Akého si vybrať?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Lucia.ja » 14. Sep 2007, 20:20

Vďaka ti dogsite určite sa tam pozriem:) vďaka aj tebe krista, viem že bradáče su stršne milé psíky o jedného som sa asi mesiac starala:) stále sa ešte rozhodujem... ale v každom prípade som vám vďačná za vaše rady a súcit:)
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod krista » 17. Sep 2007, 14:13

Určite daj vedieť pre akého si sa rozhodla :P a veľa šťastia
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod daga » 17. Sep 2007, 14:20

Viem veľmi dobre ako sa cítiš...ja som zvolila opäť to isté plemeno a tendencie porovnávať sú len sem tam (porovnávanie bude vždy, nech zvolíš hocičo)......čo tak BO-malinois?
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Lucia.ja » 17. Sep 2007, 19:40

ahoj daga, aj ja som rozmýšľala o belgickom ovčiakovi, je to nádherný pes, ale jednoducho ešte stále nie som rozhodnutá...nemohla by si mi dať nejaké linky na chovateľské stanice, alebo súkromných chovateľov, lebo toto plemeno je pre mňa dosť ťažké niekde nájsť. Vďaka
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod daga » 18. Sep 2007, 8:47

Lucia.ja píše:ahoj daga, aj ja som rozmýšľala o belgickom ovčiakovi, je to nádherný pes, ale jednoducho ešte stále nie som rozhodnutá...nemohla by si mi dať nejaké linky na chovateľské stanice, alebo súkromných chovateľov, lebo toto plemeno je pre mňa dosť ťažké niekde nájsť. Vďaka

Tiež som zo Žiaru, tak mi napíš cez súkromnú správu, môžme sa stretnúť. Kamoška má BO s PP a super prehľad, tak ťa môžem skontaktovať
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Lucia.ja » 23. Sep 2007, 15:18

ahoj daga posielala som ti ss ale noposlalo to tak mi napíš na icq ak máš, ak nie tak tu je môj mail: lucia.janovic@gmail.com
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod dana » 24. Sep 2007, 16:30

ahoj,tak ked chces stredne velke plemeno a mas velky dvor a dost casu,tak amdarska vyzla by bola ok alebo ridgeback,ale to je uz vacise... ridgeback ej super strazny pes, vyzla strazny pes nie je ale hlasi,ked niekto ej pri brane... obe rasy su kratkosrste. tak skus aj nad nimi porozmyslat.... alebo weimarsky stavac alebo nemecky :) maju podobne vlastnosti a psy su ostrejsi ako feny... vela stastia pri vybere a je mi luto tvojho psika :(
dana
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

Poslaťod lucik » 24. Sep 2007, 17:12

dana píše:ahoj,tak ked chces stredne velke plemeno a mas velky dvor a dost casu,tak amdarska vyzla by bola ok alebo ridgeback,ale to je uz vacise... ridgeback ej super strazny pes, vyzla strazny pes nie je ale hlasi,ked niekto ej pri brane... obe rasy su kratkosrste. tak skus aj nad nimi porozmyslat.... alebo weimarsky stavac alebo nemecky :) maju podobne vlastnosti a psy su ostrejsi ako feny... vela stastia pri vybere a je mi luto tvojho psika :(


madarske vyzla na dvor? sa zjanci od nudy ak s nou nebude nieco robit (kde psovi zamestna hlavu). a na ridgebacka treba trosku skusenosti s vycvikom, pretoze psy ho povazuju za agresora tym, ze ma akoby zjezenu srst a utocia na neho - treba ho dosledne naucit ignorovat vyzvy na boj..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Fraga » 24. Sep 2007, 19:02

Prečo nehladáte psy medzi spoločenskými plemenami hlavne, ked nemáte s nimi skúsenosti? Prečo sa vrháte stále po poľovných plemenách a potom fňukáte nad tým ako vám naháňajú slepice, zajace a boh vie čo ešte a že ich potrebujete zamestnať? :roll:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod lucik » 24. Sep 2007, 22:14

Fraga píše:Prečo nehladáte psy medzi spoločenskými plemenami hlavne, ked nemáte s nimi skúsenosti? Prečo sa vrháte stále po poľovných plemenách a potom fňukáte nad tým ako vám naháňajú slepice, zajace a boh vie čo ešte a že ich potrebujete zamestnať? :roll:


Fraga, kluuud, ved vsetko je zatial v stadiu uvazovania, nikto sa na nic nevrha :D
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod offca » 24. Sep 2007, 22:28

lucik píše:
Fraga píše:Prečo nehladáte psy medzi spoločenskými plemenami hlavne, ked nemáte s nimi skúsenosti? Prečo sa vrháte stále po poľovných plemenách a potom fňukáte nad tým ako vám naháňajú slepice, zajace a boh vie čo ešte a že ich potrebujete zamestnať? :roll:


Fraga, kluuud, ved vsetko je zatial v stadiu uvazovania, nikto sa na nic nevrha :D


..ale musíme nechať, že má pravdu. A ako majitelka weimara sa na túto tému má "právo" aj opodstatnene rozpakuvávať.
Mna to serie aj ked sa nachádzam dajme tomu mimo tejto problematiky :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Nils » 24. Sep 2007, 22:31

lucik píše:Fraga, kluuud, ved vsetko je zatial v stadiu uvazovania, nikto sa na nic nevrha :D


lucik, ty si sa ešte na nikoho nevrhla?? Hm, tak to máš ťažké :cry: :cry:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod lucik » 25. Sep 2007, 6:34

offca píše:..ale musíme nechať, že má pravdu. A ako majitelka weimara sa na túto tému má "právo" aj opodstatnene rozpakuvávať.
Mna to serie aj ked sa nachádzam dajme tomu mimo tejto problematiky :)


to ja netvrdim, ze pravdu nema! tiez bojujem za to, aby ludia v mojom okoli, ktori si vyberaju psy, poriadne zvazili co chcu a do coho idu a hlavne na co maju..
takto som uspesne kamosku odhovorila od madarskej vyzly alebo weimara..
tiez mam polovne plemeno, tiez som nevedela do coho idem, ale myslim, ze som to zvladla vyborne.. aj ked.. nie je polovne ako polovne ;)
ale aj o labrosoch maju ludia skreslenu predstavu vdaka knizkam..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod lucik » 25. Sep 2007, 6:35

Nils píše:
lucik píše:Fraga, kluuud, ved vsetko je zatial v stadiu uvazovania, nikto sa na nic nevrha :D


lucik, ty si sa ešte na nikoho nevrhla?? Hm, tak to máš ťažké :cry: :cry:


:D nie Nils, ja som jemne a krehke ziena :D
nemam to tazke, zrovna s tymto sa mi celkom lahko zije :D
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Fraga » 25. Sep 2007, 7:24

Mno jo každý by mal zvážiť na akého psa má. Vedomostami, skúsenostami, zručnosťami, možnostami, priestorovo a hlavne čo od psa očakáva. Aby potom nebol sklamaný :(
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron