[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Kliešte a ako ich vybrať

Kliešte a ako ich vybrať

Všetko, čo súvisí so zdravím vašich mačiek. Ak však očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" (nižšie).

Kliešte a ako ich vybrať

Poslaťod kimberley » 23. Sep 2006, 11:19

Tu môžete diskutovať o tom ako ste vybrali mačke kliešťa a pod.
Aj mňa to zaujíma lebo ešte som sa neodvážila to urobiť ja. :oops:
Zatiaľ vždy len príbuzný. 8)
Môj brat to robí tak, že ho rýchlo trhne a a kliešť je preč. Ale väčšinou čítam o tom, že ho mám poriadne vykývať vytočiť...

Ďakujem
ASTA-*24. 04.2003
TIGER-*15. 08.2006
Obrázok užívateľa
kimberley
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 22. Sep 2006, 21:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Andrea Klegová » 23. Sep 2006, 11:45

Našťastie, ja som zatiaľ tento problém riešiť nemusela, ale ak by k tomu došlo, nechala by som to radšej na odborníka. Myslím si však, je je lepšie tomu predchádzať formou antiparazitných prípravkov (Frontline, Stronghold,...), ktoré sú účinné ako proti blchám, tak aj proti kliešťom. Je to síce treba robiť opakovane, ale za zdravie a pohodový život mojich miláčikov mi to určite stojí. :wink:
Andrea Klegová
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03

Poslaťod kimberley » 23. Sep 2006, 11:49

Mne takéto prípravky absolútne nepomohli.Teda je možné, ža nejakých kliešťov sa zbavili,ale nie všetkých. A Asta dostala kliešťa vtedy, keď mala na sebe ten obojok proti kliešťom.
ASTA-*24. 04.2003
TIGER-*15. 08.2006
Obrázok užívateľa
kimberley
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 22. Sep 2006, 21:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Andrea Klegová » 23. Sep 2006, 11:56

Hmmm, možno bolo treba dať silnejšiu dávku? Neviem....
Ja našim mačkám jeden z prípravkov dávam pravidelne, zatiaľ nemáme problém ani s blchami, ani s kliešťami. Dokonca - raz sme mali problém s blchami, lebo ich k nám preniesla jedna cudzia mačička, ktorú nám priniesli ukázať deti, ktoré vedia, že máme doma mačky. Po aplikovaní Frontlinu blchy zmizli a odvtedy ho aplikujeme pravidelne.
Andrea Klegová
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03

Poslaťod . » 23. Sep 2006, 12:00

ja davam fontline vyborny pripravok, ale daj radsej viac ako nie presne na kila ale o par kilov viac a vtedy to urcite zabere :wink:
s tymto pripravkom mam najlepsie skusenosti
.
 

Poslaťod . » 23. Sep 2006, 12:00

pardon opravujem: FRONTLINE
.
 

Poslaťod korra » 17. Apr 2007, 12:48

ked uz zlyha aj "prevencia" a treba odstranovat uz zacucnuteho hnusaka velmi dobry je "hacik" O’Tom. Pri beznom vytrhavani kliesta moze ostat hlavicka, alebo aj klasickej pinzete (co sa presmykuje v ruke).

http://www.otom.com/ fakt staci dva-tri razy potocit a je hnusak vonku
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod kimberley » 17. Apr 2007, 18:01

To vyzera vazne dobre asi si to kupim :) Mam taky pocit, ze to naozaj funguje a asi by som sa tak nebala, ze mi tam zostane hlavicka ako teraz 8) Predsa len s tou pinzetou to pre mna nie je nic moc :roll:
ASTA-*24. 04.2003
TIGER-*15. 08.2006
Obrázok užívateľa
kimberley
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 22. Sep 2006, 21:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod vera9 » 5. Aug 2009, 20:06

My pouzivame uz spominany frontline no niekedy aj tak chyti kliesta. Vtedy ho vberam pinzetou. Krutim bud dolava alebo doprava podla mna je to jedno. Ranku po vpichu dezinfikujem obycajnou alpou.
vera9
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 3. Aug 2009, 11:47

Poslaťod Andrea Klegová » 6. Aug 2009, 6:33

Frontline asi nie je na kliešte, ak si dobre pamätám, proti kliešťom by mal byť STRONGHOLD, je aj proti srdcovým červom.
Andrea Klegová
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03

skúsenosť s BAYER foresto

Poslaťod phabo » 22. Máj 2013, 12:44

Z lásky k svojmu nemeckému ovčiakovi som mu podľa reklamného letáka a ceny chcel dopriať tú najúčinnejšiu a najmenej škodlivú ochranu proti kliešťom. Obojok Bayer Foresto pre psy nad 8 kg používame cca jeden mesiac, náš psík je fenka nemeckého ovčiaka (krátkosrstá) cca 32 kg a počas doby používania tohto obojku jej takmer každý deň vyťahujem jedného kliešťa... dnes som sa už vytočil, pretože kliešťa mala na líci cca 3 cm od obojku, na hrudi pod obojkom som už vyťahoval troch! O zvyšku tela radšej nehovorím! Psík žije v záhrade, ktorá je pravidelne kosená, s vysokou trávou sa stretne jedine na prechádzke... momentálne už dva týždne spáva v pivnici, pretože sa hára a brávame ju so sebou aj do práce... takže ten obojok musí kliešte skôr priťahovať!!! Raz do týždňa chodíme s ňou plávať do priehrady... ale v letáku je písané, že pobyt vo vode účinnosť neznižuje, prípadne že sa po dvoch dňoch účinná látka znovu dostane do srsti... ak nechcete byť sklamaný z účinku ako ja, určite sa tomuto obojku radšej vyhnite.... inú účinnú alternatívu odskúšanú zatiaľ nemám, píšem len skúsenosť s týmto konkrétnym produktom!
phabo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Máj 2013, 12:42

Re: Kliešte a ako ich vybrať

Poslaťod Gretka165 » 22. Mar 2014, 14:45

Ahoj nedávno som riešila ten problém že ako vybrať. do teraz som stým vždy šla k veterinárovi ale včera som sa rozhodla že ho vyberiem sama. vyberala som ho presne podla tohto návodu ako vybrať psovi kliešta a podarilo sa hned na prvý krat a ani tam neostala hlavička :victory:
mam yorkšíra ale kričala pritom ako by ju mlátili :( chuda
Gretka165
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 31. Dec 2013, 16:50

Re: Kliešte a ako ich vybrať

Poslaťod rudolfko1988 » 22. Mar 2014, 14:52

Gretka165 píše:Ahoj nedávno som riešila ten problém že ako vybrať. do teraz som stým vždy šla k veterinárovi ale včera som sa rozhodla že ho vyberiem sama. vyberala som ho presne podla tohto návodu ako vybrať psovi kliešta a podarilo sa hned na prvý krat a ani tam neostala hlavička :victory:
mam yorkšíra ale kričala pritom ako by ju mlátili :( chuda


Dik a nemáš nejaku mapu klieštov a ich výskytu. alebo mi nevieš poradiť že či v aprili už budu kliešte v okolí Holíča. idem tam na par dní so psíom tak či ho mám poriadne striekať pripravkami. diky
rudolfko1988
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 22. Mar 2014, 14:42

Re: Kliešte a ako ich vybrať

Poslaťod catdogke » 5. Jún 2016, 13:56

Kliesta vyberajte cin skor a s pinzetou hlavne, potom dezinfikujte miesto. Inak dobra rada od hovada: na zaciatku kazdej sezony davajte najprv kvapky proti kliestom, a potom po vyprchani ucinku im davajte obojok proti kliestom a staci Vam to na cely rok. Dobry obchod je na to catdogke.eu
catdogke
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 5. Jún 2016, 13:39

Re: Kliešte a ako ich vybrať

Poslaťod mirka225 » 21. Mar 2017, 1:58

ahojte, aké repelentné obojky sa vám osvedčili proti kliešťom? viete nejaké poradiť?
"Keď si si vyslúžil jej náklonnosť, bude mačka tvojím priateľom, nikdy však nie otrokom."
Mojou záľubou sú mačky.
mirka225
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 21. Mar 2017, 1:41

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron