prosim o radu

Tu máte priestor na komunikáciu o exotických vtákoch

prosim o radu

Poslaťod lambi » 25. Máj 2008, 12:31

dobry den prajem a prosim o radu.ja sama ziadne vtaky nechovam,preto sa tymto na tomto fore obraciam na vas,odbornikov.susedia chovaju niekolko vtakov /ich pocet sa casto meni/.zo zaciatku mi velmi prekazali,aj susedia,aj vtaky,pretoze stvorclenna rodina zije v jednoizbovom byte,traja dospeli a jedno dieta,vsetci silni fajciari so sklonom k alkoholizmu.sem vsak pisem kvoli vtacikom,ktore chovaju v jednej klietke,ktora cele dni visi na pradlovych snurach pod oknom,kedze nemaju balkon,vo vetre,v dazdi,na slnku.casto ich pocujem aj uprostred noci,klietku sice na noc davaju do izby,ale asi by ju mali aj niecim zakryt,aby v noci spali vtaky,aj my,v okolitych bytoch.dnes uz napriklad niekolkokrat prsalo a vtaky sa tlacili v rohu klietky na dazdi.je to v poriadku?nevadi im dazd?chovala som len macku a psa,preto neviem o vtacikoch vela,ale priznam sa,ze susedove vtaky ani susedov uz nezvladam.prosim poradte mi,ako pomoct im,aj sebe.
dakujem za akukolvek radu a prosim o prepacenie,ak som sa dotkla niekoho,ktori mate exoticke vtaky radi.mne tiez doteraz neprekazali.ale chovat ich v cigaretovom dyme v zime a v lete vonku v kazdom pocasi mi pride nevhodne.
lambi
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 25. Máj 2008, 12:14

Poslaťod lambi » 19. Júl 2008, 0:04

Dobry vecer prajem,opat sa dost zufalo obraciam na tieto stranky,no zda sa,ze zbytocne.Dnes poobede som pocula ako vtaky mojho suseda dost nezvycajne kricia,tak som sa z balkona pozerala co sa deje.na okne mal klietku,z ktorej vyhadzoval vtaky.jeden v strese vyletel hore a vrazil mi do okna,druhy spadol na beton pod okna.kricala som na suseda,preco to robi,ze zavolam Slobodu zvierat,ale on sa schoval.zbehla som dolu,ze sa pokusim chytit toho spadnuteho vtacika,ale akoby sa zrazu naucil lietat,cely vylakany vzlietol a prisiel k nemu aj ten druhy pusteny.este pred hodinou,ked som bola vencit mojho psa,boli na tom istom strome,dost hlasno tam cvirikaju,na to,ze je polnoc.neviem ako im pomoct a ako potrestat suseda za to,ako sa ich zbavil,aj ked pre nich je to mozno mensie zlo.ved svojho psa sa zbavil tak,ze ho zastrelil a hodil do Dunaja.nevladzem sa len prizerat a neviem ako zabranit takymto ludom robit utrpenie bytostiam,ktore za nic nemozu,tak mi prosim poradte,co by sterobili vy.
lambi
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 25. Máj 2008, 12:14


Späť na O vtákoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia