[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Mačičky-ako ich naučíme chodiť na mačacie WC?

Mačičky-ako ich naučíme chodiť na mačacie WC?

Sem patrí všetko, čo súvisí s výchovou vašich mačičiek.

Mačičky-ako ich naučíme chodiť na mačacie WC?

Poslaťod Hel+Sof » 27. Jún 2006, 17:10

:D PÍŠTE :MAM NOVÚ MAĆIČKU AKO JU MÁM NAUČIŤ NA MAČACIE WC? PORAĎTE PROSÍM /SÚRNE\
Hel+Sof
 

Re: Mačičky-ako ich naučíme chodiť na mačacie WC?

Poslaťod JA CI JA » 27. Jún 2006, 17:12

Hel+Sof píše: :D PÍŠTE :MAM NOVÚ MAĆIČKU AKO JU MÁM NAUČIŤ NA MAČACIE WC? PORAĎTE PROSÍM /SÚRNE\



:) MAM NA :| TO 1 TÝŹDEŇ INAK... :?
JA CI JA
 

Poslaťod Andrea Klegová » 27. Jún 2006, 19:09

V prvom rade si musíš zadovážiť dostatočne priestranný záchodík. Nepíšeš, aká je mačička stará, ale to až také dôležité nie je. Potom musíš do záchodíka kúpiť podstielku, obyčajný piesok v žiadnom prípade nie!!! Ja osobne Ti odporúčam ZVERLIT - ja používam so zeleným označením a nedám naň dopustiť. Do záchodíka ju nasyp tak, aby bola na výšku asi 7-10cm. Potom musíš trpezlivo pozorovať mačičku a po každom papaní alebo pití ju vytrvalo klásť do záchodíka. akonáhle sa tam raz vyšpiní, malo by to ísť už samo. Hlavne potom tam nechaj výkal aspoň pár hodín, hoci zahrabaný, ona sa k svojmu pachu vráti. Možno by pre začiatok bolo lepšie, aby mala k dispozícii ešte jeden záchodík. Nemal by byť v blízkosti misiek na papanie. Ja som problém naučiť mačiatka na záchodík nemala, išlo to samo. Máme doma 6 mačiek a spolu s mačiatkami ich bolo aj 11, ale išlo to naozaj v pohode. Len to chce veľkú dávku trpezlivosti a hlavne nič nesmieš riešiť krikom, hoci by sa aj stala malá nehoda a niečo išlo bokom. Držím palce!
Andrea Klegová
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 12. Jan 2006, 20:03

Poslaťod Hosť » 29. Jún 2006, 16:28

Andrea Klegová píše:V prvom rade si musíš zadovážiť dostatočne priestranný záchodík. Nepíšeš, aká je mačička stará, ale to až také dôležité nie je. Potom musíš do záchodíka kúpiť podstielku, obyčajný piesok v žiadnom prípade nie!!! Ja osobne Ti odporúčam ZVERLIT - ja používam so zeleným označením a nedám naň dopustiť. Do záchodíka ju nasyp tak, aby bola na výšku asi 7-10cm. Potom musíš trpezlivo pozorovať mačičku a po každom papaní alebo pití ju vytrvalo klásť do záchodíka. akonáhle sa tam raz vyšpiní, malo by to ísť už samo. Hlavne potom tam nechaj výkal aspoň pár hodín, hoci zahrabaný, ona sa k svojmu pachu vráti. Možno by pre začiatok bolo lepšie, aby mala k dispozícii ešte jeden záchodík. Nemal by byť v blízkosti misiek na papanie. Ja som problém naučiť mačiatka na záchodík nemala, išlo to samo. Máme doma 6 mačiek a spolu s mačiatkami ich bolo aj 11, ale išlo to naozaj v pohode. Len to chce veľkú dávku trpezlivosti a hlavne nič nesmieš riešiť krikom, hoci by sa aj stala malá nehoda a niečo išlo bokom. Držím palce!



Ďakujem :D
Hosť
 

Poslaťod vika » 28. Sep 2007, 11:12

Zdravím všetkých chovateľov,
som tu úplne nová a neviem ako to tu chodí. Nenašla som načatú temu na moju otázku tak sa skúsim opýtať tu.
Ja zatiaľ mačky nemam ale má ich moja svokra, dokonca už ich ma tri, ale každá z nich raz bola mačaťom (je to mama, jej dcera a dcerina dcera) a ani jedna sa nenaučila chodiť na mačaciu toaletu. Všetky sa stále voľne pohybovali v dome, liezli si kam chceli a do čoho len chceli a najhoršie na tom je že špinia kde oni chcú. Poviem priklad: mačky sa vonku na terase napapajú, lebo v lete su vyložené vonku (v zime su krmené dnuka) a vykakať sa idú do domu, presnejšie do kotolne kde je aj špajzička na zavaraniny a vodáreň domu a cez kotolu sa chodí do domu (aj návšteva, viete si predstaviť ten smrad ked len niekto tam vkročí?). Urobia si svoje a idú sa von poumývať. Je toto normálne? Prosím o radu ako ich od toho odnaučiť. Sú to dedinské mačky všade naokolo sú záhrady, polia, atd., ale oni sa stále vrátia vykonať svoju potrebu do domu. Dokonca som si všimla že nemajú ani ten základný inštinkt vyhrabať jamôčku a potom zakryť svoje výkali, jednoducho len odkráčajú z miesta činu.
Úplne tomu nerozumiem, pretože ked som ja bola dieťa moja stara mama chovala mačky - zatúlali sa ku nam a už aj ostali do staroby, ale ani s jednou sme nemali takýto problém (a bolo ich niekedy aj 8 spolu s mačencami). Mačky sa stále vypýtali von na záchod či bola zima či leto, lebo v tej dobe sa ešte u nás nedali kúpiť takéto vymoženosti ako toaleta pre mačky, chodili pekne krásne do záhrady. Preto mi nejde do hlavy správanie týchto mačiek, ked naše nájdené tuláčky to dokázali pochopiť bez akéhokoľvek učenia a výcviku.
Existuje nejaká metóda ako ich odnaučiť, aby sa raz a navždy naučili že robia niečo zlé. Svokra zvykla rozsypať mleté čierne korenie tam kde chodia na wc, ale myslím si že je škoda korenia, kým tam budú cítiť svoj pach budú tam stále chodiť.
Za vaše rady dakujem krásne.
papa vika
vika
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 28. Sep 2007, 10:42
Bydlisko: Košice-okolie

Poslaťod korra » 30. Sep 2007, 18:39

mozno by nebolo od veci skusit CATNIP, nastriekat ho tam, kde chcete aby macicka chodila....
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Re: Mačičky-ako ich naučíme chodiť na mačacie WC?

Poslaťod mahulienka » 25. Sep 2011, 13:27

Ahojte, nevie mi niekto poradiť? Nasli sme male maciatko, tak sme si ho nechali, byvame v dome, ale chystame sa ist do bytu a macicku by sme chceli zobrat s nami, takze uz teraz je pri nas v dome a nie na dvore. Má svoj záchodík, na ktorý chodí, pravidelne ho cistíme, no aj tak nachádzame rôzne miesta, kde chodí vykonat svoju potrebu. Raz je to v kuchyni v kúte, potom v obývacke v kúte, v kupelni na kobercek. Ako ju to mame oducit? Dakujem
mahulienka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 25. Sep 2011, 13:21

Re: Mačičky-ako ich naučíme chodiť na mačacie WC?

Poslaťod mirka225 » 21. Mar 2017, 1:56

mne sa osvedčilo na začiatok použiť ako podstielku obyčajný piesok a položiť na neho mačičku... ona už akosi inštinktívne vie, že sa tam treba vracať... a časom, keď si cica zvykne, podstielku vymeniť...
"Keď si si vyslúžil jej náklonnosť, bude mačka tvojím priateľom, nikdy však nie otrokom."
Mojou záľubou sú mačky.
mirka225
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 21. Mar 2017, 1:41


Späť na Výchova

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron