Nechat maciatka po zraneni?

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

Nechat maciatka po zraneni?

Poslaťod sabinaf » 29. Mar 2016, 17:00

Dobry den,

Mam macku, je to krizenec Mainskej myvalej macky, ma 10 mesiacov a je taka drobnejsia (cca 3 kg). Neplanovali sme mat maciatka, ale usla nam, tak sme ju objednali rychlo na kastraciu, kde by sa vybralo vsetko.

Bohuzial, v den vykonania zakroku sa v noci nevratila domov, objavila sa az rano zranena, nevladala chodit a nedalo sa jej ani dotknut. Po prvych podozreniach ze je uplne chroma, zlomene nohy, prasknuta panva sa trauma vyliecila. Nakoniec, po 3 tyzdnoch, je z toho len zlomeny chvost, panvu a ostatne veci ma v poriadku, beha aj skace normalne. Netusim kde a ako sa jej to stalo, beha po vonku a asi sa niekde za ten chvost zasekla.

Ako sa teda dala trochu dokopy, dala som jej spravit sono a caka 3 maciatka. Uz ked su take velke, aj by som jej ich nechala, mam ich u koho umiestnit, ale neviem.

Veterinar potvrdil ze porod zvladne a je len na nas ci maciatka nechame.

Chcela by som spravit to, co je pre cicu najlepsie. Nechala by som jej ich z toho hladiska, ze bude mat mensiu jazvu pri normalnej kastracii, ako keby jej maciatka vybera teraz a ako bola taka zranena a ubolena, asi by bolo lepsie operaciu odlozit.

Avsak bojim sa ze porod napriek vsetkemu nezvladne, bude musiet na cisarsky a skonci s este vacsou jazvou.

Bola by som strasne rada, ak by sa nasiel niekto so skusenostami s podobnou situaciou, alebo jednoducho niekto, kto sa vyzna a napisal mi svoj nazor.

Dakujem velmi pekne za ochotu
sabinaf
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29. Mar 2016, 16:48

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť