kanarik vo vode

Tu máte priestor na komunikáciu o exotických vtákoch

kanarik vo vode

Poslaťod pepo » 9. Okt 2006, 11:22

Caute! Kto chovate, abo sa trochu vyznate v kanarikoch, mam na vas otazocku: Mame dvoch kanarov (samcov) spolu v jednej klietke a ten jeden (Fifo) v poslednom case sa okupe v tej vanicke, co sa vesa na otvor klietky a ked sa okupe, ostane tam sediet a vydrzi tam casto vyse pol hodiny. Obcas ho ten druhy (Číro) vyhodi, okupe sa a zase si tam Fifo zasadne a sedi a sedi... Neviem, je to nermalne, alebo mu nieco je? Inac je OK, je culy, zerie a pije uplne normalne. Co to moze byt? :?:
pepo
 

Poslaťod Michaela » 14. Okt 2006, 9:40

ahoj pepe nic mu nie je je vela ci uz kanarikov. zebriciek, roziel atď., ktoré zboznujukupel aj moja rozela a zebricky miluju kupanie a kupu sa kazdy den aj sami a ked im cistim klietky este skacu pod vodu. :D
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod pepo » 16. Okt 2006, 11:14

Ahoj, Misi! To musi byt sranda, ked ti sami skacu pod vodu :D Nasi su tiez taki vodnici, ale nie az tak. Pozdravuj ich :wink:
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod anitram » 9. Nov 2006, 20:53

a nie je fifo samicka?? ze by chcela hniezdit. Mam tiez kanarika, ale ten sa po okupani susi na drievku
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

to anitram

Poslaťod pepo » 12. Nov 2006, 20:21

Nie, fifo nie je samicka. Teda aspon myslim. Jeden nas znamy chovatl rozne exoticke vtaky a povedal, ze u kanarov sa to da rozlisit tak, ze samci spievaju a samicky len tak obcas pipnu. Odkedy mame Cira, Fifo uz velmi nespieva, ale ked to nanho obcas pride, tak to su poriadne decibely. Zato na Cira to pride kazdy den a niekedy sa to az neda pocuvat :lol: Nez sme mali tychto dvoch, mali sme predtym samicku a ta naozaj len tak pipala.
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod anitram » 2. Dec 2006, 18:24

to viem, ze samicka pipa a samcek spieva, preto mam aj radsej samcekov :P hlavne, ked pozeram telku a on ju prespevuje. A nebiju sa ti v jednej klietke?? lebo je vseobecne zname, ze dvaja samcekovia sa neznesu a biju sa. Mala som dlho samceka a ked som mu doniesla samicku, tak ju zacal bil, nemal chut ani na potomstvo a ona chudatko chcela hniezdit, nakoniec som ich musela rozdelit. Ale uvazujem, ze sa tomu zacnem venovat na chovatelskej urovni, dnes som pozerala v chovprodukte na krasne sfarbenych kanarikov a pytali 500,- za jedneho a cerveny boli este k tomu drahsi. Moja mama ma kanara bielej farby. Len neviem ako to potom funguje s kruzkovanim a ci sa to nejako sleduje :(
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod pepo » 4. Dec 2006, 18:13

No, ti nasi dvaja sa obcas aj tlcu, ale ked sme ich skusili rozdelit, obidvaja cely den cusali na jednom mieste a pripominali mi vyzorom aj spravanim nasu kanaricu tesne pred skapatim, tak sme ich zase dali spolu a bolo OK. Este stale sa aspon raz za den ponahanaju po klietke a skriekaju po sebe, pierka lietaju vsade okolo, ale niekedy zase sedia vedla seba a zobacikami sa akoby boskaju a pritom vydavaju take nezne tiche pipanie, su strasne zlati :) Aj ja by som sa chcela venovat chovu, ale zatial byvam s rodicmi a ti to nedovolia a tiez neviem o kruzkovani nic. Ale bavilo by ma to.
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod anitram » 4. Dec 2006, 20:00

o tom kruzkovani som sa snazila aj ja teraz nieco pozistovat, ale nic sa mi nepodarilo :cry: nasla som aj nejaky spolok chovatelov kanarikov, napisala som im mail, ale vratil sa mi. Niekde som sa docitala, ze u kanarov to nie je povinne, ci to je pravda, tak to neviem. Moja teta ich rozmnozuje, ma jednu klietku so samickou, pozicia si samceka a potom samceka vrati. Kanarikov viac menej rozda a co ostane da do chovproduktu. Kedysi som sa o to snazila, ale moj stary kanarik nemal zaujem o mladu slecnu :) , tak z toho nic nebolo. Skusim teraz nejaku slecinku zohnat, mozno francis sa potesi damskej spolocnosti.
To mas dobre, ze sa maju tak radi, ten moj stary mladu vobec nemusel, mlatil ju, tak som nakoniec musela vytiahnut druhu klietku a mat ich oddelene a boli spokojni obaja. Akej su farby?? Moja mama ma uplne netypickeho, bielej farby, teta ani nevie kde sa ta farba v chove nabrala :P
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod pepo » 5. Dec 2006, 0:24

Biely kanar je strasne pekny! Ciro je oranzovy a Fifo je viac do cervena. Pozri na stranke mojho havina na www.toby.websnadno.cz v priateloch (alebo kamaratoch, tak nejak). Je tam aj nasa korela Pepo, teda vlastne Pepa, sak si precitaj tu novu temu na tejto stranke pod nazvom Korela-SURNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod anitram » 6. Dec 2006, 7:56

havkac je velmi zlatulinky, mala som labradora, ale v garzonke to bolo pre neho trapenie, tak teraz ho mam u priatelovho brata v rodinnom dome a kupila som si nieco viac bytove - yorkshirku. Moj najprvejsi kanarik bol tiez takej farby ako Fifo. Mala som ho krasne vycviceneho, sice to nie su satky mazli ako korely, ale pekne posluchal :lol: O Pepovi som citala, myslim, ze aj na dogu si o nej pisal. Mala som tiez korelu, bola to riadna vychcanka. Okusala mi knihy :twisted: bola som v tom, ze je to on a ked som ho dala jednemu chovatelovi do velkej volieri, tak ON zniesol vajicka a mal male korelcata :P . O suchozemskej korytnacke snivam, ale pri tych cenach co vidim v obchode, ostavam stale len pri sne.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod pepo » 6. Dec 2006, 16:52

Ano, pisala som aj na dog, lebo uz som bola fakt zufala. Je to moja prva korela a vela o nich neviem, tak som sa zlakla, ze bude mat mlade. Lebo mozno by som aj chcela, ale tento rok maturujem, tak by som na to nemala cas a nasi by urcite nedovolili :( Nevies, ako si ju alebo kanarov mam vychovat, aby, ked su pusteni, ku mne prisli, abo mi aj sadli na prst, alebo nieco take? Lebo oni vsetci traja (korela aj kanare) su velmi plachi. A tych dvoch mame uz asi 3 roky. Velmi by som chcela, aby sa ma aspon Pepa (korela) nebala a stale na mna neutocila, abo aby sa naucila nieco rozpravat (lebo oni to vraj dokazu sa naucit), ale zatial sa len naucila pipat ako Fifo a Ciro ked sa zobacikmi mojkaju a skriekat ako ked sa biju a uz skusala aj spievat ako Ciro, ale stale jej dokola opakujem Pepo, pepo, pepo,... a nic z toho. Trva to dlhsie, nez sa naucit zvuky? To ma strasne zaujima, ale ako na to :idea:
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod anitram » 7. Dec 2006, 8:25

no neviem aky problem by mal byt s malickymi, vtaciky su viac menej samostatne, nemusis do toho zasahovat, pokial ich mama neodvrhne, ale potom mas vtacika, ktory ma rad ludsku spolocnost a neboji sa ta.
Co sa tyka tej krotkosti, neviem. Kanarici su od prirody plache tvory a mne nikdy nesedeli na prste. Otvorila som klietku polietali si po miestnosti a ked som im vymenila zradielko a vycistila klec, vliezli dnu a nemusela som ich nahanat po izbe.
Korela bola tvrdy oriesok, nikdy nechcela zaliezt dnu, sice som ju tam davala len na noc a ked som nebola doma, ale to bola taka uboha klietka, ze mi odtial aj utiekla. A bala sa mojich prstov, ked ich videla isla mi ich udobat. Ale ked som ich mala zakryte a nevidela co to je, tak som ju mohla aj skrabkat na krku, kde to maju vtaci najradsej. S tou korelou to skusaj najskor tak, ze budes mat slnecnicu, alebo nieco co ma rada a dlhsie to nemala na dlani a sed a cakaj kym si pre to pride aj sama, mozno by bolo najlepsie najskor to mat niekde na sebe a ked sa osmeli a uz bude chodit sama k tebe, tak postupne premiestnuj az na ruku. Skusala som aj tak, ze som jej nedala jest a nech si preto pride ku mne, ale mala panicky strach z ruk, neviem co jej kto urobil predo mnou s rukou. Sce to vela trpezlivosti a nie tak, ze ty pojdes za nou, ona musi prist za tebou. A rozpravat som sa tiez pokusala ju naucit, ale nejako sa nechytala. Vzdy ked som prisla do miestnosti povedala som jej ahoj, ale nic z toho. Mozno na nete nieco bude
Drzim palce na maturite, ja to mam davno za sebou, ale nebola to az taka hruza ako o tom hovorili. Teraz mam maturitu skoro kazdy semester.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Re: kanarik vo vode

Poslaťod DoDcHi » 25. Jún 2010, 17:49

Ahojte prosím vás mohli by ste ísť navštíviť stránku http://www.korelachochlata.jex.cz je tam písane o všetkých papagájoch,vtákoch a informácii o výbave klietke,inzerciu(kúpa,darovanie,predaj),o hniezdení,rozmery budky,a iné info o nich(ako im nasadzovať krúžky,...)!!!za pochopenie ďakujem!!! :D
DoDcHi
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 25. Jún 2010, 17:40


Späť na O vtákoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron