[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Pomoc prosim, nasiel som vtaka.

Pomoc prosim, nasiel som vtaka.

Tu máte priestor na komunikáciu o exotických vtákoch

Pomoc prosim, nasiel som vtaka.

Poslaťod Miso331 » 27. Máj 2006, 21:30

Dobrý deň, ako som tak dneska išiel z kostola, vidim, co nevidim, vtak na ceste. Ano, bolo to len male mlada, mama nikde, hniezda na nijakom strome okolo, takze prosim poradte co s nim. Mam este hladat mamu? Nie je to marne (asi sa uz onho nepostara)? Prikladam jeho fotku. Prosim o co najrychlejsiu pomoc.

Obrázok
Miso331
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27. Máj 2006, 20:00

Poslaťod Michaela » 30. Máj 2006, 12:05

matka ho uz pravdepodobne neprijme, ale skus sa obratit na nejakych ochranarov alebo na niekoho kto chova vtaky alebo na nejaku zoologicku zahradu.
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod bony » 31. Máj 2006, 19:01

vieš možno že sa už učlili lietat.Ja si mislim že by si ho tam mal/a nechat.Skus ho tam vratit kde si ho našla.
bony
 

Poslaťod anonym » 5. Jún 2006, 9:29

To je hlupost, že sa učil lietať, veď je to ešte maličký vtáčik, ktorý vypadol z hniezda. Keď ho tam vrátiš, tak ho zožerú mačky alebo umrie. Skús mu dávať varené vajíčko alebo kúp mu krmivo v ZOO mixe.
anonym
 

Poslaťod Ritusa » 6. Jún 2006, 16:21

Je to maly drozd a vobec nic mu nieje. Treba ho nechat tak rodicia ho istotne krmia je to hmyzozravec , takze ti ziadne balickove krmivo nepomoze . Vrat ho tam odkial si ho zobral a modli sa niekde pobliz ma urcite surodencov a privola si rodicov sam. Nikdy neber Ziadne vtaca domov! Mohol si namiesto kostola sediet niekde obdalec a bol by si sa niecomu priucil. A ak ho nahodou zozeru macky tak vedz prach si a na prach sa obratis to je kolobeh zivota aj macky maju mlade a pseudoochranou narobis viac skody ako uzitku. :!:
Ritusa
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 17. Apr 2006, 17:13
Bydlisko: kosice

Poslaťod VERA » 23. Aug 2006, 20:01

Neviem ako čo, ale je zlatučký... :D
VERA
 

...

Poslaťod horac » 15. Sep 2006, 17:14

hej je to maly drozd ak si ho chytal do ruky tak ho matka uz neprime...urobil si chybu ze si ho vzal..bud ho skusis uzivi sam ale to by bolo prilis zlozite :? tak zajdi po radu k veterinarovi
horac
 

Poslaťod kimberley » 23. Sep 2006, 11:44

Nemylím si, že by urobil chybu pokial by bol ochotná sa o neho starať. Ja som už na chalupe cez prázdniny vychovala dvoch takýchto vtákov aj bez veterinárov a neskôr sami odleteli. Musela som mu poriadne otvoriť zobák a strčiť mu tam mravcov muchy lebo iné som nenašla. Neviem či to normálne žerú, ale skúsila som. Chovala som ho v malej krabičke od zákuskov kde som mu spravila dierky. Najskôr sedel v kútiku ale o pár dni asi o dva sa ma už vôbec nebál a "učila" som ho lietať. Postavil sa mi na prst ja so ho dala do výšky (napr. na strom) a on pomaly lietal. Potom si už potravu chytal sám. Hlavne treba zabrániž aby sa dostal do nebezpečenstva.
Je to síce strašne zodpovedné a podobné veci zaberú veľa času,ale JA by som sa proste nedokázala pozerať na zviera,ktorému hrozí smrť :evil:
ASTA-*24. 04.2003
TIGER-*15. 08.2006
Obrázok užívateľa
kimberley
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 22. Sep 2006, 21:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lulu » 24. Okt 2006, 18:31

daj mu mucne cervy (dostanes ich kupit v kazdom chovprodukte) (peruany su velky), skus ho tym krmit, pripadne ich pri top to pomoze. A nemusis vselikde zhanat hmyz (niesu cenovo narocne), po pripade dazdovky, vela stastia
lulu
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19. Okt 2006, 17:29

Re: Pomoc prosim, nasiel som vtaka.

Poslaťod DoDcHi » 25. Jún 2010, 17:50

Ahojte prosím vás mohli by ste ísť navštíviť stránku http://www.korelachochlata.jex.cz je tam písane o všetkých papagájoch,vtákoch a informácii o výbave klietke,inzerciu(kúpa,darovanie,predaj),o hniezdení,rozmery budky,a iné info o nich(ako im nasadzovať krúžky,...)!!!za pochopenie ďakujem!!! :D
DoDcHi
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 25. Jún 2010, 17:40

Re: Pomoc prosim, nasiel som vtaka.

Poslaťod WotanClub » 6. Okt 2010, 0:48

nieje pravda ze ho matka neprijme to su klebety a je to drozd mozes kludne mu davat hmyz ale aj bobule a podobne veci
WotanClub
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 5. Okt 2010, 18:46

Re: Pomoc prosim, nasiel som vtaka.

Poslaťod Martin828 » 29. Apr 2014, 22:14

neviete niekto čo to je za vtaka? vletel mi do izby
Prílohy
K800_IMG_1930.JPG
K800_IMG_1930.JPG (57.86 KiB) Zobrazené 2962 krát
Martin828
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29. Apr 2014, 21:59


Späť na O vtákoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron