[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Birma

Birma

A sa chcete baviť o konkrétnom plemene, tak tu.

Birma

Poslaťod Arsinoe » 7. Máj 2006, 12:37

Neviete mi povedať, koľko stojí takáto mačička s PP??Viete o nejakej literatúre, ktorá by mi mohla pomôcť pri výchove mačiatka??? :?: :idea:
Ďakujem :wink:
Chovám 5-tich škrečkov:))
Guľku, Snehuľka, Windooa(Džungárci), Seana Jareda a Miu Tabithu(Sýrsky-Zlatý).
Arsinoe
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 7. Máj 2006, 12:30

Poslaťod Ingrid » 7. Máj 2006, 13:16

myslim,ze je to podobne ako ragdoll.okolo 15-20000Sk na mazlika..
priruciek aj na vychovu maciciek je v knihkupectvach dost..ak mas nejaky dotaz ohladne maciatok chod na diskusne forum: www.cats.sk

tam ti urcite dobre poradia :wink:
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Hosť » 8. Máj 2006, 17:08

Birma je zatial u nas dost malo vyskytovane plemeno macky... ale urcite bude stat tolko ako ragdoll, mozno aj viac......
Ak by si chcela vystavneho jedinca alebo chovneho tak ta cena sa pohybuje nad 30 000,- Ved to je logicke, ked v tej hornej odpovedi mas pisanu cenu za birmu ako mazlika.. Takze asi tak.
Hosť
 

cena ragdoll, birma

Poslaťod Pomněnka » 30. Máj 2006, 21:03

Zdravím vespolek, k ceně Birmy bych napsala asi toto? Asi před půl rokem jsem scháněla pro sebe kočičku a plemeno Birma a Ragdoll bylo mezi mými favority. Ragdoll se pohyboval od 12 500,- výše a Birma 8-10 000.- na mazlíka, tyto ceny byly v Čechách. Ragdollové mi přišli jako úplně nejdražší, setkala jsem se i s cenou 20 000.- na mazlíka!!! :shock: Prý jsou drahé importy chovných jedinců ...
Pomněnka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 30. Máj 2006, 20:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

birma

Poslaťod nessie » 11. Jún 2006, 13:13

Som chovatelkou Biriem. Na Slovensku su zatial tri chovatelske stanice,a rozhodne nieje lahke Birmu zohnat. Myslim ze si ziskava oblubu nielen pre svoje modre oci, ale aj pre svoju neopisatelnu povahu.
Cena Biriem sa pohybuje 13-15 na maznaka. Na chov od 20 vyssie.
Obcas volaju zaujemci co povedie ze za ragdoll-a maznaka chcu tolko co za Birmu na chov?!
nessie
 

Poslaťod Hosť » 11. Jún 2006, 14:56

Zdravím vás, vysvetlí mi niekto v čom bude rozdiel, ked si kupim macku na mazlíka a keď na chov? Čo keď si kúpim na mazlíka a potom sa rozhodnem, ze bude aj na chov?
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 11. Jún 2006, 17:18

Zda je kotě na mazlíka či do chovu určuje chovatel. Měl by se držet exteriéru zvířete, tj. kotě s nějakou vadou (např. chyba ve vybarvení) by mělo být na mazlíka, naopak kvalitní jedinec může být určený na chov. Pokud nemá chovatel jiného zájemce a je ochotný přistoupit na dohodu, je možno koupit i kvalitou výstavní kotě tzv. na mazlíka a do smlouvy, v případě že by se kupující rozhodl kotě v budoucnu uchovnit, lze toto, oproti doplatku ceny dohodnout. Ne každý chovatel Vám tuto možnost umožní, jsou tací, kteří si při prodeji kotěte na mazla dají do kupní smlouvi jako podmínku kastraci zvířete a naopak se setkáte i s takovými, ktaří Vám jako chovné nabídnou zvíře, které nemá výstavní předpoklady, jen aby prodal. To se týká tzv. chovatelů - množitelů, kterým nezáleží na kvalitě chovu, ale zejména na zisku. Podmínka kastrace u mazlíků je udáváno proto, že jednak i v řadách kupující jsou "filutové", kteří koupí na mazla za poloviční cenu a pak uchovní a prodávají koťata a i pro zvířátko samotné, není-li určeno na chov je kastrace v určitém věku pro něj šetrnější řešení.
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 12. Jún 2006, 0:55

Ďakujem, už tomu začínam trochu rozumieť.
Hosť
 

Re: Birma

Poslaťod Arwenblue » 31. Mar 2013, 16:31

Arsinoe píše:Neviete mi povedať, koľko stojí takáto mačička s PP??Viete o nejakej literatúre, ktorá by mi mohla pomôcť pri výchove mačiatka??? :?: :idea:
Ďakujem :wink:


Birma na maznáčika s PP zhruba 500 eur. Mačiatka sú si podobné, aj ich výchova tým pádom. O birmách je špecializovanej literatúry veľmi málo.
Arwenblue
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 31. Mar 2013, 15:44


Späť na Plemená - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron