Akého si vybrať?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rea » 20. Okt 2007, 16:32

Lucia.ja píše:tak čo myslíte? bolo by tomu šteniatku zima? mám síce k dispozícii zateplenú búdu ale bojím sa aj tak, lebo malé šteniatko je niečo iné ako dospelý pes a určite bude chlad a zimu znášať inak. Svojho prvého psíka som dostala na začiatku leta a to bolo o inom....


Okrem toho ostatného, čo bolo napísané, záleží na tom, ako bolo šteniatko odchované, na to treba brať ohľad.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod mairi » 20. Okt 2007, 17:14

Lucia.ja píše:tak čo myslíte? bolo by tomu šteniatku zima? mám síce k dispozícii zateplenú búdu ale bojím sa aj tak, lebo malé šteniatko je niečo iné ako dospelý pes a určite bude chlad a zimu znášať inak. Svojho prvého psíka som dostala na začiatku leta a to bolo o inom....


no ja by som si nekupila na zimu, ak by malo odzaciatku byt cely cas vonku, ale to je len moj nazor, a v nejakej skoro uz vonkajsej chodbicke ho nemozes nechat prespavat?
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod oreganka » 20. Okt 2007, 18:17

Lucia, sama pises, ze ´male steniatko je nieco ine ako dospely pes a urcite bude chlad a zimu znasat inak´ ... preco sa vzpieras vlastnemu instinktu, ktory ti velmi spravne napoveda ? .. a nejde len o chlad a zimu Luci, ak ma vyrast zo stenata pohodovy pes, potrebuje sa zrovna v stenacom veku zzit s ludmi, musi citit, ze ho svorka prijala a to sa nestane, ak bude trebars ´len´v noci samotne na mraze v kotci, nech si vravi kto chce co chce v style ´a nech si zvyka´.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Lucia.ja » 20. Okt 2007, 18:56

ďakujem za rady. ja som si to tiež myslela že to nebude dobré ale už sa na to šteniatko tak strašne teším, že neviem čo so sebou :) a chcela som ho aj preto lebo si už teraz neviem predstaviť ako strávim celú zimu sama, bez psíka.....čo už musím to vydržať pre jeho dobro:)
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Kaca » 20. Okt 2007, 23:11

Myslim ze si sa rozhodla dobre a tesim sa s Tebou na jar :)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod emor » 21. Okt 2007, 20:18

:roll: no odnas odidu 8tyzdnovi burani NO presne medzi vianocami a silvestrom:-P :twisted: a pojdu a bude im fajn. a ked nepreziju maju smolu. priroda si ich odselektuje. :idea:

a ked to poludstim . tak - je idealne ked stence odidu od matere n akonci marca a zaciatku aprila. hold ale co narobis ked suka hara jak tatar a nebere ohlad na kalendar lebo uz x jej straych materi vyrastlo v umelych podmienkach ludskeho chovu.? :idea: :roll:

podmienky treba vytvorit take aby boli pre stena vpohode.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod oreganka » 22. Okt 2007, 12:38

emor, suky harajuce ´jak tatar´ ako dosledok umelych podmienok chovu okay a beriem, potom sa ale aj nasledna starostlivost o stenata musi dat do suladu s umelostou podmienok a nie, ze ´maju smolu, PRIRODA si ich odselektuje´. Btw. to, ze haraju v case ´proti prirode´ automaticky neznamena, ze maju mat stenda - od coho je potom chovatel :?: - ak sme sposobili protiprirodnu haravost, tak sme zodpovedni za nacasovanie vrhov, alebo ? Nemam nic proti zimnym vrhom, ale zimne stendo do podmienok, zhodnych s tymi, v akych sa narodilo - ked pri peci, tak k peci, ked v lese, tak do lesa, ale :!: : KAZDE stendo (vynate zo svorky matka-surodenci) k cloveku ! - ten prebera (nahradza) DOLEZITU ulohu svorky. Zobrat stena od pece a zo svorky a fuknut ho osamote do studenej budy, ci kotca, poznaci zdravotne a psychicky kazdeho jedinca a priroda s tym nic nema.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Kaca » 22. Okt 2007, 12:54

emor píše::roll: no odnas odidu 8tyzdnovi burani NO presne medzi vianocami a silvestrom:-P

ok, ale pojdu asi tam, kde sa o nich budu vediet primerane postarat. Ja som tiez brala Bali 23.12. a prezila v pohode ;)
podmienky treba vytvorit take aby boli pre stena vpohode.

Presne! O to prave ide... Ked nemoze vziat stendo domov, tak potom treba pockat do jari...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod janka_b » 22. Okt 2007, 15:12

a zalezi aj od plemena. odhliadnut od psychickej ujmy /ze ak dame stena rovno po prichode do budy a nebude prve tyzdne s nami doma,tak to bude asi dost blby priklad spravnej socializacie/

tak su plemena, ktore mozu zit vonku ale v ziadnom pripade nie v zime....ak by sme ubytovali stena NO do vyteplenej budy v zime, tak myslim, ze by to po fyzickej stranke prenho nebol az taky horor, ako keby sme tam dali steniatko nejakeho ineho trocha menej fyzicky odolneho psa,tak neviem neviem ci by o par dni sme s nim nebezali so zapalom pluc na veterinu :(

ak nema niekto vytvorene spravne podmienky, treba jednoznacne pockat do jari. ved trpezlivost ruze prinasa...
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod emor » 22. Okt 2007, 20:43

*18.1.2001 EL , *15.1.2002 Dara , *21.12.1997 Varo ... ;-) priroda ich vyselektovala kumne.. a hold este furt ziju. a celkom slusne :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Kaca » 22. Okt 2007, 21:15

emor píše:*18.1.2001 EL , *15.1.2002 Dara , *21.12.1997 Varo ... ;-) priroda ich vyselektovala kumne.. a hold este furt ziju. a celkom slusne :wink:

Povedali Ti? ;)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Lucia.ja » 19. Jan 2008, 13:23

Ahoj všetci! :) Tak chcem sa pochváliť novým prírastkom do našej rodiny. Volá sa Ema, má 6 mesiacov, je to írsky seter a včera sme si po ňu boli. Opäť raz to za mňa vyriešil nazvime to "osud" :D . Nemusela som vyberať, ona si vybrala mňa. Inak aj predtým sa setríci páčili, ale myslela som, že ako začiatočník by som takého psa nezvládla. Bola so však za niekoľkými chovateľmi setrov a veľa som o nich čítala a nakoniec som zistila, že mi ako plemeno "sadnú". :D Tak, len toľko som chcela. :P
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod raky » 19. Jan 2008, 13:48

fest krasny pes... :D
gratulujeme!!!
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Lucia.ja » 19. Jan 2008, 16:10

)dakujem veľmi pekne :D ak sa mi podarí tak hodím aj nejaké fotky do galérie :)
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod dana » 24. Jan 2008, 13:33

gratuluejm irsky setak je prekrasny pes a ked si zvyknuta na to venovat mu vela casu a bude mat veeeela pohybu, tak budete obaja velmi stastni....
vela stastia :D
dana
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron