Ako naučím rozprávať papagája?

Tu máte priestor na komunikáciu o exotických vtákoch

Ako naučím rozprávať papagája?

Poslaťod marta k » 4. Jan 2007, 13:17

Prosím vás poraďte mi niekto. Mám asi ročného papagája, je to klinochvost zelenouchý a chcem ho naučiť rozprávať. Ako na to?
Ja mu opakujem stále tie isté slová súvisiace vždy s tou istou činnosťou
už asi rok a on stále nič. Poradíte?

Marta
marta k
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 4. Jan 2007, 13:01

Poslaťod Michaela » 4. Jan 2007, 14:45

no to zalezi od druhu, ale o tvojom som este nepocula. mozes sa spytat na www.parrotclub.sk . moji susedia maju papagaja nadherneho a jeho naucili ahoj za 5 rokov. ale to zalezi od druhu - ja mam zebricky(parik) a rozelu pestru, ale to len od druhu nezalezi, zalezi to aj od papagaja ci sa chce ucit. najlepsie su na ucenie ary, zakovia, andulky, amazone a tak
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod kyta » 27. Jan 2007, 15:21

s tym dost suhlasim...naozaj nezalezi len od druhu ale aj celkovo od povahy toho papagaja ja mam senegala a rozpravat sa mu moc nechce aj napriek mojej neunavnej snahe ho to naucit..ale za to vie napodobnotit hociake zvuky :) ...takze trpezlivost ruze prinasa
kyta
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 27. Jan 2007, 15:02

Poslaťod marta k » 29. Jan 2007, 13:33

Ďakujem vám za odpovede, ale ja by som chcela vedieť tú techniku, ako ho mám učiť. Poradí niekto?
marta k
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 4. Jan 2007, 13:01

Poslaťod soplino » 23. Mar 2007, 20:52

nevieš náhodou latinský názov??...klinochvostmi sa niekedy nazývajú aj pyrury..skúsim to pozrieť v knihe so slovenskými názvami, ktoré sú mimochodom abolútne nepoužívané v praxi a tak nikto poriadne nevie, čo je to za vtáka..najprv treba zistiť, či ten druh má na to vôbec predpoklady..napr..väčšina austrálskych druhov sa hovoriť nenaučí...ale napr.obyčajná andulka zvládne..u juhoamerických druhov je väčšia pravdepodobnosť..a podľa názvu súdim, že to môže byť nejaká pyrka..prípadne aratinga..a tie sa naučia pár slov..hoci žiadny extrém to nebude..idem sa na to pozrieť
soplino
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 23. Mar 2007, 20:44
Bydlisko: Rázusova 53, 977 01 Brezno


Späť na O vtákoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia