FLUTD

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

Struvity

Poslaťod fosilia » 29. Aug 2007, 19:06

V prvom rade im toto vytlac a nech si to daju na domacu ulohu studovat.

I often see too much clinical significance placed on the identification of crystals in the urine without regard to how the urine sample was handled. It is very important to understand that crystals will often form once outside of the body within a very short (one hour) period of time. If the veterinarian does not examine the urine right away and either sends it to an outside laboratory or uses a free-catch sample that the owner brought from home, an erroneous diagnosis of crystals may be made. This is called a "false positive" report and results in unnecessary worry on the part of the owner and often leads to the cat being placed on an inappropriate diet.

Cita sa mi to tazko ale nemam chut dalej zasahovat. pokial si myslis ze maju pravdu riad sa tym. Nechapem co tam pletu jelenie maso. To je sacharid? A toto je poznamka pre teba aby si uverila tomu co pisem.

Please keep in mind that a cat has a very low thirst drive and is designed to get water with their food. A diet of canned food will keep a proper amount of water flowing through the urinary tract system and help maintain its health. Urine pH is also often considered when discussing urinary tract problems but the proper amount of water in the diet is a far more important point to focus on than pH. There are many factors which determine the pH of urine and only one of them is diet. Unfortunately, a highly acidifying diet is often prescribed which may result in trading one problem for another. Generally speaking, a basic (non-prescription) low carbohydrate, meat-based canned food helps normalize the urine pH and provides the proper amount of dietary water.

Caj pre macky musi byt pripraveny tak aby bol pitny. Ked budes mat vysetrenia za sebou, zmerane mnozstvo vody co vypije ta ti dam vyrobit
specialnu zmes zameranu na oblicky a mocove cesty. Budes len kontrolovat ph mocu. Ziadny urinary caj nedavaj. Je to nestastne riesenie pre macky. Podobne s celaskonom velmi opatrne.

Pre maniakov studia z Japonska.



http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=AbstractPlus&list_uids=14974568&query_hl=2&itool=pubmed_docsum
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod schnauzee » 29. Aug 2007, 19:41

Ved ja sa riadim podla teba, z diet ma kocur len Stuzzy vita low magnesium, co som mu objednala naraz asi 20 konzerviciek, okrem toho mu davam aj inu mokru stravu. Obcas mi vsak nechce nic zjest z mokrej stravy, co mam doma, vtedy mu dam par granuliek, ozaj malo a za tym kuraci vyvar, nech to nie je suche. A ostatne macicky maju dve hlavne denne jedla mokru stravu a raz trosku granuliek, ako doplno, presne podla odporucania.

K tej amputacii sa pristupilo preto, ze kocur nevedel curat, upchaval sa po kazdom preplachnuti. Mna stve, ze tu nemam komu rozunemu zverit kocura, co sa liecby tyka, mat tu veterinara fosiliu, bolo by super :) ja som sa s nasimi vetmi snazila rozumne porozpravat, myslela som, ze ked im rozumne podam to, ako teraz krmim a preco je to dobre, ze ma podporia, zial, sklamali ma. Diety uz ziadne nekupujem, riadim sa teraz vylucne tvojimi radami, jediny "prehresok" je obcas tych par granuliek.
Ved aj to nieco vravi o vetoch, ze chcu sediment zistovat o 3 dnoch...co dodat..no niekam s kocurom ist musim, ked mam problem. Takze suma sumarum, verim tebe a viem preco.

Vdaka za tie bylinky, to by mi velmi pomohlo. Ako mu mam zmerat mnozstvo vypitej vody? Nechat ho jeden den oddeleneho, naliat urcite mnozstvo vody do misky a podla toho urcit?

Ako som spomenula, hneva ma to, co veti robia, ale tych v TN mozem aspon trosku pochvalit, aj ked podla nich tiez len diety su vhodne, no co sa tyka vysetrovania moca, jediny mali spravny pristup a rozpravali presne to, co bolo v clankoch o tychto problemoch. Keby aspon toto u nas niekto dodrziaval. Preto som rada, ze aspon tu najdem nejake info od teba, uz teraz vrela vdaka za vsetko, pomohol si viac, ako vsetci veterinari doteraz.
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

krmivo

Poslaťod fosilia » 30. Aug 2007, 19:58

Pozor ale ja ti radim cez forum a nepoznam vysledky predchadzajucich vysetreni ani cely tento chronicky stav. Preto sa musis riadit postupom, ktory ti povedal veterinar. Tvoja moznost je korigovat stravu. Mokra strava hlavna a sucha napr.Hills c/d doplnkova napr. 70:30.

Musis to skusit zmerat v tom ti nepomozem moj pes pije jak blazen.
Ph zmeraj po dvoch hodinach po predlozenej strave.

Takze udaje od teba: Vaha, spotreba vody na den a posledne meranie ph.

Adresa kde sa ma tento produkt dorucit.

Napoj dostanes zadarmo a len preto, ze vidim ze mas macky rada a vynakladas vsetko usilie na zachranu.

Tymto k tejto teme koncim a vsetky informacie posielaj uz len cez pm nie sem. Dalsie informacie k liecbe nie su vhodne pre verejne publikovanie.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: FLUTD

Poslaťod catdogke » 5. Jún 2016, 14:00

U mna je iba jedina rada: skus kupit cinske huby pre macky a psov. Je niekde v Kosiciach vyhradny dovozca pre celu SR, ale musis sa poradit ktora huba je presne na tu chorobu. Viem ze tie huby su zazracne, a maju ich aj vo Veterinarnych ambulanciach. Pocul som, ze je to niekde v Kosiciach.
catdogke
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 5. Jún 2016, 13:39

Predchádzajúci

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron