[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Parazity u morcata

Parazity u morcata

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

Parazity u morcata

Poslaťod ZuzkaB. » 27. Jún 2010, 0:31

Dobry den.Mam probelm s mojim rozetovym kratkosrstym morcatom(samec,4 roky).Pravidelne sa mu vracaju parazity(tak ich nazval nas veterinar).Neviem presne o ake parazity ide.Nad zadockom ma silne zlepenu srst,neda sa to vyumyvat a aj ked sme to ostrihali,koza pod tym je porusena,proste nie celkom zdrava.Veterinar vzal vzorky a vyslo mu,ze je tam parazit,ktory sa vyliahne a je akoby pod kozou,morcatko to potom svrbi.V celej srsti ma aj akoby lupiny.Dost casto sa skrabe a aj "nadskakuje",proste ho to svrbi,vidno,ze s tym ma problem.Vzdy ked sa mu tie parazity idu vratit,vzdy sa mu predtym urobi niekde na tele taka siva chrasticka(vacsinou v okoli oci).Od veterinara dostal inekcie,ktore sa opakovali kazdy tyzden,k tomu specialny sampon na tu splstnatenu srst nad zadockom,docasne to pomoze,no vzdy sa to vrati.Teraz ma opat tu srst na zadockom "spinavu",srkabe sa,ma lupiny,nadskakuje.
Nezda sa mi efektivne chodit stale na inekcie ked sa to ma stale vracat.Mozno je zla diagnoza/liecba.Mala by som zaujem o nieco trvale a efektivne.
Este jedna vec,veterinar povedal,ze takehoto parazita moze odstat odkialkolvek,ked je vonku na trave,ale aj z podstielky.Takze som z toho zufala.
Ak mi viete poradit vhodny sposob riesenia tohto problemu,liecby a pripadne dalsie tipy,ako napr.nejaku dezinfekciu,ktorou mu viem poriadne vydrhnut klietku,mozno tam tie parazity ostavaju a tak sa mu to vracia.Uz neviem ako dalej lebo ma trapi,ze moj Hugo je nestastny.

Za vasu skoru odpoved vopred velmi pekne dakujem.

Zuzka
ZuzkaB.
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 27. Jún 2010, 0:19

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron