[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Kastrácia mačiek

Kastrácia mačiek

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

Kastrácia mačiek

Poslaťod Mária » 6. Júl 2005, 15:34

Čo si myslíte o kastrácii mačiek?
Vraj je to užitočné pri mačkách, ak nechceme aby mala mladé, ale
má to nejaký význam v prípade kocúra ktorý býva s clovekom sám v panelákovom byte?
Ďakujem.
Mária
 

Re: Kastrácia mačiek

Poslaťod Hosť » 9. Aug 2005, 14:41

Mária píše:Čo si myslíte o kastrácii mačiek?
Vraj je to užitočné pri mačkách, ak nechceme aby mala mladé, ale
má to nejaký význam v prípade kocúra ktorý býva s clovekom sám v panelákovom byte?
Ďakujem.


To urcite, kocur, ked zacne dospievat zacne znackovat svoje teritorium dost smradlavym mocom a okrem toho ma rozne chutky, moze ujst a celkovo po kastracii sa macky a najma kocuri ukludnia, uz neznackuju a su vhodny domaci milacikovia. Ale ak chcete kocura na krytie - na chov, tak ho samozrejme nekastrujte :wink:
Hosť
 

Poslaťod Mária » 10. Aug 2005, 21:01

Ďakujem, tak som zase o niečo múdrejšia. :?
Mária
 

znackovanie

Poslaťod Jana » 28. Aug 2005, 10:31

Fuha ..tak to je pravda aj moj kocur si vsetko znackoval :-) hlavne moju postel,knihy a zosity a bratove rysi :-)) :roll:
Jana
 

kastracia

Poslaťod cica » 26. Sep 2005, 9:53

Kastrácia je podla mna užitočná u oboch pohlaví. U mačky bráni opakovaným prejavom ruje - a to je mnaukanie a volanie kocúra, značkovanie - ktoré nie je tak pachovo výrazné ako u kocúra, a samozrejme bráni počatiu mačiatok.
U kocúra je kastrácia potrebná najme kôli výrazným pachovým značkám močom, akk chováte kocúrika v byte a nepúšťate ho von, ale na druhej strane ak aj chodí kocúr von je kastrácia potrebná, aby sa nekontrolovateľne nerozširovali rady domácich mačiek. A samozrejme tým chránite aj svojho kocúrika, pretože pri párení s volne zijúcimi mačkami sa môže nakaziť aj smrteľnými chorobami. Ja sama mám kastrovanú domácu mačičku a onedlho, v správnom veku , si nechám vykastrovať aj kocúrika. Kocúrov sa odporúča kastrovať zo zdravotných dôvodov, okolo jedného roka. Ale pokial začne značkovať po byte skôr, bohužial ho budem musieť nechať skôr. Teraz ma 7 mesiacov.
cica
 

Kastrácia

Poslaťod Andrea Klegová » 12. Jan 2006, 20:17

Máme doma jedného chovného kocúra a jedného kastráta. Nechali sme ho vykastrovať v deviatom mesiaci po odporučení nášho veterinára. Kocúrik sa stal po kastrácii ešte prítulnejší, povedala by som, že je ako lepidlo, skrásnela mu srsť a hlavne neznačkuje. Kastráciu vrele odporúčam všetkým, ktorí nechcú odchovávať mačiatka, zvieratku tým nijak neublížite.
Andrea Klegová
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03

Poslaťod Riko » 14. Jan 2006, 20:41

Podla mna sa to neplati.Lebo cele kastrovanie velka blbost.
Mates
Riko
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 14. Jan 2006, 19:53

Poslaťod lili » 2. Mar 2006, 18:03

Kocura je dobre vykastrovat ak ho nechcete dat sparit. Kocuri oni maju ruju cely rok, ale nedavaju to najavo niakym mnaucanim ako macka, ale za to poriadne znackuju steny a potom vam musi urcite smrdiet byt- preto ja by som odporucala kastraciu ked ho nebudete chciet dat sparit. Po kastracii sice priberie, ale daju sa kupit specialne granule pre kastrovane macky, su trochu drahsie, ale aspon tolko nepriberie. Lili
lili
 

Poslaťod lili » 2. Mar 2006, 18:10

Kastracia je zasahovanie do prirodny, preto ten kocur pribera. Ale mackam sa moze pichat injekcia kazdeho polroka a vtedy nema ruju a ani ju nemoze dostat a aspon to neni uplny zasah ako kastracia. Ja chovam macky a preto by som dala kocura asi skor vykastrovat koli znackovaniu, ale macke by som pichala tie injekcie. Lebo ja moc nemam rada taketo zasahy do prirodneho cyklu, ale ja by som to odporucala
lili
 

Poslaťod Anka7 » 20. Mar 2006, 23:24

Riko píše:Podla mna sa to neplati.Lebo cele kastrovanie velka blbost.


Preco???
rada by som vysvetlenie?!
Anka7
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Alena Kabátová » 25. Máj 2006, 16:01

:roll:
Kocoura ,kterého máte jen na mazlení nechte vykastrovat.Mohl by Vám značkovat po různých částech bytu a když jste přes den v práci,velice těžko se hledají místa,kde si "cvrknul".
Veterináři doporučují kastraci kolem 1 roku-poraďte se se svým veterinářem.Když chcete kocoura použít v chovu v budoucnu,tak kastrace je nevratná a nemá smysl.Alena :twisted:
WINGS,CZ-menší-hobby CHS.Máme 2 chovné kocoury-imp.z Ruska-Evropské šamp+2 Evrop.šampionky kočky.Koťata od nás jsou v Polsku,Švédsku,SK a USA.
Alena Kabátová
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 21. Máj 2006, 18:39
Bydlisko: ul.1.máje 14E,CZ-34561 Staňkov-Krchleby

Poslaťod kimberley » 22. Sep 2006, 22:09

Len chcem povedať, že o tých granulách to nie je tak celkom pravda(myslím to čo píšu na obale) Napr. ja používam len Royal Canin Hills a párkrát Animondu.Najmä RC.je tam plno kukurice a sóje a moja mama vždy hovorí, že kukuricou napchávali husi aby boli vykŕmené. :oops:
ja odporúčam najmä poriadne zamrazené (48hod) a rozmrazené-nie uvarené hovädzie a kuracie zase poriadne prevarené!!Proti salmonele.A ako vitamíny stačí RC
ASTA-*24. 04.2003
TIGER-*15. 08.2006
Obrázok užívateľa
kimberley
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 22. Sep 2006, 21:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Kastrácia mačiek

Poslaťod Veronika142 » 3. Aug 2012, 1:44

Zdravím,
ja som bola vždy proti kastrácií, no až dovtedy, kým som na vlastnej koži nepocítila čo to je.
Moja mačička bola stále strašne nekľudná, stále mi len pretŕčala tú svoju prdel :D , nonstop mraučala, a enormne schudla. Tak som zašla k veterinárovi a ten povedal, že najlepšia bude sterilizácia. Tak ma objednal na druhý deň na 12:00, cicuša celý deň mala zakázané jesť, mohla len piť, doniesla som ju tam, o 2 hodinky som si mohla ísť pre ňu. Prvý deň to bolo strašné, keď som videla ako sa trápi, ranku som jej ošetrovala repíkom, no neskor som jej dovolila nech si to olizuje ( odporučili mi to na jednom fóre ) a ranka sa pekne zahojila :wink: . Cicuša už pekne pribrala a konečne je už kľudná :wink:
Obrázok užívateľa
Veronika142
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 3. Aug 2012, 1:22

Re:

Poslaťod Veronika142 » 3. Aug 2012, 1:47

Riko píše:Podla mna sa to neplati.Lebo cele kastrovanie velka blbost.



Nehnevaj sa, no nebola by ti to blbosť, keby ti kocúrik ocikáva každý roh v dome/byte, noc čo noc mraučí a je nekľudný, snaží sa ujsť a podobne. Asi by ti prišla najvhodnejšia kastrácia, ak by si ovšem nechcel aby ti utiekol a oplodnil mačky, ktoré by aj tak niekto zabil, pretože by boli nežiadúce. Myslíš, že ako vzniká toto týranie a zabíjanie zvieratiek?? A prečo napríklad na dedinách alebo celkovo, hneď po narodení zabíjajú mačičky a psíkov? Pretože tí kocúrikovia alebo psíkovia neboli kastrovaní a dopadlo to tak. Keby sú ľudia zodpovednejší, nie je toľko zabitých zvierat. Čiže myslím, že to až taká blbosť nie je :wink:
Obrázok užívateľa
Veronika142
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 3. Aug 2012, 1:22


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron