[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - prežúvanie naprázdno

prežúvanie naprázdno

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

prežúvanie naprázdno

Poslaťod gajusko » 1. Mar 2008, 12:41

dobry den, mame 2rocnu macicku ktora velmi casto naprazdno prezuva papulkou.vyzera to akoby jej nieco vadilo v papulke ale nic sme jej nenasli dokonca ani veterinarka. bohuzial nasledne na to prezuvanie sa macicka vyzvracia. dostava kazdy den bezopet pastu a bola pred 2 mesiacmi operovana, otvarali jej creva pretoze stale vracala a nechcela papata a nekakala. po operacii je vporiakdu, papa uz len granule Intestinal a masko od royal caninu. a stolicu ma tiez uz v poriadku. prosim ak ste sa niekto s niecim takymto stretli u macicky napiste mi. dakujem.
gajusko
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 1. Mar 2008, 12:28

Poslaťod ariana3 » 4. Mar 2008, 19:15

dobrý deň, ak bývate v rodinnom dome, tak by bolo pre ňu vynikajúce aby mohla jesť trávu, hoci aj pýr, je to oveľa lepšie ako pasta! Len pozor nepúšťať na čerstvo pohnojený trávnik. Ak takúto možnosť nemáte, zasadte jej do kvetináča jačmeň alebo pšenicu. Royal canin obsahuje veľa chemie, skúste Schesir je vynikajúca, ja si ju objednávam na www.zvieratka.sk. Ale pri prechode na iný typ krmiva opatrne, najskôr len primiešajte trochu nového krmiva do pôvodného. A surové kuracie prsia ale min. 48 zamrazené. ! mačičky sú masožravce!!!
ariana3
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 6. Feb 2008, 13:50

Poslaťod ariana3 » 5. Mar 2008, 10:16

My máme doma 4 mačičky a jedna naša micka takto prežúvala vždy keď prišla od veterinára po pichnutí injekcie / proti bolestiam/. Vylučovali sa jej slinky a stále naprázdno prežúvala až sa povracala. podľa mňa to bolo z predávkovania - musel jej pichnúť silnú dávku. Zmenili sme vetoša a máme pokoj. Berie vaša mačička nejaké lieky? Operácia čriev je veľmi vážny zákrok, ale pokiaľ je stolica pravidelná a v poriadku to je super.Nemáva tento stav po podaní nejakého lieku alebo po tej paste? Veľmi doporučujem origoš trávu! a skúste to holistické krmivo. A ešte by ma zaujímalo, či je vaša mačička dlhosrstá - my máme krátkosrsté britky, každý deň si vybehnú na dvor pohryzkať trávu a odvtedy máme so zažívaním a problémami s vyvrátením chlpov pokoj!
ariana3
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 6. Feb 2008, 13:50

Poslaťod gajusko » 10. Mar 2008, 8:57

dakujem za odpoved,
macicka nedostava ziadne lieky ani injekcie. bohuzial nebyvame v rodinom dome ale skusime to s tou travou aj doma v kochliku.
gajusko
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 1. Mar 2008, 12:28


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť