[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - ako naucit psika cikat vonku??

ako naucit psika cikat vonku??

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ako naucit psika cikat vonku??

Poslaťod zuzicka434 » 10. Aug 2007, 11:26

prosim poradite mi...ako maam mojho psicka naucit cikat??vonku?prosim poradte vopred dakujem velmi pekne
zuzicka434
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 10. Aug 2007, 11:24

Poslaťod zuzupes » 10. Aug 2007, 12:42

ahojky, staci ked kliknes na linky a budes citat:

http://www.efauna.sk/pes/pece/cistota.php

http://www.artemisterra.com/vychova_stenete.htm

a mnoho dalsich ktore najdes vo vyhladavaci

ale dve rady: na noc steniatko vyvenci a daj ho do debnicky z ktorej nevide a ktora je len o troska vacsia ako ono, vacsinou si steniatka nepospinia svoj brloztek. a druha:veeeeeelmi vela trpezlivosti.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod oreganka » 10. Aug 2007, 15:31

zuzupes, davat na noc stena do bednicky, z ktorej sa nevyhrabe ??? pes nie je morca :!: :!: .. a ze sa tam nevyspini ? tak to sa teda vyspini, kedze nema z tej debnicky uniku :evil: - stenata este nedokazu vedome kontrolovat vyprazdnovanie (podobne ako babatka), je mozne ich ale naucit vyprazdnovat sa na konkretny povrch (noviny, trava, beton - treba si vybrat podla podmienok a nemenit to ! .. potom sa to naucia pomerne rychlo a spolahlivo. V utlom veku to znamena brat ich von vzdy MINIMALNE po zobudeni, po jedle, hre, casto viackrat za den, neskoro v noci a znova skoro rano - ked sa spravidla budia :twisted:
Ano, je to narocne, ale netrva to vecne - stenata rastu :P
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod michelle » 10. Aug 2007, 15:52

to nie je pravda, že šteňa nedokáže udržať moč v sebe, ak nebereme do úvahy šteňatá od 1 dňa do 6.týždňov, pretože práve teraz mám fenku, ktorá má 6 týždňov aj 3 dni a akonáhle ju zoberem na ruky, že s ňou fakticky rýchlo idem von (vždy po prebudení, po jedení, a niekedy po hraní al. inej aktivite) a vtedy sa mi nevyciká ani nevykaká...a to aj keď sa už dáva do čupu na dlážku..tak akonáhle ju zdvihnem, tak sa mi nevyšpiní...a ja som čítala, že šteňa, keď je ešte pri matke, má byť socializované...a natoľko "múdre" (v uvodzovkách, lebo tak je to alebo malo by to byť proste dané) že sa vo svojom pelechu al. tam kde spáva nevyšpiní...ale zase treba brať do úvahy vek šteňata...pretože také 6. týždňove štendo bude potrebovať, aby sa s nim aj v neskorých nočných či v skorých ranných hodinách išlo von, pretože ak chcete psa vycvičiť na hygienicke návyky, treba dbať nato, aby pochopilo pointe, kde kedy a pod. čiže netreba využívať, či zneužívať toho, že štence sa do pelechu nevyšpinia, to nie je správne...predstavte si že vy musíte od takej dajme tomu 22:00 do 6:00 (celých 8 hodín) vydržať bez toho, aby ste nešli na záchod..a zoberte si do úvahy aj to, že sa šteniatka v noci budia, pretože oni neprespia celú noc tak ako my :)

ja moju Heidi snažím brávať stále keď sa zobudí a napapá von a už s pozorovania viem, že ona sa len raz vyciká (čo je vonku) a poprípade aj vykaká a potom už nič...stále to tak je zatiaľ (mám ju síce len 4 dni)..vždy keď ju položím už vonku na trávu, nájde si vhodné miesto, čupne si a ciká..pričom ju hneď behám pochváliť, aby to pochopila, že je to správne...ale nie vždy ju počujem, keď sa zobudí...má totiž zatvorené dvere v izbe, pretože mám ešte jedného psa..a v rodine sme 4 členovia (aj so mnou, rodičia a ségra) a tak aby sme ju nerušili..spinká na mojej posteli, vlastne mám spojené dve postele...a keďže sestra nespí vo svojej izbe pre, vraj blbý madrac, tak spi s nami...a no keď ju nepočujem...zlezie po takých schodíkoch, ktoré sme jej urobili a dali k posteli..a vyciká sa na dlážku, keď ju pristihnem, že to robí...skríknem FUJ (bez toho aby som vyslovila jej meno, privykanie mena netreba spojovať zo žiadnym s trestov či zlých vecí, na meno ju privolávajte iba v dobrom..žiadne karhania na tzv. jej meno) a okamžite ju vezmem na ruky..v tom prestane cikať a bežím s ňou aj s druhým psom von...dúfam, že sa mi čoskoro naučí cikať a kakať iba vonku, pretože začínam mať pocit, že nech sa akokoľvek snažím naučiť ju robiť potrebu vonku, ona to nepochopí...ale snaď sa mýlim a o taký týždeň sa budem môcť pýšiť tým, že Heidinka sa naučila cikať vonku a aj kakať, konečne :D
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod zuzupes » 13. Aug 2007, 7:09

oreganka,
ale funguje to. samozrejme, ze nemozes nechat steniatko ubohe 6hodin v tej debnicke. na 99% to funguje - rady od chovatelov a ludi co mali steniatka. ale ta debnicka musi byt presne taka ake je steniatko, o moc nesmie byt velka. :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod michelle » 13. Aug 2007, 11:18

zuzupes:
noo ale ja mám taký problém s tou debničkou, že ona cez ňu vyskakuje, je taká pojašena (vlastne už nevyskakuje, už nie je moja :cry: ) ale stále cez ňu preskočila
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod oreganka » 13. Aug 2007, 11:20

michelle, kazdy zivy tvor (cloveka a psa nevynimajuc) zreje POSTUPNE a nie je mozne ocakavat od 6-7tyzdnoveho steniatka, aby sa naucilo hygienickym navykom podla zbozneho zelania cloveka okamzite (v prirode nic take ako vencenie totiz nejestvuje a to ze si nespinia do brlohu je pudova zalezitost - ten brloh ale nie je miesto, z ktoreho niet uniku !!) To, ze dvihas do narucia stena a ono ta neocika, nie je preto, ze by chapalo, ze sa to nepatri :twisted: alebo chapalo, ze treba pockat na vonku, ale len tym, ze si ho jednoducho vyrusila v danej cinnosti (ked ti niekto nahle zaklope na dvere toalety, tiez sa zaseknes :P ) takze dvihanim do naruce hygienickym navykom psika nielen ze nenaucis, ale si ta tvoj psik zaroven pekne krasne vycvici, nie naopak :wink: Takze dosledne vykonavanie cinnosti vencenia a vyckanie psychickej zrelosti psa - SCHOPNOST spojit si vencenie s vyprazdnovanim, su dva zakladne predpoklady uspechu. Nic neurychlis. Dovtedy ´nehody´ (a nebude ich malo :lol: ) v byte musis psikovi skratka prepacit a ak trestat, tak stenata len v tej najmiernejsej forme ! netreba ´fuj´ doslova skricat, staci doraz. V opacnom pripade, si namiesto prirodzenej autority ´vypestujes´ u zvierata strach zo seba a zarobis si na problemy v buducne.
Este k tomu spaniu (ze nepocujes malu Heidy, lebo je za dverami) Vzdy vychadzaj z toho, ze mas doma psovitu selmu, ktorej zaklad je SVORKA so svojimi hierarchickymi pravidlami, akekolvek vytesnovanie stenata zo svorky, alebo jeho odelovanie je pre stena stes a ma to nasledky v buducnosti. Ak Heidy dokonca oddelujes od psika, co uz mate, robis fatalnu chybu mila michelle (ziarlivost, neznasanlivost, agresia)
Skus to prehodnotit, vidim, ze ti zalezi. Ahojky.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod michelle » 13. Aug 2007, 11:41

noo s tymi ze Heidi bola najprv zatvorena v izbe je uz davnejsie koniec presne z toho dovodu, ze je dost nezorumne davat ju prec od nas, kedze je to este len stena, kt. je na nas zavisle..tak spava s nami..s mojim psom nemoze byt, pretoze on uz sam vyrastal, nie je zvyknuty na inych psov v jeho teritoriu a je velmi majetnicky, sukromnicky, ziarlivost sa uz prejavila...bohuzial..ale snazila som sa Heidi dat co najviac, hrala som sa s nou (naco je hra pre steniatka velmi dolezita) a popritom som sa hrala aj so svojim psom (namahave)..a to ze sa nepocika na mna, nejde zaiste o ziadne pochopenie, ze to nema robit...je to len nahoda..ze tak neurobi ani po zdvihnuti na rukach, uz viem...a stena som doma uz nemala asi 2 roky, a tak som uz uplne zabudla ako to je s ucenim na zachod...takze nastastie sa nauci chodit von spinit...uff..to mi odlahlo, neviem sice ako ma mohlo napadnut, ze sa to nepodari ked ma len 6-7 tyzdnov...Dakujem za odpoved ;)
a Heidinka uz nie je u mna, bohuzial :cry:, nakoniec sa jej nasiel domov u mojej susedy, kt. byva nado mnou..chcela som ju dat najprv k babicke, ale ona je tak nalipnuta na cloveku, je tak pritulna a zaroven drava, ze by nebolo mozne ju dat k babicke, kde by strazila dvor, nato je az privelmi mila al. skor privelmi nervozna, bola by tam s dvoma psami, ale aj tak by sa citila nesvoja, nie je to miesto pre nu..a tak ju ma od dneska moja suseda, boze ako mi chyba ta jej sialenost a pritulnost :(
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod oreganka » 13. Aug 2007, 11:56

michelle, verim, ze ti chyba, steniatka hnevaju, ale to z lasky :twisted: .. je velmi dobre, ze si ju nedala k babicke - stenata na dvor nepatria ! Pritomnost inych psov nevadi. Skus vencit svojho starsieho psika v case, ked bude vencit Heidinku suseda, nielen ze sa jej tak budes moct vytesit, ale ked sa tvoj psik stretne s malou na neutralnej pode, celkom urcite sa skamaratia, uvidis :P
Ahoj.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod michelle » 13. Aug 2007, 12:23

nechcela som ju dat k babicke ako steniatko, az tak od pol roka...lenze situacia sa zmenila...a neviem ci by sa moj pes vedel s nou skamaratit, on je skor taky velky ehm tatino, al. ujo...nevie sa hrat ani s inymi psami, asi z toho vyrastol bohuzial..ale steniatka mu nevadia, ani fenky len daktore psy...ale myslim, ze si tiez na nu zvykol, vzdy ked knucala pribehol k nej..ach bude mi ta potvorka mala chybat, vlastne uz teraz mi chyba...dakujem
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Re: ako naucit psika cikat vonku??

Poslaťod Peter64 » 24. Nov 2017, 22:32

Ahojte, ja učil šteňa pýtať sa von už dva krát a vôbec to nebolo ťažké. Prvé dva týždne sa občas stala nehoda, no potom to už bolo v pohode. Psy majú v sebe prirodzený inštinkt ísť na wc mimo svojho brhlohu/domu takže je to len otázka trpezlivosti, tréningu a času. Najlepšie je to podľa mna vysvetlené tu: ako naučiť šteniatko cikať vonku. len netreba byť netrpezlivý a hlavne na šteňa nekričať keď má nehodu - proste by to nepochopilo. Prajem veľa úspechov a málo nehôd :ahoj:
Peter64
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 24. Nov 2017, 22:23

Re: ako naucit psika cikat vonku??

Poslaťod Michaela2909 » 27. Apr 2020, 14:34

za odmenu. Najskor som im davamala pamlsky, ale neskor som ich naučila, že ak sa vonku vycikaju, tak hned ked prijdeme domov, dostanu konzervu - hlavne večer pred spanim to takto mame nastavene a zatial to funguje
Michaela2909
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 18. Aug 2015, 19:05


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron