prečo ma moj kocúr napáda?

Sem patrí všetko, čo súvisí s výchovou vašich mačičiek.

prečo ma moj kocúr napáda?

Poslaťod eva b » 1. Aug 2007, 15:05

ahojte.. som tu nova tak ani neviem ako to poriadne funguje.. :oops:

ale snad sa dockam odpovede.. teda mam taky mensi problem, od kamaratky som dostala uzasneho kocurika ale ale :twisted: a teraz sa to zacne.. nejak mu preskakuje.. :? , teda popisem, pridem do izby a kocur sa na mna vrhne a silno ma pokuse do nohy a odskoci.. alebo uteka cez celu izbu aby som ho nemohla chytit, toto sa nestalo raz, ale stane sa mi to aj 20 krat za den, kocurik ma uz 3 mesiace a myslela som ze z toho vyrastie, dokonca ani hrat sa s nim neda lebo velmi kuse, niekedy az do krvi...
:roll: prosim Vas nemohli by ste mi poradit co mam robit?

dakujem eva
Obrázok užívateľa
eva b
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 1. Aug 2007, 14:47
Bydlisko: Senec

Poslaťod schnauzee » 1. Aug 2007, 15:35

nuz, kocurik je plny energie, niet sa co divit, je to este male maca...ano, ukludni sa, ale az tak okolo jedneho roka. Samozrejme, pre spokojne nazivanie sa tolko cakat neda, treba zakrocit hned. Musis kocurikovi stanocit hranice, co moze a co uz nie. Najucinnejsia byva voda...kup si striekaciu pistol alebo nejaky rozprasovac (no taky, co ma silnejsi prud vody, nie len take orosenie) a za kazdym, ked sa i kocurik zahryzne do nohy, ostriekaj ho, najlepsie tak, aby nevidel, ze to robis ty...iba ze na neho zrazu nieco strieka. Pokial nemas kocura vodomila, malo by to celkom rychlo zabrat, uz po niekolkych dnoch by si mala badat zlepsenie.

Dalsou metodou je sycanie. Ak si uz mala moznost vidiet sposob dorozumievania sa dvoch maciek, tak si mohla vidiet, ze ak sa niektorej macke nieco nepaci, zasysi na tu druhu, prskne a pod. To iste skus na svojho kocurika, zasyc na neho poriadne. mne to vyborne zabralo pri kocurovi, ktory bol sice velmi mily a maznavy, no ak som mu davala nejaku dobrotku z ruky, svacol mi aj po ruke s poriadne vystrcenymi pazurmi, bol dravy. Po dvoch dnoch sycania sa to uz neopovazil spravit a viac problemu nebolo. Vodu som napriklad uplatnila pri demolovani kvetov, chodeni cez sporak, kradnuti jedla zo stola a pod., zatial ani jedna z maciek, co u mna boli, vodu rada nemala, takze zakazdym to zabralo.

Drzim palce, daj vediet, ako sa ti dari :wink:
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod eva b » 2. Aug 2007, 15:00

dakujem velmi pekne.. vecer som to skusala.. aj som sycala.. a aj som striekala 8) len mam mudreho kocurika.. prekukol ze to robim ja :oops: alebo som taka nesikovna? mm asi to druhe.. ale v kazdom pripade dakujem vidiet ze zacalo zaberat hehehe a vodu urcite rad nema.. :D tak ked bude velmi kusat, pojdeme sa kupat :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
eva b
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 1. Aug 2007, 14:47
Bydlisko: Senec

Poslaťod schnauzee » 2. Aug 2007, 21:07

macky su velmi sikovne, nie jedna pride na to, ze vodu strieka clovek :D ak by to velmi nezaberalo, urcite ostan aspon pri sycani, tym som si pri kazdej macke vytvorila hranice...samozrejme, pokial to je mozne, maacky su zvierata samostatne a nedaju sa vycvicit ako psy, no hranice sa im ukazat daju, pokial mozu...ved chceme s nimi nazivat v harmonii :)
a kupat sa hned nemusite, to by nepochopil, preco sa kupe... trest musi prist do niekolkych sekund po cine, voda z ostrekovaca je jedna z najucinnejsich metod u maciciek, ak nasleduje hned po vykonani nezelanej veci, ak nemas po ruke ostrekovac, staci sycanie, take poriadne zasycanie a hrozostrasny vyraz tvare (aj ked vyraz tvare zrejme macicke az tak vela nenapovie, ale tebe sa urcite lepsie bude sycat :) )
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47


Späť na Výchova

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť