[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - MOJ KOCURIK STÁLE ZVRACKÁ, PORAĎTE PROSÍM, SOM BEZRADNÁ

MOJ KOCURIK STÁLE ZVRACKÁ, PORAĎTE PROSÍM, SOM BEZRADNÁ

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

MOJ KOCURIK STÁLE ZVRACKÁ, PORAĎTE PROSÍM, SOM BEZRADNÁ

Poslaťod Elnija » 10. Júl 2007, 15:01

Chcem poprosiť o radu, či podobnú skúsenosť. Mám takmer 6- ročného britského kocúrika. Začal mi pravidelne vrackávať, tento týždeň to bolo už štvrtý krát. Viem, že mačky musia dávať von chlpy usadené v žalúdku, ale nie tak často. Nemôže mu ubližovať krmivo? Počula som už rôzne názory na komerčné znašky ako Whiskas a pod... Aké máte skúsenosti so značkou Royal Canin? Rada by som ho vyskúšala, vraj je lepšie... Poraďte prosím, vopred ďakujem... :(
Elnija
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 10. Júl 2007, 14:37

Poslaťod veverka24 » 10. Júl 2007, 15:34

no ak ma uz dlhsie tento problem, mala by si ist s nim k vetosovi. :idea:
veverka24
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod Elnija » 11. Júl 2007, 9:17

Ahoj, včera som s ním bola na veterine, krv má v poriadku, dostal rýchlu infúzku a RTG snímok bol tiež ok, vraj len malá plynatosť. Inak je hravý, okolie ho zaujíma a aj jesť mu chutí, jednoducho by nikto nepovedal, že by mal byť chorý. Dokonca sa stále čistí ako obvykle, čo je vraj dôkazom toho, že mačka je v poriadku. Nič závažné mu nezistili, dnes tam ešte idem s ním na kontrolu, včera som mu dala zjesť takú kontrastnú látku v podobe kašičky a urobia kontrolný RTG. Vôbec si to neviem vysvetliť :shock: :roll: :!:
Elnija
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 10. Júl 2007, 14:37

Re: MOJ KOCURIK STÁLE ZVRACKÁ, PORAĎTE PROSÍM, SOM BEZRADNÁ

Poslaťod Mendy » 11. Júl 2007, 9:55

Elnija píše:Chcem poprosiť o radu, či podobnú skúsenosť. Mám takmer 6- ročného britského kocúrika. Začal mi pravidelne vrackávať, tento týždeň to bolo už štvrtý krát. Viem, že mačky musia dávať von chlpy usadené v žalúdku, ale nie tak často. Nemôže mu ubližovať krmivo? Počula som už rôzne názory na komerčné znašky ako Whiskas a pod... Aké máte skúsenosti so značkou Royal Canin? Rada by som ho vyskúšala, vraj je lepšie... Poraďte prosím, vopred ďakujem... :(


Ak krmis Whiskasom,tak skonci. RC nie je najlepsia volba, je to konzervovane chemiou. Odporucam jednoznacne zmenit krmivko za nejake holisticke, ktore ma velmijemne zlozenie - napriklad za novinku Schesir, ktore obsahuje napriklad aj Aloe vera a tak velmi upokojuje citlivy traviaci trkat, co kocurik urcite iste ma. AK nevies kde kupit, pozri si napriklad na www.4labkys.sk su velmi ochotni, poradia ti aj e-mailom, pripadne poslu vzorky.
A samozrejme - aj ja odporucam navstevu veterinara aby vylucil iny problem.
Mendy
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jún 2007, 23:08

Poslaťod Elnija » 11. Júl 2007, 10:06

Ahoj Mendy, ďakujem za Tvoju radu. Nepočula som ešte o tejto značke krmiva a príjemne ma to prekvapilo. K veterinárovi dnes idem, bola som aj včera a všetko sa zdalo byť v poriadku, dnes ideme ešte na RTG kontrolný snímok. Doktorka mi povedala, že stravu by zmenila až po 2 týždňoch, kým sa troška ukludní to podráždenie bruška, vraj je to velká záťaž na tráviaci systém zmeniť náhle krmivo. Zatial mám skúsenosti len s komerčnými krmivami ako Whiskas, Kitekat a pod.. Radili mi Royal canin, ale to asi preto, lebo priamo na veterine je obchodík práve s týmto názvom a prezentujú tam tieto krmivá, nemôžem ich spochybňovať, keďže s nimi nemám vôbec skúsenosť, ale radšej dám na Tvoju radu a vyskúšam niečo jemné a prírodné, lebo môj kocúrik je dosť citlivý a samozrejme aj jeho žalúdok, ďakujem ešte raz za Tvoju radu, maj sa pekne ahoj :D
Elnija
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 10. Júl 2007, 14:37

Poslaťod Mendy » 11. Júl 2007, 10:16

Elnija píše:Ahoj Mendy, ďakujem za Tvoju radu. Nepočula som ešte o tejto značke krmiva a príjemne ma to prekvapilo. K veterinárovi dnes idem, bola som aj včera a všetko sa zdalo byť v poriadku, dnes ideme ešte na RTG kontrolný snímok. Doktorka mi povedala, že stravu by zmenila až po 2 týždňoch, kým sa troška ukludní to podráždenie bruška, vraj je to velká záťaž na tráviaci systém zmeniť náhle krmivo. Zatial mám skúsenosti len s komerčnými krmivami ako Whiskas, Kitekat a pod.. Radili mi Royal canin, ale to asi preto, lebo priamo na veterine je obchodík práve s týmto názvom a prezentujú tam tieto krmivá, nemôžem ich spochybňovať, keďže s nimi nemám vôbec skúsenosť, ale radšej dám na Tvoju radu a vyskúšam niečo jemné a prírodné, lebo môj kocúrik je dosť citlivý a samozrejme aj jeho žalúdok, ďakujem ešte raz za Tvoju radu, maj sa pekne ahoj :D


Ahoj,
dovolim si napisat, ze sa v tom trosku vyznam :lol: a tak sa neboj zmenit krmivko hned. Znacka Schesir je nova, ale uz ju vyskusalo vela maciciek a viem aj o pozitivnych vysledkov prave aj u maciciek sk problemovym travenim. Inak tato znacka je uz znama sirokou radou mokrej stravy pre macicky, aj niektore konzervy obsahuju Aloe vera a su vyrobene z cisteho maska, samorejme bez chemie, farbiv a dalsich "fajnovych" veciciek. K verinarovi rozhodne chod uz aby si sa nemusela obavat, ze ide o nieco ine, ja ti budem drzat palce, aby nebolo. A pokojne napis na ten e-shop su fakt ochotni a dobre Ti poradia. Ak by kocurikovi granulky nahodou nechutili, mozes ich vratit.
K RC - ano, vacsina veterinarov ju ponuka, pretoze tato znacka ma aj vetrinarnu radu. Nechcem sa tu rozspisovat, ale ja rozhodne chemii k mozem vyhnem. Nastastie sa da vybrat z viacerych znaciek kvalitneho naturalneho krmiva a dovolim si napisat, ze Shcesir patri medzi tie najlpepsie. Uz aj deti v skole vedia, ze Aloe vera je jeden zo zazrakov prirody - podla mna a na citlive travenie urobi len dobre. Mas tam dalej super vlakninu, ktora opat setrne odstrani zhluky chlpov a vsetko co ma ist von :lol:
Tak sa neboj zmeny krmiva. Whiskas u nas nie je dobry, dalsie hypermarketove znacky su to iste, len v bledomodrom :lol:
Mendy
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jún 2007, 23:08

Poslaťod Elnija » 11. Júl 2007, 10:28

No poviem Ti, že takúto radu som potrebovala a hlavne od niekoho, s kým sa dá o tom porozprávať. Hladám všelijaké riešenia, aby som urobila pre svojho kocúrika to najlepšie. Ano máš pravdu, aloe vera je skutočne zázrak prírody, má veľa využití a hlavne blahodárne účinky na problémy mnohého druhu. To krmivko si určite objednám, nevieš či sa nedá kúpiť aj bežne v zverimixoch alebo obchodných sieťach? Zatial sa maj pekne, papa
Elnija
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 10. Júl 2007, 14:37

Poslaťod Mendy » 11. Júl 2007, 10:42

Elnija píše:No poviem Ti, že takúto radu som potrebovala a hlavne od niekoho, s kým sa dá o tom porozprávať. Hladám všelijaké riešenia, aby som urobila pre svojho kocúrika to najlepšie. Ano máš pravdu, aloe vera je skutočne zázrak prírody, má veľa využití a hlavne blahodárne účinky na problémy mnohého druhu. To krmivko si určite objednám, nevieš či sa nedá kúpiť aj bežne v zverimixoch alebo obchodných sieťach? Zatial sa maj pekne, papa


Aj ja mam 2 macicky a chcem pre ne to najlepsie. Su to moje zlaticka, poklady :)
Zmena krmiva z Whiskasu mu rozhodne urobi dobre. Vyhni sa chcemi, tym kocurikovy urobis tiez dobre. Treba ho vratit do rovnovahy, dat mu dobru stravu a iste sa mu to zlepsi. Ale k tomu veterinarovi urcite chod.
Je to nove, tak neviem kde vsade ho uz maju, ale na www.4labky.sk som to videla zatial asi najlacnejsie. Posli im mail alebo zavolaj, poradia ti, poslu vzorky. :lol:
Mendy
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jún 2007, 23:08

krmivo

Poslaťod fosilia » 11. Júl 2007, 21:25

Elnija problemom kazdeho chovatela maciek je ten, ze ked si zaobstara macku vyziva ho vobec nezaujima. Mame tu internet a plno odbornych clankov z celeho sveta volne dostupnych. Vacsinou nastane tento zaujem az po prvych priznakoch zlyhavania obliciek, zapalu mocovych ciest, pankreas, stitna zlaza, pecienka a srdce.
Je mi jasne ze vacsina neskusenych chovatelov podlahne reklame o tych najlepsich znackach ktore kupite v hypermarketoch a prave tieto produkty by kupovali vase macky atd.
Lenze toto je hlboky omyl a doplacaju na to nevinne macicky.
Zakladom macacej stravy je mokra strava. To znamena produkty s obsahom vody od 60-80%. K tomu dolezite rozmiestnenie dostatku vody v mieste kde sa macka zdrzuje, pripadne nasadenie macacej fontany.
Sucha strava je len doplnkom ku strave. Ako hlavna strava je ulahcenie krmenia casto navykove krmenie az dovtedy ked nepridu problemy. Tie sa vsak nemusia objavit v prvej F generacii ale az neskor. Pozname to aj u roznych genetickych preddispozicii napr. na PKD.
Ked sa chovatel rozhoduje cim bude krmit mal by dodrziavat zakladne pravidlo krmenia. Kvalitne konzervy a naturalne granule. Ano moze niekto podotknut ze take nemame, co je v podstate pravda ale z hlavnej casti su tieto krmiva ciste.
Aby sme si vyjasnili co znamena natural, tak jednoducho sa jedna o produkt kde konzervacia prebieha vdaka alfatokoferolom v stanovenom normative doplneny o dalsie prirodne antioxidanty.
Pozriem si zlozenie na obale a ked najdem texty ako BHA,BHT,Etoxyquin
dobru chut. Texty ako povolene antioxydanty ci vlozene additiva je upozornenie ze vyrobca nieco skryva. Co to asi moze byt?
Prvy pokus z EU ako znizit tieto problematicke latky v krmive bolo vydanie vestnika 2316/98 ale to neriesi hlavny problem zdravia maciek.
Na obale Whiskas to mas napisane podobne ako na obale RC. Skus sa popytat tvojho veterinara co to ma znamenat ked krmivo ktore ponuka obsahuje BHA, nech ti vysvetli ako sa sprava butylated hydroxyanizole a hydrouxytoulene v oblickach macky. Ako ho macka mocom vyplavuje a co sa deje s tym co sa nepodari vyplavit. Metabolizmus macky sa vekom meni a prave od 4-rokov zivota macky zacina rizikove obdobie na prijem tychto uzasnych latok.
Vytiahnem len kratky text o tom ako sa tieto konzervanty spravaju. Clanok uverejneny v Herald Tribune.
However, the same chemical properties which make BHA and BHT excellent preservatives may also be implicated in health effects. The oxidative characteristics and/or metabolites of BHA and BHT may contribute to carcinogenicity or tumorigenicity;
Pise sa tam o tom ze okrem vlastnosti antioxydanta su rizika pri narusenom metabolizme a tvorba karcinogenov a teda nadorov.
Barbara Deskins, profesorka klinickej nauky o diete a výžive na Universite v Pittsburghu - ludia by mali vediet ze nakupom produktov pre ludi a zvierata s chemickou konzervaciou mozu poskodzovat zdravie sebe ako aj zvierat a su povinní sa takejto strave vyhybat a davat prednost naturalnym produktom.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron