Ragdoll

A sa chcete baviť o konkrétnom plemene, tak tu.

Poslaťod Hosť » 28. Máj 2006, 17:25

Niektorí ani po slovensky nepočujú, ako vidno, vieš?
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 28. Máj 2006, 17:26

Nie je doležité ako sa rozprávam, ale čo rozprávam.........
Hosť
 

Poslaťod Trubka321 » 28. Júl 2006, 23:00

Prosim Vas, nehnevajte sa, nechcem Vam do diskusie zasahovat, lebo ja ragdollku nemam, ale si myslim, ze nato, ze na Slovensku nie je dost chovat. stanic tohto plemena, o to viac mame utulkov, ktore su preplnene macickami (a aj psikmi) rozneho druhu, ktore potrebuju Vasu lasku ovela viac, ako ragdollky, ktore su este pred narodenim predane za 30 tisic. Vsade je spustu inzeratov, kde daruju maciatka od vymyslu sveta a prave preto, ze nie su vsetky tieto macky cistokrvne s PP, neznamena, ze oni su menejcenne, resp. nemaju pravo zit a nesmu byt odcudzovane prave takymi ludmi, ktori si vazia len to, za co zaplatia. Chapem, treba zachovavat niektore plemena, ktore su od pociatku povodne, ale nesmieme zabudat aj na to, co sa nam ponuka same a co nam priam kazdodenne bije do oci.
Trubka321
 

Poslaťod Lilina » 3. Aug 2006, 17:20

Trubka suhlasim, samozrejeme, ze macka z utulku je rovnako hodna nasej lasky a starostilosti ako uslachtila macka, to je hadam jasne, ale, ludia sa venuju AJ chovu uslachtilych maciciek a ragdoll je iba jednym z mnohych dalsich plemien. Ked raz niekto tuzi po ragdollovi, tak tuzi po ragdollovi a hotovo. Ked niekto tuzi po pudlikovi, tak si kupi pudlika...je to pochopitelne. Existuje predsa kvantum ludi, ktori si radi zaobstaraju macku z utulku a chovaju sa k nej rovnako ako ti, co si zaobstaraju macicku s PP. Kazdy clovek sa rozhoduje sam a nikoho sa neda prinutit, aby si zobral macicku z utulku, ked chce ragdollika....Viem, ze chces pomoct, ale toto asi bohuzial nie je cesta :cry: . Hlavne v diskusii o plemene...
Lilina
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 10. Júl 2006, 14:46

Re: Ragdoll

Poslaťod martamm » 10. Jún 2010, 23:06

Je pravda, ze v utulkoch sa nachadza vela maciek, ktore potrebuju nasu lasku. Da sa vsak urobit kompromis. My napriklad mame z utulkov dve macky a dvoch kocurov, ale mam skusenost, ze nie su pritulne, obcas poskriabu. Preto si jednoznacne kupim aj Ragdolla.
martamm
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 10. Jún 2010, 23:02

Re: Ragdoll

Poslaťod zdenka123 » 7. Jan 2011, 16:53

AHOJTE...pred nedavnom som si zaobstarala ragdolku Chelsea,vcera mala4 mesiace..je užasnaa..preto ma potesi kazdy kto mi nejako poradi vo vychove a v strave ,nakolko nemam este take skusnosti ..dakujem a tesim sa:)
zdenka123
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 7. Jan 2011, 15:25

Predchádzajúci

Späť na Plemená - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron