[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Problémy s močovými cestami - kastrovaný kocúr

Problémy s močovými cestami - kastrovaný kocúr

všetko, čo sa týka výživy a krmív pre mačky

Problémy s močovými cestami - kastrovaný kocúr

Poslaťod Andrejka29 » 28. Feb 2011, 13:32

Ahojte,
prosim vas, kto ma doma kastrovaneho kocura. Nas zacal mat problemy s mocenim, bol prelieceny, no teraz to stale nie je ok, vraj existuju nejake granule pre kastrovanych kocurov, ktore obsahuju nejaku latku, ktora im nerobi v mocovom mechuri šarapatu. dakujem

PS: brytsky kocur, 2,5 roka, kastrovany
Andrejka29
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 28. Feb 2011, 13:29

Re: Problémy s močovými cestami - kastrovaný kocúr

Poslaťod denisenko » 6. Mar 2011, 12:13

dobrý den, aj my máme 3-ročného britského kocúra...až minulý rok sme sa dozvedeli, že je aj vykastrovaný, kedže sme ho kupili ked mal 10 mesiacov a v pase nič o kastrácii nemá. Už 2 zimy po sebe, akonálhle sa teploty dostanú pod bod mrazu, cikáva krv.Boli sme aj na vyšetrení, sú to tie kryštály...mali sme 2 rozne veterinárky, dostal vždy antibiotika, a úprva stravy...purina urinary na pol roka...dieta. potom sa to upravilo, ale ked prišla zima, tak odznova. len my sme vtedy ešte nevedeli, že kastrovaný kocúr musí mať špeciálnu stravu pre kastrovaných, aby nemal takú záťaž. ale aj tak mám niekedy dojem, že hlavným spúšťačom je asi prechladnutie močových ciest ked sa výrazne ochladí.a taktiež užíva vitamín C na okysličenie moču a tým následné rozpadanie kryštálov. 1. krát to bolo hrozné, druhú zimu to mal len pár dní a tak čakám, čo bude tento rok zas pred vianocami. je to miláčik nášho malého syna, takže účty za veterinára si radšej nepozerám........pevné nervy a zdravie vám prajeme...
denisenko
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 6. Mar 2011, 12:02

Re: Problémy s močovými cestami - kastrovaný kocúr

Poslaťod Veronika142 » 3. Aug 2012, 1:27

Pre kastrovaných kocúrov a sterilizované mačičky samozrejme sú špeciálne granulky, a to napríklad od royal canin, je aj od friskies ( ja kupujem to ). No čo som sa ja mala možnosť stretnúť s týmito špeciálnymi granulami, tak boli o dosť drahšie ako normálne, tak ja to robím tak, a odporúčal mi to aj veterinár, že to zmiešavam s klasickými pre mačičku :wink:
Tu máte ( napríklad ) linky z kade možno objednať: http://www.mojmilacik.sk/macky-krmivo-specialne-krmiva , http://www.mall.sk/granule-macky-kastro ... 3wodWFgAcw
Obrázok užívateľa
Veronika142
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 3. Aug 2012, 1:22

Re: Problémy s močovými cestami - kastrovaný kocúr

Poslaťod gekonxx » 7. Jan 2019, 0:06

matka ma 2 ragdollky, a teda macka je velmi hakliva na mocak, tak sa kupuju granule brit, konzervicky + dostava tusim aj surove maso (neviem presne ci v tejto kombinacii kazdy den). macka je uz dlhsie, bez problemov a vzdy ked prideme s nasim kocurom (obycajny domaci) vyzere celu misku, tie su naozaj chutne
gekonxx
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 18. Dec 2018, 21:26

Re: Problémy s močovými cestami - kastrovaný kocúr

Poslaťod ReghinaMaru » 20. Jan 2020, 22:28

tie granule/ konzervy brit, nejaky kokretny druh? pozeram, ze maju celkom vyber, ozdavaju sa mi tie care hypoalrgenne
ReghinaMaru
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 17. Sep 2019, 20:42


Späť na Výživa a krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron