pomoze mi niekto?

Tu máte priestor na komunikáciu o exotických vtákoch

pomoze mi niekto?

Poslaťod basa » 18. Feb 2006, 16:43

ktory papagaj najlepsie rozprava?
basa
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod Luboš » 18. Feb 2006, 21:00

Jednoznačne ŽAKO !!!
Luboš
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 24. Nov 2005, 19:35

Poslaťod basa » 19. Feb 2006, 10:25

dakujem :D a nevies kolko taky Zako stoji?
basa
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod offca » 20. Feb 2006, 13:10

okolo tridsať
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 20. Feb 2006, 15:36

cez vikend som bola kuknut v Zoodoma v BA a maju tam teraz dvoch, cena je 33.000/ks ale podla zreniciek by som povedala, ze su mladi, ale ze vraj ide aj andulky naucit rozpravat, len to chce vela vela trpezlivosti
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod basa » 20. Feb 2006, 22:42

anitram, ty sa vyznas v konoch, papagajoch, psoch. to si tolko studovala zvierata :?: v zoodome som uz bola maju to tam celkom pekne, ale v casopise bolo napisane, ze je to najvacsi zverimex na Slovensku co nie je pravda :!: kolko uz ten zoodom funguje :?:
offca dakujem za tu sumu.
basa
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod anitram » 21. Feb 2006, 9:51

basa - netvrdila, ze by som sa vyznala, viem len to, ze nic neviem, ale zboznujem zvierata, keby som mala priestor, tak mam asi vsetko mozne doma a preto vela citam okolo nich a cumim na spektrum. Uz mi presli cez ruku rybicky, korytnacka vodna, skreckovia, zajace(odkedy sa nasi dali na chov zajacov, odvtedy ich nejem), macicky, po vyliahnuti som robievala kvocku malym kuriatkam, mala som aj korelu co mi ohryzavala zosity do skoly :lol: a teraz mam kanarika a to vzdy aj budem a hafana.
Neviem ako dlho je zoodom otvoreny, ja som ho objavila vdaka reklame v casopise a ked sme isli okolo mountfieldu, tak som ho nahodou aj objavila priestorovo, hned sme tam museli ist, hodiny by som tam vedela byt a pozerat na tie stvory a sledovat ich co robia a prehrabavat sa tam :lol:
a kde je ten najvacsi zverimex na slovensku?? mozno donutim priatela ist tam na vylet :lol:
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zuzu » 21. Feb 2006, 10:20

anitram tak to sme asi rovnake...tiez cele hodiny sedim pri spektre oco ma uz z toho nervy..mne tiez preslo cez ruky plno zvierat a jk vravis s tymi kurcatami :lol: ja som zachranila malu kacicku vo vyjicku lebo sa neskoro vyliahla tak ju chceli vyhodi do kosa (u jednej tety) a ja som povedala ze NIE! a bola by som sa onho aj pobila ked som pocula ako v tom vajicku pipa a nikto ma nechcel pocuvat... :lol: a neskor na to sa to male vyliahlo a bolo zive a zdrave :lol: asi som bola v spravny cas na spravnom mieste :lol: niekto by si mozno povedal vsak ved joj jedno kurca hore-dolu..ale mne na tom drobnom na vsetkom zalezi.. 8)
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod anitram » 21. Feb 2006, 10:46

zuzu - vies takym velkochovatelom to nepride, jedno hore dole, ale nam je to vzacne a kazdy tvor ma pravo na zivot. Mala si si kacicku zobrat domov, mala by si domace zvieratko ako Joe a Chandler v priateloch.
Najkrajsie bolo ako mi tie kuratenka spali na bruchu a ked som niekam isla, tak utekali za mnou, som bola taka mama kvocna :lol:
Dodnes na ne spominam a ked boli dospele, tak sa mi niektore dali aj hladkat.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zuzu » 21. Feb 2006, 10:51

anitram to nebolo v obchode.. :roll: to bolo u nasich pribuznych na dvore a ta mala sa nemophla dostat z vajicka a oni si mysleli ze je uz mrtva..som potom pri nom sedela asi dve hodiny kym sa navysprtalo a ja by som ju domov nevzala ved tam mala celu svoju rodinu a plllno surodencov :) mamka mi rozpravala, ze ked som sa narodila tak prve co som zacala lozit stvornozky tak som pochodniku nahanala mravce a motyle :lol: :lol: ze som od malicka milovala zvierata.. :lol:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod anitram » 21. Feb 2006, 11:09

zuzu - nemyslela som tym nejake velke hydinarne(tam je to otrasne uz len pri pomysleni na tie podmienky v akych su), ale nasim bolo jedno ci ta kvocka vysedi 6 kuriatok alebo 5 a to oni tiez chovaju len pre svoje vlastne potreby.
Hydina nie je moc viazana na rodinne vztahy, z toho si hlavu robit nemusis. Mozno by jej u teba bolo lepsie, ako ked ju niekto vykrmi, nasilu do nej nacpe kukuricu(fuj, to som nemusela ani vidiet, ked ju mama nadzgavala) a da na pekac.
Nasi sa zas zabavaju, ze ako decko som sa raz na chate hrala s mrtvou myskou, im je z toho veselo a ja som bola nestastna, ze je mrtva :cry: , tak som ju chcela prebrat. A este ked sme byvali s rodicmi v meste a nedovolili mi ani jedno zvieratko, tak som chovala lienku v zapalkovej skatulke.A ked sme sa prestahovali na dedinu, tak to potom zacalo :lol:
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod basa » 21. Feb 2006, 12:13

neviem kde je najvacsi zverimex na slovensku, ale aj Hornbach sa mi zda vacsi ako zoodom. aj ja mam velmi rada zvieratka, od malicka som byvala so psami. ked som estelen prisla domov z nemocnice- uz ma chranili civavky, potom sme mali francuzkych buldockov-strasne chrapu :lol: mali sme 13 anglickych buldockov v byte, poto si oco zalozil chovnu stanicu kavkazskych ovciakov a pritom sme mali aj rotvajlera a teraz mam yorkshira :D, rybicky, morca a vtackara. ja si bez zvierat ani zivot nevim predstavit :D
basa
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod anitram » 21. Feb 2006, 14:40

basa - do hornbachu chodim pravidelne a tam sa mi zda, ze nie je az taky vyber, mozno ked dostanu tovar, ze je to plnsie, aj tych zvieratiek mi tam je luto a nemaju ani vtacikov, v zoodome sa mi paci, ze maju tolko priestoru a zpredu maju aj sklo na klietkach, takze su vtaci chraneni, aupark je zas dost drahy a vyber tiez taky "povinny" podla toho co ludia kupuju. Ja to pre istotu kombinujem, chodim vsade :lol:
som rada, ze sme sa tu stretli taki milovnici zvierat :lol: aspon mame o com kecat
vtackara - nesekla si sa a myslis vazne tu tarantulovitu viacnohu potvoru?? :lol:
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod basa » 21. Feb 2006, 16:51

nesekla som sa mam vtackara-vola sa Ejmy. vies aka je zlatucka hlavne ked jej dam zrat a ona zacne na mna utocit :) ty mas este neake zvierata okrem psov? najvacsi zverimex naSlovensku sa pokusam najst uz dobre 2 roky :| ale bez vysledku.
basa
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod anitram » 22. Feb 2006, 10:30

basa mam uz len kanarika, mala som aj skrecka, ale po troch rokoch umrela na starobu. Len do garsonky sa uz nic nezmesti, ale ked budem mat velky dom :lol: tak snivam o velkom akvariu, o svorke psov, o macickach a velkej volerie s kanarikmi. Zvysok co by som chcela, radsej nebudem menovat, lebo sa to sem nezmesti :lol:
Akurat viem, ze by som nechcela pavukov a chrobakov, nemam sice z toho nejaku velku hrozu, ale nie su to moji oblubenci.
Nebojis sa, ze by ta uhryzla?? ci mas doma aj protijed, a pozeravate spolu telku, ze ju mas na rukach a hladkas ju?? :lol: ci to nie je az taky domaci mazlicek :lol:
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Ďalší

Späť na O vtákoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron