Ragdoll

A sa chcete baviť o konkrétnom plemene, tak tu.

Poslaťod offca » 23. Máj 2006, 12:52

Nechcem sa miešať, ale niečo si nenecham len pre seba...
SH, myslím, že o "hlodoch" tu reč nemusí byť, Anonym asi dobre vie, o čom piše a ked mu/jej to nikto nevyvracia, zrejme to bude ako v porekadle o mlčaní...
na druhej strane ale Anonymný...ked je kocur neperspektivny, nie je to zaležitosť plne svedomia majitela a rozumu potencialneho chovatela, ktorý by mal kocurom kryť? Nie je celkom ukážka perfektného charakteru...zhadzovať ho pred verejnosťou.
Už aj keby si mal/a pravdu, čo na tom...predpokadam, že ty si rodokmene ustrážiš a v chove nepoužiješ nič od neho a ani jeho...prečo ťa to trápi?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod SH a perzska macka:) » 23. Máj 2006, 12:57

asi tazko :!: Asi by s nim nebola na niakej tej vystave keby mal v rodokmeni to co pises.......Niesom si ista ale uchovneny znameno to ked s nim pojdes na niaku tu vystavu... Nie to ze musis mat aj ty niake macky toho isteho plemena..... A potom moze davat nakryvat..... Ako ty mozes vediet ze Bruno ma v rodokmeni Sib. macku??? Ako to by ma zaujimalo.... Takeho kocura by vobec nepustili na vystavu keby mal take cosi....
A inak keby si si precitala predchodcov ragdolliek tak zistis, ze tam ziadna sib. macka nie je :wink: ale uplne ine... ale teraz uz su natolko slachtene, ze takato chyba by sa stat nemohla....Ale vazne by ma zaujimalo ako mozes vediet ze Bruno ma v rodokmeni sib. macku.. :!: :!: :!: lebo ty si ho ani nevidel ani si si necital jejňho rodokmen..... :!: :!: takze radsej bud ticho a nesir taketo klebety :!: :!: A stale mi neodpovedas na otazku ci vobec mas niaku macku :!: :!: alebo ako sa vlastne volas, ked tak machrujes :!:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 23. Máj 2006, 13:01

sorry ofcca, to nebola pre teba odpoved... vsimla som si to , co si napisala az ked som poslala tu moju spravu....
Ale ofcca, ked si precitas historiu ragdolliek, tak zistis ze vobec neboli krizene so sib. mackami.... to len aby si vedela..... ale aj tak neviem co chce anonym tymto stale dokazat...!!! Asi zavidi alebo co , ked Bruno vyhral na vystave.... asi tam mal/a aj svoju macku a ta jej nevyhrala. :wink:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod offca » 23. Máj 2006, 13:04

SH, aj pre zachranu vlkodava sa použil v chove deerhound (alebo opačne, neviem)...aj medzi belgickými ovčiakmi sa tervuerenom môže narodiť groenendael...alebo maliňákom leakenois, na zachranu leakenoisov sa použil tiež iny belgičak, kedže chovneho materialu nebolo...
Pre oživenie toho a toho plemena sa v chove po povoleni klubom môže použiť plemeno z jeho zakladateľov...
Neviem, ako je to konkretne s Ragdollmi, ale nebude to nič tmuto vzdialene.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 23. Máj 2006, 13:20

ad Offca . súhlasim s tebou vo všetkých bodoch

ad SH a perzska macka:)
Čo majú ragdollovia v historii je prva vec a čo má Bruno priam vo svojom rodokmeni je vec druha. Asi sa v tom naozaj neorientuješ, ke´d bojuješ za niečo, čemu nemozeš rozumiet. V určitých pripadoch a v niektorých chovat. kluboch je povolená plemenitba napr. zo zdravotných dovodov. Nebudem tuto popisovat prečo CHS Síh mala údajne povolenú plemenitbu sibirským kocúrom v každej 4. generácii :-) Možno nemali pri ruke ragdoll kocúra, alebo sa dovod vždy nájde.
Za dalšie, na výstavach mačiek si rodokmene nikto nepozera ani ich nikdo nekontroluje. Žiadnu výstavu Bruno zatial nevyhral, možno sa páčil ako malé mačiatko.
Chovatel je ten, kto má mačku, ten má aj chovatelskú stanicu so jménom. Bruno je kocúr.
Hosť
 

Poslaťod Ingrid » 23. Máj 2006, 21:36

Rozpravate sa o to o com vobec nemate informacie :!:
Moj ragdoll nema :!: :!: :!: ziadnu sibirsku macku ani kocura v svojej linii a rodokmen ma uplne vporiadku.
Bola som snim na vystave fife v kontrolnej triede,kde potvrdili ze je to bezpochyby ragdoll,ani k rodokmenu nemali ziadne namietky :!:
Naozaj je zaujimave,ze vy mate namietky :!:
Mimochodom bol ohodnoteny V1.
Ty Anonym,co si to dovolujes takto nechutne ohovarat mna a mojho kocura :?: :?:
Uz si zmyslov zbavena ,alebo o co ti vlastne ide :?: :?: :?:
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Hosť » 23. Máj 2006, 22:02

Zabudla si napísať, že V1 má každá mačka, ktorá súťaží sama v svojej triede a farbe. To už musí byť posudzovatel zloduch, aby mačiatku nedal V1. Pochybujem, že by boli dvaja red colourpointi na jednej vystave. Tak nechapem, čím sa to tu zaoberáš. Žiaden úspech výstavny sa nekonal - aj keby si chcela:-)
Napokon ja nehovorim, že by Bruno nebol krásny, ale jeho mačiatka možu vyzerať ako sibirská mačka, lebo tam je. A hovor si čo chceš, vieme svoje.
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 23. Máj 2006, 22:16

Ako vravím tuto verejno, porozprávaj sa s chovateľkou Bruna p. Hypšovou:-) ona ti to možno vysvetlí - čo si si kúpila za kocúra a akých genov je vobec nositeľ. Ak vyzerá ako vyzerá, geny sú geny a takýto krycí kocúr je pre kvalitný chov nezaujímavý. Napokon, vetšina chovatelov ragdoll mačiek má svojho krycieho kocúra. Lebo za tie peniaze, ktoré sa platia za krytie sa vyplatí kúpit si vlastného. Napríklad v Česku a za polovic. Vieme, hej? No a ty si kúp mačku - odporúčam kvalitnú (najmenej za 40000,-SK) a modli sa, aby si mala mačiatka ragdoll a aby za tie peniaze ich vobec niekto kúpil. Aj ta farba bude veľmi ťažká kombinácia. Prajem veľa chovateĺských úspechov:-)
Hosť
 

Poslaťod Ingrid » 24. Máj 2006, 7:23

Anonym ja neviem ci nevies citat,alebo si uplne natvrdla ?!
Tvoje vymysly na moju adresu nemaju obdoby.
Pustas do eteru klamne informacie a tym zhadzujes vsetkych zainteresovanych.
Si bezcharakerna zena,ktora nema ani odvahu sa predstavit a tak prezentovat svoje nazory.

Bruno v sebe NEMA ziadnu sibirsku macku ci kocura v ZIADNEJ generacii :!:
Som presvedcena o Brunovych kvalitach a na vystavach sa ukaze..tvoje osocovanie to naozaj neovplyvni../co som rada/


Ja nepatrim medzi ludi,ktori chcu zarabat na predaji zvierat a vytazit z toho co najviac.CENA ragdolla ta najviac trapi ako citam..
Menej budes zarabat,ked mas konkurenciu v inych ragdollich maciatkach..To ma po skusenostiach s tebou velmi tesi..
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Hosť » 24. Máj 2006, 8:53

A ja tvrdim, že Bruno je pochádza zo spojení sibirskeho kocura. :lol:
A je jedno, či som žena alebo mužatka 8) A konkurencia v ragdolloch ma naozaj nijak netrápi keby ťa to zaujímalo :lol:
A na tie jeho výstavné úspechy si naozaj počkám :-)
Hosť
 

Poslaťod Ingrid » 24. Máj 2006, 12:30

Anonym,si neskutocna, absolutne trapna klamarka :!:
Tvoja drzost nema hranic a verim ,ze sa ti tvoje nechutne,urazajuce spravanie vrati..

Nevidim viac dovod tu s tebou prediskutovavat tieto tvoje lzi, nakolko nemas zaujem vediet pravdu a tvrdis si len svoje neoverene domnienky..
Myslim,ze kazdy si sam utvori nazor.
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Hosť » 24. Máj 2006, 12:51

Neoverena domienka je naozaj niečo iné ako skutočnosť. Ty sa durdíš lebo vyšlo do etéru, že máš kocúra z nekvalitné plemenitby a to ťa žerie. Musela by si si zrobiť web stránky a ten rodokmeň tam ukázať. Prečo to neurobíš? Už si kontaktovala chovatelku Bruna? Nie? Asi nie je prečo, dovody vieme. Napokon, čo by si chcela za pár kačiek :lol:
Hosť
 

Ragdoll a připařovací plemenitba

Poslaťod Hypšová » 27. Máj 2006, 11:01

Milí anonyme, který píšeš o ragdollech a chovatelských metodách v CHS Síh. pročpak jso nekontaktoval přímo mě, které ta stanice patří? Věděl bys potom, že existují tři linie ragdollů z připařovací plemenitby a Bruno pochází z té po perském kocourovi Clarkovi ze Skaliček, PER w 62 a Naomi Síh, RAG n 33. Je to osm let, co bylo provedeno toto křížení , dokumetace vychází i z novinových článků, kdy v roce 2001 byl vystaven jejich první potomek s červenými znaky na naší klubové výstavě. Jen Ti- a promiň, že Ti tykám, ale ani ses nepředstavi a třeba jsi i kamarád-chci říci, aby ses podíval do genetické karty ragdolla, pokud ji máš(já ji mám, ráda ti ji, alespoň zmiňovanou stránku) okopíruji. Pak uvidíš, jak vznikala "šlechta"- kocour birmy bez PP a bez jména, barma bez PP a bez jména a turecká angora, co není turecká angora jménem Josefína. Všichni bez PP a křížení hlava- nehlava. Tak se vzpamatuj a přečti si aspoň Obecnou genetiku od Nečáska a Cetla, vydalo SPN 1979. Pak mluv. Hypšová
Hypšová
 

Poslaťod Hosť » 27. Máj 2006, 14:55

Ja viem odkial pochádza ragdoll, ale ty vytváraš novú tzv. "ragdoll šlechtu" po česku:-) V dobách, keď bolo málo mačiek tohto plemeňa bolo doležité dodat novú krv do ragdoll linií. Nechápem, prečo pripúšťaš svojich ragdollov so sibirskými kocúrmi - ktoré si zabudla pripomenúť vo svojich myšlienkach o genetike ragdollov, keď je možno si importovat nepríbuzného kocúra a takto oživit geneticky toto plemeno. Už nie je iba pár mačiek ako za dob Josefine, sú možnosti, ako udržat vzhĺad ragdolla bez takýchto pochmurných zásahov. Vieš dobre, ako vyzerajú tvoje odchovy a najme ich potomstvo. Týmito tvojmi plemenitbami vytváraš liniu, ktorá naozaj bude časom vyzerat ako povodná perská mačka:-) Lebo všetkého veľa aj škodí.
HOWGH
Hosť
 

Ragdoll

Poslaťod anonymný » 27. Máj 2006, 15:31

Anonym, keď už útočíš, tak aspoň správne po slovensky by to nešlo?
anonymný
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia