[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Rozdiel s. a v. korytnačky

Rozdiel s. a v. korytnačky

Tu je priestor na komunikáciu pre chovateľov terárijných zvierat.

Rozdiel s. a v. korytnačky

Poslaťod rybicka » 2. Aug 2006, 8:23

Ahojte, aký je rozdiel v chove vodej a suchozemskej korytnačky? Chcem korytnačku a chcela by som suchozemskú, ale keď pozerám aj do inzerátov, tak väčšinou všetci ponúkajú vodné. Aký je rozdiel v potrebách suchozemskej a vodnej-náročnosť chovu, vybavenie akvárka(okrem toho, že vodná má mať vodu :wink: )
Poraďte prosím
Ďakujem
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod kimberley » 23. Sep 2006, 11:31

No takže ja chovám vodnú korytnačku.Potrebuje filter a celkovo asi každy 3-4 mesiac vymieňať v ňom tú vložku. Mimochodom filtre stoja okolo 1000 Sk. Potom: treba vymieňať vodu aby sa v ňom korytnačka cítila príjemne :D :D , zabezpečiť lampu a nejaké čistidlá na terárko. Teraz máme dobré čistidlo taký magnet z jednej strany a druhá časť je v teráriu. Ty svoju časť posúvaš po teráriu a z vnútra sa ti to čistí.
No a samozrejme krmivo. My kupujeme CALCIL.A RáčIKY.
Môže sa mu dávať aj surové mäso(o to sa delí s mačkou :wink: )a zelenina .Ale náš Adam to nechce.
ASTA-*24. 04.2003
TIGER-*15. 08.2006
Obrázok užívateľa
kimberley
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 22. Sep 2006, 21:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Honey » 5. Feb 2007, 21:14

ja zase chovam suchozemsku...je to jednoduchsi chov,mam terarko, lignocel/kokosova drt/ potrebuju vodicku, zeleninku takmer vsetkeho druhu od salatu po mrkvu a tiez nejake to ovocicko davam ako banany,jablcko a miluju melon...
nemaju radi prievan treba sa im starat aj o pancier a usta pretoze rohovina ,,rada prerastie,, a potom ju treba odcviknut :?
a myslim ze je drahsia cenovo ako vodna...kazda kory ma svoje caro ,ale vsetky korytnacky su NADHERNE :wink: 8)
Obrázok užívateľa
Honey
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 5. Feb 2007, 21:07

Poslaťod pepo » 31. Mar 2009, 21:56

aj ja chovam suchozemsku (www.zofka.wbs.cz)... dokonca som si ju "vycvicila" :wink: ked klopkam na zem prstami, tak pride, lebo vie ze vtedy nieco dobre dostane... ale teraz k veci: je drahsia ako vodna (hlavne ak je s PP ako chraneny druh) ale vodne uz sa vraj predavat nesmu (tak som pocula) a suchoz. potrebuje ako je vyssie napisane zeleninu, ovocie, pupavove listy ma tiez rada, obcas sa moze davat aj mlete varene maso, moja miluje tvaroh alebo vajco uvarene... v terarku ma lampicku, na spodu piesok s kamenmi aby si mala o co obrusovat pazuriky (mala by byt aj raselina), ma tam domcek (z dreva abo z krabice) de chodi spat, v lete ju pustame cez den von (potrebuje vitamin D zo slnka na pancier), kupeme ju obcas a potom sa pancier trochu natiera olejom (ja pouzivam olivovy)... cez zimu spi v pivnici (v knihe je ako moznost zimovania aj chladnicka), hovienka treba vyhadzovat (inak nesmrdi)...
"Ak sa vám pes pozrie do očí, musí v nich nájsť odpoveď."
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12


Späť na O teráriu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron