[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Zapal dychacich ciest

Zapal dychacich ciest

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

Zapal dychacich ciest

Poslaťod Klaudia95 » 23. Máj 2009, 21:10

No zacneme tym ze ja viem ze som spravila jednu velku chybu a to ze som moju macku nikdy nedavala odcervovat vlastne kocura, asi pred mesiacom moj kocurik mal husty vytok z nosnej dutiny a hrozne dychal,,,,,,,,dnes som si na nom vsimla dalsiu a to tu najhorsiu vec,moj kocur dycha ako pes cize lapa po dychu ( ma otvorene usta a tiez hrozne stahuje brucho pri kazdom nadychnuti) bola som u zverolekara a ten mu dal 2 injekcie cize antibiotika....tieto injekcie bude pouzivat dalsie tusim vravel 4 dni.........otazka spociva v tom ze kolko percentnu ma sancu na prezitie a ci to vobec prezije :( ja viem ze tento kocurik je teraz chory asi kvoli mne lebo som mu nedavala lieky na odcervenie ale je mi to luto a chcem mu pomoct co najlepsie....prosim poradte kazda rada je pre mna dolezita a tiez aj pre toho kocurika
Klaudia
Obrázok užívateľa
Klaudia95
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 3. Mar 2009, 21:12

Poslaťod Triskač » 24. Máj 2009, 20:24

Tu uz nepomoze nic len veterinar co ti povedal na to on??Tazko sa to takto hodnoti ked ti povedal ze to prezije tak to prezije nemas sa coho bat je to odbornik.
Triskač
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 19. Máj 2009, 13:29

Poslaťod Klaudia95 » 24. Máj 2009, 22:07

pred hodkou som u neho bola a doslo sa na to ze zjedol kost z ryby a dusil sa nou....takze teraz je v poho ale dakujem aj tak
Klaudia
Obrázok užívateľa
Klaudia95
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 3. Mar 2009, 21:12

Poslaťod Matus00 » 25. Máj 2009, 19:55

Veľa ľudí si myslí že o mačky sa netreba starať tak ako o psov ale je to omyl.
Mačky sú oveľa náchilnejšie ako psy. Je to hlavne kôli chitaniu myší a hlodavcov ktore prenášajú rôzne choroby. Ďalším problémom sú tiež blchi ktoré sú pôvodcami kožných ochorení preto je dôležité používať bežne dostupné prípravky. Ja som na to doplatil keďže môj britský kocúr nezvykne mať blchy a málo kedy chodí mimo náš dvor, ani ma nenapadlo, že by mohol mať kliešťa. Na to si treba dávať obzvlášť pozor u stredne alebo dlhosrstých mačiek. Hlavne biele a všeobecne šľachtené zvieratá, majú menšiu imunitu čo spôsobilo, že dostal rozsiahlu dermatitídu a malo to za následok úplné vypadanie srsi z krku a svrbenie. Toto ochorenie sa musí následne liečiť anibiotikami min. 1,5 týždňa. Preto odporúčam aby sa majitelia dôkladne starali o hygienu svoji miláčikov.
Obrázok užívateľa
Matus00
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 24. Feb 2009, 15:19
Bydlisko: Košice-okolie


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť