[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - spev kanárika

spev kanárika

Tu máte priestor na komunikáciu o exotických vtákoch

spev kanárika

Poslaťod ejuska » 23. Mar 2007, 22:09

Vie mi niekto jednoznačne povedať ako je to so spievaním kanárika? Kúpila som si párik kanárikov a predavačka mi povedala, že samček bude aj tak spievať. Mám ich síce iba pár hodín doma, ale žiaden hlások nevydal zatiaľ. Sused má párik a jeho samček spieva a pritom na diskusných fórach sú názory na spievanie rôznorodé. Musím ich oddeliť, aby spieval? Lebo práve kvôli tomu som si ich chcela kúpiť-kvôli spevu. Je to snáď individuálne? To aby som si zas kúpila novú klietku, aby som ich oddelila.? Som sama na seba nahnevaná, že som sa dala takto nahovoriť. Pôvodne som chcela iba samčeka. Poraďte, čo ma čaká?
ejuska
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 23. Mar 2007, 22:01

Poslaťod soplino » 23. Mar 2007, 22:48

aj keby si si kúpila iba samčeka...za pár hodín pobytu by ani ten spievať nezačal..vo všeobecnosti spieva kanárik keď je sám..môžu byť v jednej miestnosti aj viacerí samčekovia, no spievajú (takmer výlučne) len, keď sa nevidia, počuť sa môžu, dokonca sa akoby navzájom "provokujú" k spevu...nie je pravdou, že keď je v jednej klietke párik kanárikov, že samček nespieva...ale...spieva NAJMA v období tzv. "toku", pred párením i počas hniezdenia. Samček prestane spievať úplne v období preperovania. No vyskytli sa i u mňa samčekovia, ktorí nespievali, keď boli v pároch, prípadne ani keď boli sami. Môj osobný názor je, že to dosť závisí aj od kondície a veku vtáčika..netráp sa teda, ak kanárik nevydal ani hláska..sú u Teba ešte krátko..no skôr by som sa obávala, či Ti predavačka s určitosťou predala párik..kanáriky sa totiž dosť obtiažne rozoznávajú. V zásade platí, že kanáriky rovnakého pohlavia sa v jednej klietke len málokedy znesú (výnimkou sú preplnené malé klietky v zooshopoch) maj trpezlivosť. a uvidíš..
soplino
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 23. Mar 2007, 20:44
Bydlisko: Rázusova 53, 977 01 Brezno

spev kanárika

Poslaťod ejuska » 24. Mar 2007, 8:27

Soplino, ďakujem za povzbudenie do novej záľuby. A kedy mám dať do klietky hniezdo? Ako budem vedieť, že samička chce hmiezdiť? To automaticky na jar, alebo podľa správania samičky? A to zhadzovanie peria kedy zvykne byť?
ejuska
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 23. Mar 2007, 22:01

Poslaťod soplino » 24. Mar 2007, 12:14

hehe..že zahadzovanie peria..to je milé...
no, kanáriky hniezda väčšinou na jar..ale dá sa to u nich z časti ovplyvniť aj stravou..napr. mne kanáriky hniezdili v decembri a mláďatká sa liahli na vianoce..ak sú kvalitne kŕmené a v dobrom zdravotnom stave, môžu hniezdiť po celý rok..keď začneš podávať uvarené vajíčko, nastrúhanú mrkvu s trochou primiešanej strúhanky, samčeka táto obohatená strava začne akoby povzbudzovať do toku, stačí pridať do klietky hniezdo, nejaký materiál, aby si ho vystlali, prípadne v predajni kúpiš takú plstenú vložku do hniezda..a budeš sledovať, či samička znáša vajíčka..je dobré, aby vtáčiky mali v miestnosti konštantú teplotu bez prievanu...to znamená vetrať nie úplne otvoreným oknom, ale postupne.
no a zahadzovať perie kanáriky môžu napríklad aj pri náhlej a dlhodobejšej zmene teploty..vtedy je ich imunita oslabená a nebudú ani hniezdiť..ale je to prirodzený proces, takže sa nemáš čoho obávať, len keď začnú strácať pierka "vo veľkom", že uvidíš okolo klietky hrúzu pierok, je dobré podávať im vitamíny, aby sa im v tom čase dopĺňali látky, ktoré chýbajú, to takisto bežne kúpiš v predajni..najviac sa im odvďačíš, keď im budeš ponúkať bohatú stravu..dokonca aj tie semienka, ktoré im dávaš suché, im môžeš nechať na 24 hodín namočiť do vody (do pohárika dáš tak lyžicu semienok a zaleješ do plna studenou vodou) a na druhý deň precedíš, prepláchneš pod tečúcou vodou a uvidíš ako budú zobkať..aj toto je dobré, keď hniezdia..v podstate tú dobru hniezdenia môžeš vo veľkej miere ovplyvniť Ty a to hlavne podávaním bohatej stravy...(jabĺčko som zabudla napísať)..

No veľa radosti..:-)))
soplino
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 23. Mar 2007, 20:44
Bydlisko: Rázusova 53, 977 01 Brezno

Poslaťod siminka13 » 4. Jan 2008, 13:50

ahoj ! ja som chovala kanarikov 5 rokov a spievali mi obidvaja aj samicka spievala ked sedela na vvajciach ..... mali by ti po case zacaat spievat.... a oddelit ked ich oddelis si myslim ze by uz potom nespievali ked si na seba zviknu....zacnu ti spievat aj ked mas parik ..mne samicka spievala krajsie ako samcek :D
siminka13
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 4. Jan 2008, 13:45

Re: spev kanárika

Poslaťod DoDcHi » 25. Jún 2010, 17:47

Ahojte prosím vás mohli by ste ísť navštíviť stránku http://www.korelachochlata.jex.cz je tam písane o všetkých papagájoch,vtákoch a informácii o výbave klietke,o hniezdení,rozmery budky,a iné info o nich(ako im nasadzovať krúžky,...)!!!za pochopenie ďakujem!!! :D
DoDcHi
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 25. Jún 2010, 17:40

Re: spev kanárika

Poslaťod rybarik » 5. Nov 2011, 18:47

keď ich máš iba pár hodín tak si ešte nezvykol na nové prostredie a bojí sa ešte.ak ty naspieva dlhšie tak je asi problém samička, a v takom prípade treba samičku oddeliť od samca a samca nechať v tej klietke kde bol do vtedy.
rybarik
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 5. Nov 2011, 10:29

Re: spev kanárika

Poslaťod momal » 9. Apr 2015, 8:44

Stránka može byť ale chýba tu trochu viac ako len jedno plemeno. Čo takto americký kokerspaniel, karelský pes, azijsky ovciak, ...... a mnoho dalších aj v laických chovatelských literatúrach ich je viac.
momal
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 9. Apr 2015, 8:02

Re: spev kanárika

Poslaťod Administrátor » 28. Apr 2015, 12:06

momal, toto ale nemá veľa spoločného so spevom kanárika, že?
A k tvojej poznámke, táto stránka nie je zoznamom všetkých plemien, je hlavne o chovateloch, a vždy keď sa prihlási chovateľ s plemenom, ktoré tu nie je, doplním ho. Ináč ale americký kokeršpaniel tu je dávno, a ázijský ovčiak tiež, len je tu pod názvami Stredoázijský ovčiak a Alabaj -Turkménsky vlkodav.
Obrázok užívateľa
Administrátor
 
Príspevky: 183
Registrovaný: 8. Jún 2005, 18:47

Re: spev kanárika

Poslaťod Bacilusko » 11. Okt 2015, 11:14

Každopádne by si každý, kto chce začať s chovom, mal aspoň trochu o ich chove prečítať.
ja ponúkam túto stránočku http://www.papagaj-shop.sk/page_4.html
Bacilusko
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 10. Okt 2015, 19:32


Späť na O vtákoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť