[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Náhla smrť kocúrika.

Náhla smrť kocúrika.

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

Náhla smrť kocúrika.

Poslaťod Marcela_K » 6. Jún 2011, 17:40

Dobrý deň,
včera mi po dvojdňovom urputnom boji zomrel náš miláčik-kocúrik. V Auguste by mal 4 roky, nikdy nebol chorý, pred pár týždňami začal chodiť do záhrady,máme viacero mačičiek a on im závidel, ale veľmi sa toho sveta bál...až sa raz prekonal a išiel sa pozrieť. Teraz neviem, či mu niekto ublížil - viditeľné rany nemal.....vo štvrtok začal zle dýchať. Boli sme u veterinára, ktorý mu dal dve injekcie (antibiotiká a nejakú clonu..) V sobotu som išla za doktorom opäť, pretože to bolo horšie a kocúrik mi nechcel zjesť tabletku. Lekár ale povedal, že to vyzerá vážne a poslal nás na RTG. Musela som ísť k inému veterinárovi, kde mu urobili RTG a odber krvi: RTG pľúc poukázal na silný zápal pľúc alebo rakovinu, krvné testy však neboli zlé a dali mu antibiotiká, niečo proti dehydratácií a od bolesti. V nedeľu ráno sme išli opäť k lekárovi, pretože nenastala žiadna zmena. Kocúrik celé dni nejedol ani nepil, napriek tomu nemal úbytok na hmotnosti, mal peknú srsť...vyzeral akoby bol zdravý..bez teploty....len chudáčik nemohol dýchať, ale čím ďalej tým viac dychčal....
Tento krát nám dali infúziu.....už počas nej sa mu stav zhoršoval, čoraz ťažšie sa mu dýchalo, zase mu pichly antibiotiká - tentokrát silnejšie, kortikoidy, diuretiká na odvodnenie a niečo od bolesti......Od lekára sme prišli o cca 13,00 hod., stále to bolo horšie a horšie....a napokon sa náš maličký o 18,30 hod. udusil...alebo mu zlyhalo srdiečko...nemohol už vôbec dýchať...Je nám za ním strašne smutno. Ale nevieme to pochopiť - čo ho mohlo tak rýchlo zabiť. Je možné - ak mal rakovinu - aby to prebiehalo tak rýchlo....alebo mu niekto ublížil: náraz autom, kopanec od dobrých ľudí, otrava???? Má niekto podobnú skúsenosť alebo vedel by mi poradiť nejaký veterinár, prečo sa to stalo????
Ďakujem, Marcela.
Marcela_K
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 6. Jún 2011, 17:21

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť