[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Nechat maciatka po zraneni?

Nechat maciatka po zraneni?

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

Nechat maciatka po zraneni?

Poslaťod sabinaf » 29. Mar 2016, 17:00

Dobry den,

Mam macku, je to krizenec Mainskej myvalej macky, ma 10 mesiacov a je taka drobnejsia (cca 3 kg). Neplanovali sme mat maciatka, ale usla nam, tak sme ju objednali rychlo na kastraciu, kde by sa vybralo vsetko.

Bohuzial, v den vykonania zakroku sa v noci nevratila domov, objavila sa az rano zranena, nevladala chodit a nedalo sa jej ani dotknut. Po prvych podozreniach ze je uplne chroma, zlomene nohy, prasknuta panva sa trauma vyliecila. Nakoniec, po 3 tyzdnoch, je z toho len zlomeny chvost, panvu a ostatne veci ma v poriadku, beha aj skace normalne. Netusim kde a ako sa jej to stalo, beha po vonku a asi sa niekde za ten chvost zasekla.

Ako sa teda dala trochu dokopy, dala som jej spravit sono a caka 3 maciatka. Uz ked su take velke, aj by som jej ich nechala, mam ich u koho umiestnit, ale neviem.

Veterinar potvrdil ze porod zvladne a je len na nas ci maciatka nechame.

Chcela by som spravit to, co je pre cicu najlepsie. Nechala by som jej ich z toho hladiska, ze bude mat mensiu jazvu pri normalnej kastracii, ako keby jej maciatka vybera teraz a ako bola taka zranena a ubolena, asi by bolo lepsie operaciu odlozit.

Avsak bojim sa ze porod napriek vsetkemu nezvladne, bude musiet na cisarsky a skonci s este vacsou jazvou.

Bola by som strasne rada, ak by sa nasiel niekto so skusenostami s podobnou situaciou, alebo jednoducho niekto, kto sa vyzna a napisal mi svoj nazor.

Dakujem velmi pekne za ochotu
sabinaf
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29. Mar 2016, 16:48

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron