[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - tarantula

tarantula

Tu je priestor na komunikáciu pre chovateľov terárijných zvierat.

tarantula

Poslaťod rybicka » 25. Apr 2006, 7:18

Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako sa dá odstrániť jed zo zubou tarantuly. Viem, že sa obnovuje a musí sa to robiť pravidelne, ale robí to vôbec niekto? Pochybujem, že veterinár sa bude chcieť dotknúť tarantuly a už vôbec nie ju odjedovať. a čo všetko by mala mať tarantula v teráriu? A potrava pre ňu sa dá zohnať v chovateľských potrebách? Ďakujem
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod basa » 25. Apr 2006, 15:06

ahoj rybicka, ja mam vtackara- to je tiez pavuk podobny jak tarantula. kedy si kupila svoju tarantulu a ako je stara? potrav kupis v chovatelskych potrebach. mozes jej davat mucne cervy alebo svrcka- podla toho aka je stara a na co je zviknuta. aj ja by som rada vedela ako sa odobera jed. :?
basa
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod rybicka » 26. Apr 2006, 7:04

Basa ja ju ešte nemám, ale velmi chcem, len sa chcem informovať dopredu, aby som si nezaopatrila pavúka a nemala nič pre neho žrať. Chcem mať viac info pred tým, než ju kúpim. Nemáš tvojho pavúka nejaké fotky? Ak hej, tak ti do súkromnej správy napíšem maila a pošli mi nejaké :wink: :)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod basa » 26. Apr 2006, 14:34

rybicka, bohuzial nema fotky. chces vtackara alebo tarantulu?
basa
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod rybicka » 26. Apr 2006, 14:40

Chcela by som tarantulu, alebo čiernu vdovu, alebo križiaka, ale neviem, kde by som to tu v okolí zohnala, myslím, že vo zverimexe, čo tu máme pavúky nemajú...
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod basa » 26. Apr 2006, 14:42

a vtackara nechces?
basa
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod rybicka » 26. Apr 2006, 14:50

tohto pavúka nepoznám. Keby si mala možnosť s tými fotkami, bolo by to lepšie...........
alebo ak má niekto fotku vtáčkara, hoďte ju sem, ak sa vám to bude dať
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Hosť » 28. Máj 2006, 18:38

takze tarantule su samostatny druh,vacsina ludi chova vtackare a sem patri ohromne mnozstvo druhov,ak si zaciatocnik odporucil by som b.albopilosum,neni draha ani moc narocna,k jedu-kazdy pavuk ma jed,ci uz viac alebo menej pavuky uz chovam dlhsie a o odoberani jedu som ani nepocul
Hosť
 

Poslaťod rybicka » 29. Máj 2006, 7:08

Ahoj anonymný, ďakujem za tip. Ja som o odoberaní jedu počula, ale pochybujem, že by to na Slovensku niekto robil. Čo všetko potrebuje pavúk do terária? A má byť to terárium na slnečnom mieste, alebo v tieni? Alebo je to jedno? Nosievate svojich pavúkov aj na rukách a tak? Kamarát má tarantulu, ale nie je jeho, len ju opatruje jednomu chlapíkovi, či je dlhodobo v zahraničí. Nikdy ju do rúk nezobral. Je možné, aby si na vás pavúk zvykol tak, že by vám neublížil?
Vďaka za odpovede.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod mrenka » 5. Júl 2006, 17:47

nemem cas poriadne odpisat a ty by si to zjavne potrebovala, takze ta odporucim na forum www.akvaria.sk Tam ti plnohodntne poradia!
mrenka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 11. Mar 2006, 12:09
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rybicka » 12. Júl 2006, 11:32

mrenka vďaka, bola som na tej stránke a je uplne super, tam sa toho naozaj veeeľa dozviem:) len tam sú snáď len už tí najskúsenejší a pripadám si tam ako xxxxx. Ale pozorujem, čítam, niekedy sa opýtam a viem toho trochu viac, aj keď na svoje otázky som zatial odpovede nedostala:)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod asddsa » 12. Sep 2006, 17:33

ja ti poradim stranku www.lasiodora.sk
asddsa
 

Poslaťod Hosť » 23. Sep 2006, 11:15

Ty trubka to čo rozpraváš ti to šibe načo chceš odstraňovať tarantule jed
zo zubov
Hosť
 

Poslaťod rybicka » 25. Sep 2006, 9:50

anonymný ďakujem za skvelú odpoveď na dotaz, chcem to len tak pre srandu králikov...lebo by som bola nerada, keby ma uhryzla(aj keď viem, že väčšina druhou má chlpky, ktorými sa bráni, ale nie všetci), čo sa môže stať aj keď ju pôjdem len krmiť...
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Martin. » 20. Okt 2008, 19:45

slecna naozaj si preštuduj dobre stránky ktoré ti dal kolega hlavne lasiodora.sk tam mas vsetko aj o druhoch aj o terariu - a ten jed jej odstranis iba raz a to bude pre nu znamenat istu smrt pretoze sa to nikde nerobi.
Martin.
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 5. Okt 2008, 11:40

Ďalší

Späť na O teráriu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť