[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Ruja

Ruja

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

Ruja

Poslaťod spire011 » 17. Apr 2008, 9:46

Zdravim. Mame 5-rocnu britsku modru macku. Nedali sme ju vykastrovat, cize v pravidelnych ci nepravidelnych intervaloch cca raz za 1-2 mesiace preziva intenzivnu ruju spojenu s celodennym a bohuzial aj celonocnym mraucanim.. Chcela by som sa spytat, ci sa to nemoze nejakym sposobom prejavit na jej zdravotnom stave - myslim napriklad oslabenie srdca a podobne a teda ci to nemoze sposobit aj jej skorsi uhyn. Dakujem.
spire011
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 17. Apr 2008, 9:45

ruja

Poslaťod ariana3 » 22. Apr 2008, 18:49

zdravim, my máme 2 britky ale aj kocura, takže velmi dobre viem čo je to ruja a veru aj kocur vie paradne nariekat cele dni aj noci aj napriek tomu ze ma 2 manzelky!! takze mame 2 krat rocne maciatka ale zatial som vzdy nasla dobrych ludi ktorý si ich zobrali a vlastne o vsetkych viem ako sa maju a ako rastu. Ked ale nechces dat maciciku pripustit, je nanajvys rozumne dat ju vykastrovat. Takto nesmierne trpi ona ale aj vy. Rozmnozovaci pud u zvierat je velmi silny a moj nazor je ze je to tyranie drzat ju zavretu a nepripustit ju. Takze jednoznacne sterilizaciu - ale na nejakej dobrej klinike, nie u nejakeho veta ktory to robi doma v garaži!!!
ariana3
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 6. Feb 2008, 13:50


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron