Ako naucim rozpravat rozelu penantovu?dakujem:-)

Tu máte priestor na komunikáciu o exotických vtákoch

Ako naucim rozpravat rozelu penantovu?dakujem:-)

Poslaťod jan k. » 29. Jún 2007, 15:19

Ako naucim rozpravat rozelu penantovu?je to mlada...ale uz je samostatné.aku techniku mam pouzit?Dakujem velmi pekne...
jan k.
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 29. Jún 2007, 15:13

Poslaťod kluk08 » 28. Júl 2007, 0:28

nahrajte si slova, ktere ji chcete naucit na kazetu. Pak uz jen staci ji poustet porad do kola
kluk08
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 28. Júl 2007, 0:26

Poslaťod veverka24 » 30. Júl 2007, 10:32

kazdy papagaj je iny, niekedy sa nauci nieco povedat aj andulka, niekedy ani "hovoriaci "papagaj nerozprava..naco chces, aby rozpraval?ja velmi neuznavam ucenie papagaja rozpravat, ked chce pochyti aj z rozhovoru-skor mozno sa mu viac prihovarat ako pustat kazetu do blba.
veverka24
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

penant

Poslaťod jan k. » 9. Aug 2007, 12:22

dakujem za rady...:-)
jan k.
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 29. Jún 2007, 15:13

Ako naucis rozpravat papagaja

Poslaťod milofedo » 9. Jan 2008, 21:04

Ahojec,
mal som 15 rokov korelu chochlatu, bol to roztomily samcek, ktoreho som si zadovazil z chovnej stanice, cize bolo nutne naucit ho komplet vsetko, dokonca aj prijimat potravu inac ako zo zobaka rodicov...
Bol velmi sikovny, uz po niekolkych tyzdnoch zacal precvicovat akesi skomoleniny slov, ktore sme mu cela rodina rozpravali za kazdym, ako sme sa mihli okolo jeho bidla. Myslim, ze papagajom sa najlahsie ucia slova, kde su pismenka r,k,t,o,a , respektive ich vedia najkrajsie artikulovat. Tiez som zistil, ze najjednoduchsie sa slova ucia vtedy, ked maju priznacny intonacny priebeh, inac povedane obsahuju melodiu, ktora s artikulovanymi slabikami vytvara slova. Tento moj samcek sa volal Roko a zboznoval frazu- Rrrrrokinkooo, ......ty ty ty ty ty betaaaaaarrrrr a domnievam sa, ze ju zboznoval kvoli melodike s akou sme mu tuto frazu zakazdym vyslovovali. Vedel povedat aj kopec inych fraz, ale nehovoril ich tak casto a tak rad-neboli tak spevave....
Samozrejme je dolezite opakovanie tychto fraz tak, aby sa ich melodika nemenila, inak bude z toho zbytocne zmeteny.
Tolko moje skusenosti s korelou. Tak prajem vela trpezlivosti pri uceni.
milofedo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 9. Jan 2008, 20:42


Späť na O vtákoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia