[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Zariadenie terária

Zariadenie terária

Tu je priestor na komunikáciu pre chovateľov terárijných zvierat.

Zariadenie terária

Poslaťod Krikak » 10. Okt 2012, 19:31

Zdravím všetkých teraristov. Robím si terárium pre užovky červené a rozhodla som sa, že sem budem postupne pridávať, ako sa mi s ním darí. Aby som vedela, keby som spravila niečo zle a aby som mohla inšpirovať aj ostatných nováčikov.

Moje terárium je rohové, veľkosti 70(dĺžka)x70(šírka)x60(výška). Presný náčrt pošlem nabudúce. Má zvisle otvárané dvierka. Pôjdu doňho konáriky, pozadie a kamene, slúžiace aj ako úkryty.

Dnes vám poviem o tom, ako som vytvorila kamene. Našla som si hrubé polystyrény s ktorých som vyrezávala kameň na dve časti. Nachystala som si aj malé (asi centimetrové) a veľké (3-4 cm) okruhliaky a lepidlo na podlahy. Dolnú časť som spravila tak, aby mala otvor, a z vnútra bola dutá. Vrchnú časť som len vyrezala z polystyrénu a položila na dolnú. Z polystyrénu som mala dosť veľký bordel, odporúčam robiť s ním iba v miestnostiach, kde sa ľahko upratuje.
Zajtra kamene dorobím tak, že ich natriem lepidlom a polepím na ne okruhliaky. Kamene zostanú prakticky rozdelené na dve časti, takže ak sa do nich schovajú gutaty, ľahko ich môžem skontrolovať tak, že vrchol nadvihnem. To, že poslednú vrstvu budú tvoriť kamene spôsobí, že sa kamene neprevrátia.

Zajtra vám poviem, ako sa mi darilo a pošlem aj fotky :)
Krikak
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 10. Okt 2012, 19:14

Re: Zariadenie terária

Poslaťod Krikak » 11. Okt 2012, 19:47

Pokračovanie II

obrázky na tomto linku (je tam terárium a polystyrénové kamene): http://www.upnito.sk/album.php?album=fb ... 387b675d17

Dnes som začala s nanášaním lepidla, teda vlastne malty, nakoľko som zistila, že lepidlo sa na podlahy sa mi už minulo. Našla som však nejakú maltu a povedala som si, že bude rovnako dobrá. Roziedila som ju teda s vodou a začala som. Najprv som vymaltovala vnútro kameňov. Keď to aspoň trochu uschlo vymaltovala som aj vonkajšok. Na ešte mokré vymaltované miesta som pritlačila malé okruhliaky. Zatiaľ som nestihla spraviť všetko, fotky teda pridám, až keď to bude hotové.
Krikak
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 10. Okt 2012, 19:14

Re: Zariadenie terária

Poslaťod veribr » 19. Okt 2017, 18:25

Tiež som zariaďovala terárium, a určite môžem odporúčiť hej.sk. Najlepšie ceny a super výber. Majú aj zľavové kupóny a všetko čo treba k teráriu. http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ . Odporúčam
veribr
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19. Okt 2017, 18:21


Späť na O teráriu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron