:
daraka
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 27. Nov 2008, 13:30
Bydlisko: bb

Poslaťod tana » 5. Dec 2008, 19:26

Jasmé ze šéf je majiteľ. Hovorím o psovi, ktorý je naozajstný alfa. Ten sa pred svojim pánom nebude riešiť s druhým psom, pretože vie že jeho pán je nad ním. Ale ked pán odíde do práce tak si na dvore robý poriadok alfa pes. Alfa pes je u mna asi 1 z 20tich.
Aj v prírode je to podobné. Čím dlhšie je vodca preč, tým viac sa na jeho postaveia tlačia ostatný dominantný jedinci. Po prýchode alfa jedinca, si musí s potencionálnimi nástupcami urobit poriadky.
tana
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

2 šteniatka

Poslaťod Ayrin » 28. Dec 2008, 19:28

Som dlhoročnou chovateľkou psíkov v paneláku, preto si myslím, že nie je problém. Ja ich mám momentálne troch - fenečky. prvá je tu a jediná zakladateľka chovu 9 ročná fenečka lhasa apso, kedže má dobrú povahu, pred dvoma rokmi k nej pribudla 1 ročná fenka čivavky a teraz v marci pol ročná fenka trpaslíčieho špica. Je to všetko v pohode, sú to tri fenky a znášajú sa v pohode, dokonca aj s cudzími fenkami na ulici sa vôbec nebijú, lebo sú vychovávané v súžití so psíkmi a nie sú obmedzovane.
fotky vo fotogalérii :
www.trihorky.websnadno.cz
lhasakom zdar a psíčkarom tiež;)
http://trihorky-lhasa.websnadno.cz
Obrázok užívateľa
Ayrin
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 14. Dec 2005, 21:01
Bydlisko: Bernolákova 10, 040 11 Košice


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron