pes nechce skocit na fenu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Silwuska » 9. Júl 2008, 12:26

:shock: bruno ja s teba mam dost...sak ty si uplny amater...preboha...
A to mas jako pocit ze klieste roznasaju len boreliozu na psov?? a hotovo?? uz si pocul o babezioze proti ktorej nieje adekvatna vakcina zatial??

A mas pocit ze spot co sa davaju za krk je len jeden, lebo ty si vo vasom zapadakove len jeden nasiel?? a uz si pocul o antiparazitnych obojkoch ktore skoro 100% ucinkuju 6 mesiacov?? asi ne co??
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod bruno » 9. Júl 2008, 14:55

si trupka lesenarska lebo necitas nic co napisem, o obojkoch som pisal...ze som ho este nemal.Ale sused ho mal a mozem povedat ze kliesta mal pes aj s obojkom.Tak ho ani mat nechcem.Opytaj sa hociktoreho veterinara a on ti povie ze nad vakcinu neni.

otom ze sa davaju aj ine za krky psom viem, ale su to len klapky proti kaslu, ucinnost je 10percentna.
o tom co nie je este vakcina pisat hadam nebudem, ked je len proti borelioze tak pisem len o nej .

pisem len to co je najlepsie , myslim ze frontlajn je aj cenovo aj kvalitovo.ale len vo forme vakciny- ostatne su sra.cky,

ty maj zo seba dost, keby som bol ja na tvojom mieste tak sa zamyslim nad sebou co sem napisem, citaj poriadne prispevky.

skladam hold lesenarskym trupkam
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Silwuska » 9. Júl 2008, 15:21

Ty vole ty ses uplne mimo...jaka frontline vakcina??? :shock:

Jojo...som rada ze mas suseda experta rovnakeho ako si ty :lol: co kupil jaky obojok?? Trixi za 65,- ?? :lol:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod Danaka » 9. Júl 2008, 15:33

Moja Klárka, taký malý :angel:

Obrázok
Obrázok
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Amaguk » 9. Júl 2008, 15:45

bruno, skladam holt tvojim lesenarskym vedomostiam :lol:

...v pripade, ze to co pises, aj myslis vazne, opat preukazujes svoje bohate vedomosti, mame sa od teba fakt co ucit...
frontline vo forme vakciny este nevymysleli, jedine, zeby ste ju boli vynasli vy, sudruhovia lesenari, a drzali to v utajeni :P

ziadna vakcina esta ziadneho psa pred kliestami neuchranila, uchranit ich moze pred prenosom konkretnej choroby, t.j. boreliozy, ale neuchrani ich pred prisatim kliesta a teda ani pred moznym prenosom dalsich ochoreni...

btw, ty mas tvojich psov ockovanych proti borelioze?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dexter13 » 9. Júl 2008, 15:57

pekna klarka :)

Kd uz sme tady pri burlivej debate o kliestoch, mne jedna tetula miesa taky aromaticky sajrajt z nemee tree, citronovej travy a tak neak... Da sa to do toho na par dni obojok /naj kozeny, to dlhsie vydrzi napustene/, je to prirodne a celkom sm s tym aj spokojny :) pouziva to od nej dost ludi.

Ak chcete vyzobrem recept :D

Prosim aby ste ma nezabili, ze nepouzivam kupovane :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Danaka » 9. Júl 2008, 16:03

Ďakujem. :ahoj:

Ty s ním máš aké skúsenosti? Funguje?

Hoď do placu recept a bude na každého zvážení, či ho použije. Myslím, že horšie, ako chemické obojky to už nemôže byť. Funguje to aj na ľudí? :P
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Amaguk » 9. Júl 2008, 16:03

preco by sme ta mali zabijat?
:wink:

ja som toho roku zacala davat cajovnikovy olej a levandulu a musim povedat, ze som velmi spokojna, ako dobre to funguje :D

takze ja som za prirodu, proti chemii
a prosim recept tiez :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Danaka » 9. Júl 2008, 16:12

Amaguk ty ich tým potieraš? Používaš tie flaštičky do čajových lámp?
Je to tiež dobrý nápad. Chodíme často po trávnatých plochách (stopujeme - dúfam, že ma nezavrú za týranie psa:o)) a tu je každá rada dobrá. Teraz máme skalibur a je super, ale dokedy?
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Tingri » 9. Júl 2008, 16:40

Bruno aj ja mám zaočkované psy proti borelióze / ale ručite nie frontlinom, presný názov vakcíny môžem pozrieť v Petpase/, ale prisatie kliešťa tým neobmedzíš a je milión iných chorôb ktoré prenášajú a nielen kliešte ale aj komáre. Napríklad som minulý rok dávala robiť aj testy na dirofilariózu... Frontline je nanič, kliešte sú už voči nemu imúnne, ale je pravda že sú iné prípravky na trhu či už pipety alebo obojky. My obojky nemôžme lebo sú všetky tri dlhosrsté a hrozne sa tým ničí srsť, ale začali sme pridávať do žrádielka kvasnice /alebo som počula aj o pangamíne/ a zatiaľ mala každá len jedného kliešťa a to žijeme naozaj aktívne:-))) a sem tam kvapnem za krk čajovníkový olej 2-3 kvapky...takto to robím ja:-))) A mimochodom čajovníkový olej mám z lekárne a nedám na to dopustiť ani ako dezinfekciu pri drobných rankách napr. na labke:-))) aj po kliešťovi.
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod dexter13 » 9. Júl 2008, 17:17

je to fajn, skusim to teda zohnat od nej a postnem.

Cajovnik je tiez dobry, na rany ho sice nedavam, to vacsinou betadin, ten psov nestipe v otvorenej rane.

Tiez sm skor za presadzovanie prirodnych receptov, homeopatik atd ci uz u psov alebo ludi atd.

Aj brat co mal velke problemy s tosou na zaklade zanedbanej starostlivosti zo strany veta... Dali ho do "normy" nie pohody /zatial/ s homeopatikmi, v ktorych sa ohladne psov vyzna doktor Cech z ba.

Na parazity atd je napr. velmi dobry cesnak, pokial ho ovsem pes zozere :D

Je toho vela ako sa da pomoct bez chemie a atb, niekedy je alternativna medicina velmi silna, skoda ze ju malo doktorov a veterinarov presadzuje
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod anet » 9. Júl 2008, 21:38

dexter13 píše:pekna klarka :)

Kd uz sme tady pri burlivej debate o kliestoch, mne jedna tetula miesa taky aromaticky sajrajt z nemee tree, citronovej travy a tak neak... Da sa to do toho na par dni obojok /naj kozeny, to dlhsie vydrzi napustene/, je to prirodne a celkom sm s tym aj spokojny :) pouziva to od nej dost ludi.

Ak chcete vyzobrem recept :D

Prosim aby ste ma nezabili, ze nepouzivam kupovane :D


Neviem ci je to recept "tetule" ale 1 flasticka eukalyptus olej + 1 krat citrusová tráva, zmiešať a namočiť obojok na 2-3 dni. Myslim ze mali na mysli asi tie vonne oleje.
Opisala som si ho cca pred dvomi rokmi z netu.
Nemam osobne odskusany!

No a netrpezlivo čakám na recept "tvojej tetule". :lol:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod dexter13 » 9. Júl 2008, 21:51

netusim :D v piatok s nou budem. A neni to moja teta, jak sm ju mal nazvat :D taka starsia pani s peknym psom :)

Ale moze byt, vonia to tak. Dam obojcek aj frajerke, minule mala kliesta :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod bruno » 10. Júl 2008, 7:50

o kvasniciach som este nepocul...

ked vytocim kliesta dam na to miesto psovy alkohol, neviem ci robim dobre...
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod dexter13 » 10. Júl 2008, 8:58

bruno píše:o kvasniciach som este nepocul...

ked vytocim kliesta dam na to miesto psovy alkohol, neviem ci robim dobre...


Dezinfekcia ako dezinfekcia, takze myslim ze robis. Len ci z neho nebude alkoholik :D a bude zbierat klieste naschval a lizat rany :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia