korela a kupanie

Tu máte priestor na komunikáciu o exotických vtákoch

korela a kupanie

Poslaťod pepo » 24. Okt 2006, 11:52

Moj havin chytil v zahrade korelu. Nastastie jej nestihol nic spravit, tak sme si ju nechali (nikto v okoli ju nehladal). Lenze je to nasa prva korela (predtym sme mali vzdy len kanariky), takze neviem o jej chove vela. Urcite tu budem mat aj viec otazok, ale zatial mam len jednu: Ako je to u koriel s kupanim? Mam jej zavesit na dvierka vanicku, nech sa okupe, abo sa korely nekupu, abo co :?: A vlastne este jedna otazka:Ako zistim, ci je to samcek/samicka? :roll:
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod anitram » 9. Nov 2006, 20:55

mala som tiez korelu, mala rada skrabkanie hore na hlavicke a na krku, tak ked ti skrotne, bude super. Pustala som ju von z klietky a davala som jej misku s vodou a tam sa rada kupala, narobi sice vody okolo, ale bola zlata, ked sa tam spliechala.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Michaela » 12. Nov 2006, 0:17

sfarenie tváre samiciek je menej výrazne ako u samcekov a samicky maju na spodnej casti chvosta pruhy. a s tym kupanim - mozes jej dat nejaku vanicku ale moze sa jej aj bat-ja mam take skusenosti vela a nielen mojich operencov sa boji vaniciek, radsej sa okupu vo vode, z ktorej piju alebo ked ich pan sprchuje. ja som mala korelu od malicka. ale teraz mam parik zebriciek a samceka rozely pestrej.
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica


Späť na O vtákoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia