Dominantny a zurivy pes

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

Dominantny a zurivy pes

Poslaťod PETRA75 » 26. Dec 2007, 20:43

Potrebujem radu od skuseneho cvicitela, ako odnaucit psa dominantnosti a agresivity.Ide o rocnu fenu YT, ktora sa poslednu dobu sprava velmi agresivne voci mne a clenom rodiny.Ak ju davam dole z postele, vrci je velmi agresivna a hryzie.Niekedy strazi tasky, alebo kabelu,hracku,hocico ju napadne. Ak prechadzame okolo nej, alebo si chceme nieco vziat utoci na kazdeho. Ak nou zatrasiem za kozu, je este viac agresivna a hryzie.Zautoci ako na mna,tak aj na deti. S takym spravanim som sa este u psa nestretla a pretoze z nej mam strach, ked sa takto sprava, neviem ako dalej. Surne potrebujem pomoc.
PETRA75
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 12. Aug 2007, 12:45
Bydlisko: Pezinok

Poslaťod raky » 27. Dec 2007, 0:25

Ahoj,
skús www.vlcica.sk
Drzim palce.
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod ...repr^zent » 29. Dec 2007, 3:37

PETRA, to co popisujes je vysledok absolutne zanedbanej vychovy, mala by si sa hanbit a napisat tu radu, ktora pomoze je dost nerealne, resp. bol by to roman..
YT je selma, nie plysak, ale na to si uz asi prisla aj sama.
Ja tak isto ako raky odporucam citat, citat a zase citat. Metody rozne, vyber necham na teba. :wink:
Ale aby som len nelinkoval, tak napisem aj svoj nazor. Kedysi som prevychovaval rozmaznaneho a dominantneho maltezaka v zvaracskych rukaviciach..nebudem to podrobne popisovat, ale vysledok bol taky, ze pochopil, ze odpor, agresia a kusanie nikam nevedie, len mu sposobuje neprijemnosti. Je to nejjednoduchsie riesenie, ale aj najpovrchnejsie.
Dnes som trochu mudrejsi a viem, ze sefom je ten kto ma pod palcom zdroje. Myslim, ze je to v niektorom z tych linkov popisane.
Zdroje t.j. vsetko co ma pre psa cenu. V prvom rade jedlo, potom hracka, miesto, postel, proste cenne veci. Lahko to spoznas, co je prenho cenne. :wink:
Mas nastastie krpca, takze to nebudes mat tazke mu tie zdroje obmedzit pri neposlusnosti, agresii, alebo naopak ho nimi odmenit, ked sa zacne polepsovat. Nechci to zmenit za chvilu, netlac na pilu. Cas ked si "spala" a z plysaka sa ti stalo male monstrum neoklames.
Trpezlivost, doslednost pri tvojich rozhodnutiach a spravodlivost robia zazraky!
Lasku som nespomenul, lebo to jedine paradoxne tvojej fenke nechyba, ale ako vidis vsetkeho vela skodi. :wink:
Tvoj psik je uz prakticky dospely a sprava sa ako vodca, ktorym fakticky aj je. Takze ho pekne krasne budete musiet vsetci clenovia domacnosti zosadit z tronu. Sice si hodne zanedbala, ale 1r drzacky YT by mal byt hracka, ak sa aj ty, spolocne s ostatnymi clenmi rodiny posnazite. Keby ta zaujimalo nieco konkretne, co ti nebude jasne, tak sa kludne, ked sa prestanes hanbit spytaj. Ak budem vediet poradim, ak nie tak su tu skusenejsi. Drzim palce.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod PETRA75 » 30. Dec 2007, 22:47

Pre REPR^ZENT:Odpisala som Ti do sukr.sprav
PETRA75
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 12. Aug 2007, 12:45
Bydlisko: Pezinok

Poslaťod petra100 » 31. Dec 2007, 1:52

musim sa priznat,ze ja mam doma nieco podobne.je to jednorocny pes ktory bol uuuplne socializovany aj so psami.stykal sa aj s pitbulom-neviem ci je mozne ze to odkukal od neho.stari psi ho vzdy vyvstekali a vrcali nanho.teraz vrci na psov a je agresivny.snazime sa byt tvrdi,ale niekedy mam pocit,ze tvrdost nanho nezabera. :( :(
petra100
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 31. Dec 2007, 1:47
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Van » 31. Dec 2007, 1:55

petra100 píše:snazime sa byt tvrdi,ale niekedy mam pocit,ze tvrdost nanho nezabera. :( :(
ja by som radsej zvolila cestu lasky, doslednosti a spravodlivosti...cesta trvrdosti nie je podla mna ta najlepsia, najma ak tam chyba cosi ine...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod ...repr^zent » 31. Dec 2007, 1:55

PETRA75 píše:Pre REPR^ZENT:Odpisala som Ti do sukr.sprav
PETRA nist mi zatial neprislo. :( Nieco si musela spravit nespravne.

petra100 píše:musim sa priznat,ze ja mam doma nieco podobne.je to jednorocny pes
Je to pit, pes, alebo fena? Co si myslela tou tvrdostou?
Naposledy upravil ...repr^zent dňa 31. Dec 2007, 2:05, celkovo upravené 1
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod petra100 » 31. Dec 2007, 1:58

ta tvrdost je spravodliva myslela som tym trest.ale on zabuden na to a robi to neustale :( ma vela lasky...ma vsetko,ale neposlucha :(
petra100
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 31. Dec 2007, 1:47
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Van » 31. Dec 2007, 2:03

petra100 píše:ta tvrdost je spravodliva myslela som tym trest.ale on zabuden na to a robi to neustale :( ma vela lasky...ma vsetko,ale neposlucha :(
ak neposlucha, potom tam aj tak cosi chyba...alebo su ingrediencie zle namiesane...radit cez net v takomto pripade podla mna dost nebezpecne...najlepsie by bolo naozaj kontaktovat kohosi, kto sa v problematike aspon trochu vyzna a uvidi psika aj s ludskou svorkou v akcii a poradi priamo na mieste, co je zle a co dobre...casto totiz byva chyba v majitelovi a nie v samotnom psovi. Aj trestat sa treba naucit, inak sa to minie ucinku.
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod raky » 31. Dec 2007, 2:29

pre petu100

Ak to ,,odkukal,, od psa, tak ho to to pes aj dokáže odnaučiť /možno/, samozrejme iný... staršý a skúsenejšý... :idea:
P.S. asi by som to skúsil ako prvé..., viem že je to tažké, mám podobné starosti...v mojom prípade myslím agresivitu_drzosť voči mladším, alebo menším psom...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod PETRA75 » 31. Dec 2007, 13:10

Pre REPR^ZENT:Odpisala som Ti do sukr.sprav.PETRA nist mi zatial neprislo. :( Nieco si musela spravit nespravne.

Petra:Mas to tam. :wink:
PETRA75
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 12. Aug 2007, 12:45
Bydlisko: Pezinok

Poslaťod lucik » 31. Dec 2007, 17:30

raky píše:pre petu100

Ak to ,,odkukal,, od psa, tak ho to to pes aj dokáže odnaučiť /možno/, samozrejme iný... staršý a skúsenejšý... :idea:
P.S. asi by som to skúsil ako prvé..., viem že je to tažké, mám podobné starosti...v mojom prípade myslím agresivitu_drzosť voči mladším, alebo menším psom...


maarisku, raky, neprehanaj!!! catty nie je agresivna, nerob z nej bestiu!
niekedy vas zoberieme von spolu s Marketou a kernterierkou Mely, uvidime, ako bude Catty reagovat. Mely je dostatocne vtierava a otravna na to, aby sme Catty otestovali.. ublizit si neublizia, toho sa nebojim..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod raky » 31. Dec 2007, 18:29

Lucik, možno trochu na vysvetlenie.
Včera sme napr stretli tú HW, teraz má 9.mesiacov a tak ju terorizovala, že nám jej bolo ľúto, ak by pár krát nezaskučala od bolesti, tak by som povedal ok, ale toto už bolo naozaj dosť. Dnes retrieverku asi 6. mesačnú a tá už keď ju zbadala tak chcela paničke utiecť... Bojím sa len, že catty nemá mieru a že sa tá drzosť vystupňuje až tak, že ju potom niekto ,,natrhne,,. S Gipsy sa pozná od malička a myslím, že ju rešpektuje, alebo má rada,možno to tak nevidíš. Pred cca tromi mesiacmi som nič také neregistroval. Ale ten testík len rád, uvidíme, bol by som rád aby si mala pravdu...
Pekný Slivester!
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod lucik » 31. Dec 2007, 19:59

raky píše:Lucik, možno trochu na vysvetlenie.
Včera sme napr stretli tú HW, teraz má 9.mesiacov a tak ju terorizovala, že nám jej bolo ľúto, ak by pár krát nezaskučala od bolesti, tak by som povedal ok, ale toto už bolo naozaj dosť. Dnes retrieverku asi 6. mesačnú a tá už keď ju zbadala tak chcela paničke utiecť... Bojím sa len, že catty nemá mieru a že sa tá drzosť vystupňuje až tak, že ju potom niekto ,,natrhne,,. S Gipsy sa pozná od malička a myslím, že ju rešpektuje, alebo má rada,možno to tak nevidíš. Pred cca tromi mesiacmi som nič také neregistroval. Ale ten testík len rád, uvidíme, bol by som rád aby si mala pravdu...
Pekný Slivester!


hm, si si isty, ze Tina (tak sa tusim mlada vola), skucala od bolesti? neskucala len tak preventivne - skor zo strachu? nejako sa mi ozaj nechce verit, ze by Catty ublizila, ze by nepoznala mieru. je pravda, ze niekedy, ked su rozblaznene, tak v ramci hry akoby sa zabudli a do mladsieho alebo slabsieho psa idu a nahanaju a stvu ho, to aj Gipsy, ved vies (vtedy hru stopnem).. len myslim, ze Catty ma dobru vychovu a uz aj vyrovnanu povahu dost na to, aby nielen neskakala do inych psov (myslim tym vrcanie alebo utok) ale ani zbytocne neriesila nejake vyzvy od vyryvacov. skor mam pocit, ze riesis nieco, co este nie je, len ty sa bojis, ze by sa to mohlo stat.

pekny, no hlavne pokojny Silvester aj tebe aj rodinke! :angel:
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron