Andulky

Tu máte priestor na komunikáciu o exotických vtákoch

Su andulky nebezpecne na choroby???

ano
3
21%
nie
10
71%
asi
1
7%
 
Celkom hlasov : 14

Andulky

Poslaťod Niki » 22. Okt 2005, 18:26

Andulky
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

andulkz odpoved

Poslaťod marian » 24. Okt 2005, 12:59

chovám andulky a myslím ze nie su o nic viac nachylne na choroby ako ostatne papuhy
marian
 

Andulky

Poslaťod Hosť » 6. Nov 2005, 19:43


Ja chovam andulku! Vola sa Pipina a vobec nieje nachylna proti chorobam!Zato som ju naucil, niake melodie!Je velmi ochocena a velmi podarena! Kto ma rad vtaciky, kupte si andulku a na ostatne papuchy sa uplne vykašlite! :P
Hosť
 

Poslaťod zuzu » 19. Dec 2005, 16:33

Aj ja mam doma dve lapajky! Nevolaju sa nijak, lebo ziadne vhodne meno sme im zatial nenasli. Zatial sa ale volaju podla farby: modra a zelena :lol: su zlate, ale rozpravat nevedia, nemam trpezlivost na ucenie zatial paa
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod zuzu » 19. Dec 2005, 16:35

a zabudla som, moje dve zatial este nemali...nastastie ziadnu chorobu, ale dve andulky my uz bohuzial zomreli :cry: a velmi mladucke na nejaku neidentifikovatelnu chorobu...edo1 a edo2 :cry: :( je mi za nimi smutno
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Riko » 14. Jan 2006, 19:58

Nie.Ziadnu chorobu mi nepriniesli nikdy co ich chovam od 6 rokov az po neska.
Mates
Riko
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 14. Jan 2006, 19:53

Poslaťod fredy » 21. Feb 2006, 20:39

Nikdy som ja ani moje okolie nedostal chorobu od mojich andúl a to ich
mam 7 rokov.
fredy
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 21. Feb 2006, 20:32
Bydlisko: zvolen

Poslaťod Ingrid » 2. Máj 2006, 20:57

Ako sa da urcit priblizny vek anduliek??
A pohlavie??
Dakujem
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzu » 3. Máj 2006, 17:42

Ingrid pohlavie aj vek zistíš, mladučká andulka má veľké čierne oči, vlnkovanie na hlave nie je zreteľné a perie má matnejšiu farbu ako u dospelého vtáka, zobák je hlavne na špičke takmer čierny -tá farba ale po krátkom čase zmizne, a ozobie (to je neoperená časť medzi zobákom a čelom) je u samčekov ružové až svetlofialové, u samičiek má modrý nádych a nosné otvory majú belavé okraje. Pohlavie sa ale nedá určiť jednoznačne. Ja som tiež kúpila andulku a myslela om si, že je to samček ale nakoniec z neho vyrástla samička :lol: . Našťastie nemajú problém žiť spolu dve samičky...U dospelých vtákov je to jednoduchšie-u zeleného alebo modrého samčeka je ozobie modré, u bieleho, žltého alebo strakatého je také isié ako u mláďat. Všetky samičky majú ozobie hnedé. :wink: andulky sú super zvieratká ale pozor! kúp si ich len vtedy ak máš pevné nervy na znášanie ich škrekotu :D
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Ingrid » 3. Máj 2006, 21:49

No,myslim,ze oba su samceky..aspon ten co som kupila v obchode je zevraj isty..Chcela som parik,takze asi to nevyslo..Dufam,ze sa znesu..zatial celkom v pohode/2 dni/
Druheho sme chytili na zahrade.. :wink:
So skrekotom je to v pohode..mame velky dom a su v samostatnej miestnosti.. :D
Prave som si hovorila,ze ake su tiche..predtym sme mali papagaja siveho a to len bol hlas :!:
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod andrejka » 21. Máj 2006, 17:13

ja som mala andulku, a bola super..moj krpec rozpraval, napodobnoval hlasy uplne dokonaloa bol fakt strasne mudry, na to ze to bol vtak..dokonca neuletel ani ked nam v zahrade vyliezol z klietky a behal po travniku a ulovil dazdovku:))tak nas mal rad:)) no bolo to moje najlepsie zvieratlko asi zatial, fakt som v zivote nevidela tak kamaratske mudre a vynaliezave zviera ako bol on..behal stale volne po byte a vzdy ked som sa ucila tak mi sedel na stole a oocuval co hovorim a potom zachytaval frazy a slova a opakoval ich..a ked sme mali navstevu tak vzdy behal po stole a ked tam bol pohar s vinom tak si vzdy dal:))potvora:))a bol uplne zdravy, ale ak xce niekto zdravu andulku tak radim radsej radsej nech ju kupi od chovatela, a ak ma ja hovorit tak by nemala byt s inymi andulkami a treba mat najlepsie samceka hned od mala..ten moj bol modry a mal zltu hlavicku, no proste fesak:)) ale zomrel, mali sme nehodu s nim a ked letel nechtiac sme ho privreli do dveri:((( a to bolo uz pred 5 rokmi, a este stale mi velmi chyba:(((
andrejka
 

Poslaťod tomulino » 3. Aug 2006, 16:08

Ked je andulky mlada tak sa ozobie neda urcit!Dospely samec ma modre ozobie a dospela samica hnede az biee alebo svetlo modre.Toto vsetko si mozete precitat na stranke www.andulka.sk
tomulino
 

Poslaťod tomulino » 3. Aug 2006, 16:08

Ked je andulky mlada tak sa ozobie neda urcit!Dospely samec ma modre ozobie a dospela samica hnede az biee alebo svetlo modre.Toto vsetko si mozete precitat na stranke www.andulka.sk
tomulino
 

Re: Andulky

Poslaťod DoDcHi » 25. Jún 2010, 17:51

Ahojte prosím vás mohli by ste ísť navštíviť stránku http://www.korelachochlata.jex.cz je tam písane o všetkých papagájoch,vtákoch a informácii o výbave klietke,inzerciu(kúpa,darovanie,predaj),o hniezdení,rozmery budky,a iné info o nich(ako im nasadzovať krúžky,...)!!!za pochopenie ďakujem!!! :D
DoDcHi
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 25. Jún 2010, 17:40

Re: Andulky

Poslaťod Katka2641997 » 6. Júl 2011, 14:30

Viete mi niekto prosím poradiť,ale rýchlo!Moja andulka asi nemôže zniesť vajce,má napuchnuté brucho-tam kde je vajce,ale nemôžem jej ho nahmatať,už ho mala zniesť,lebo je už 10 dní od párenia,už mala 2-krát malé a raz sa jej to stalo,aj som ju dávala nad paru,ale nic.Prosím poradte mi!!!!!!!!!!!!!
Katka2641997
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 4. Aug 2010, 14:43

Ďalší

Späť na O vtákoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia