Neustále znášanie vajíčok

Tu máte priestor na komunikáciu o exotických vtákoch

Neustále znášanie vajíčok

Poslaťod Monika68 » 7. Jún 2009, 12:07

Dobrý deň,

Mám taký problém. Chovám korelu ch., je to samička. Nebola spárená s níkým avšak začala asi pred mesiacom znášať vajíčka. Na internete som pozisťovala, že to je vcelku normálne, vraj je to "pripravenosť" mať mladé. Zniesla ich 5, cca každý druhý deň 1. Vajíčka som jej nechala a čakala som až ju to omrzí. Pred týždňom už začala viac vyletúvať von a o vajíčka sa zaujímala menej. Už som si myslela, že jej ich môžem zobrať, avšak všimla som si, že opäť robí tie svoje "rituály", t.j. ide do rohu klietku, vytrčí chvost do hora a piští. Vajíčka som jej teda ešte nebrala, ale včera, som si všimla, že zniesla ďalšie, 6. vajíčko. Opäť na nich sedí, nechce zase von z klietky. Pozerala som na ňu a asi znesie ešte jedno vajíčko, lebo má také plnšie bruško. Chcela by som sa spýtať, nie je 6 - 7 vajíčok už dosť? Prečo to stále robí? Bojím sa, že ju to vysilí

Ďakujem za Vaše rady
Monika68
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 7. Jún 2009, 12:00
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Iwo30 » 8. Jún 2009, 21:05

ked sa postavi do rohu klietky a dvihne chvost chce sa parit...a tym spievanim si asi vola samceka...moje rozely teraz tiez maju vajicka a ked samicka citi ze vajicko ide von tak pride ku samcekovi a on ju zacne parit....a davas jej vajcovu zmes alebo co ze nesie vajicka??
Obrázok užívateľa
Iwo30
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 28. Júl 2008, 21:33

Poslaťod Monika68 » 8. Jún 2009, 22:15

Práveže jej nedávam nič..
Monika68
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 7. Jún 2009, 12:00
Bydlisko: Trnava


Späť na O vtákoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia