Príprava na vystavu

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Poslaťod goldenko » 3. Máj 2006, 23:56

Ja som bola na výstave asi len dva-tri krát, ale tiež nejako mimoriadne psa nepripravujem. Ten náš by ani žiadnu kozmetiku na sebe nezniesol. Ale robí sa to bežne, dokonca som sa stretla, že vystavovali hárajúce sa feny a to sa mi zdá už sila.
A čo tam po uznesení SKJ, keď ani jej funkcionári to nie vždy dodržujú.
Prezídium SKJ na svojom zasadnutí dňa 22.12.2005 schválilo doplnenie výstavného poriadku o nasledovné uznesenie:
Na výstavách usporiadaných pod záštitou SKJ je prísny zákaz používania kozmetických prípravkov na úpravu srsti (spraye, púdre, laky). Porušenie týchto nariadení má za následok vylúčenie psa a vystavovateľa z výstavy
:o
goldenko
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 11. Sep 2005, 10:46

Poslaťod anitram » 4. Máj 2006, 7:04

goldenko tak pochybujem, ze sa to bude dodrziavat, lebo rozhodca urcite nema cas ani chut sledovat co sa robi mimo kruhu
vo februari som bola na klubovke retrieverov a tam tych yorkov spreyovali o dusu a to uz nariadenie SKJ bolo v platnosti
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod anet » 4. Máj 2006, 7:55

Andrea s tou kriedou tiez nesuhlasim. Mam dlhosrste plemeno, sice nelieta za figurantom i ked na cvicak chodi,ale inak ma obycajny psi zivot, kazdy den chodi domov ako prasa, na poli hrabe mysi, denne sa clape v rieke alebo jazere, kde su aj kvalitne nanosy blata.
Ak chces ozivit ciernu farbu na to ti staci sampon na cierny vlas. Lenze tebe straca pigment, preto ho potrebujes dofarbit kriedou. To je vsak tvoja vec.

Norkovy olej na dlhosrste plemeno typu bernak, briard, BC a pod. urcite nie. To sa pouziva na Yorkov a pod. Tieto ovciarske a salasne psi maju mat tvrdu srst nie hodvabnu. Bernaka staci okupat aspon tri tyzdne pred vystavou a v rozprasovaci zmiesat ocot s vodou, postrekovat ho a rozcesat. Ocot je "univerzal". :D Suchu srst cesat nemozes lebo sa bude lamat a mokru by si mu vyskubala. Srst musi byt len tak jemne vlhka na co ti posluzi ten rozprasovac. :wink:
Naposledy upravil anet dňa 4. Máj 2006, 9:23, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Andrea » 4. Máj 2006, 8:58

Áno strácajú pigment. Je to krížením čierny s plavými a sivých splavými. Niekedy sú vo vrhu zastúpené všetky tri farby. Ako som napísala je to pri starších psoch ktorý to hlavné vystavovanie majú za sebou. Je to pre mňa sviatok ísť vystavovať a vždy sa snažím upraviť psa na maximum. Tá krieda nie je žiadne chemické farbivo ako sa používa do šampónov. Po výstave sa zmyje šampónom rovnakou značkou. A zmyje sa aj po njiekoľko dňovom behaní vo vysokej mokrej tráve. Nezanechá žiadne stopy a nie je alergénny.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod anet » 4. Máj 2006, 10:37

goldenko píše:dokonca som sa stretla, že vystavovali hárajúce sa feny a to sa mi zdá už sila.


Mozno, ale mne zas vadi ze tam maju majitelia nadrzanych psov, a miesto toho aby ich zvladali, budu na teba zazerat a ohovarat ze tvoja fena hara, harala alebo sa bude harat, lebo ich pes to vie najlepsie.
Toto sa mi stava aj vonku. Pritom mam aj psa, vencim ich spolu a ked sa harala napr.vo februari, tak viem ze ma po harani uz davno, harat sa nehara a kym sa bude harat este nejaky ten mesiac prejde. :wink:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Andrea » 4. Máj 2006, 13:02

Tiež som sa s tým stretla. Vyskakoval na sučinu po háraní 2mesiace, pri záverečnom hodnotení. Je to dosť nepríjemné. A navyše existuje spray ktorý potláča pach hárania, dostať ho u veterinára. Neskúšala som ho ale vraj funguje.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Tara » 4. Máj 2006, 14:53

Na vystavu ideme 3krat za rok 1.MVP Trencin, 2.klubovka, 3.klubovka. Minuly rok som bola na vystave asi 6krat. Od tohto roka uz na vystavy moc neplanujem chodit, pretoze je aj tak na vystavach strasne nervozny. Zo zaciatku na vystave je uplne v pohode, no hned ako nanho zavrci 1. pes tak potom vrci po kazdom. So psom idem von rano, naobed,poobede a vecer ho dam este vycurat a tak trocu pobehat a potom mu dam zrat. Chodime aj na cvicko. :wink: :wink: :wink: Keby mal moj pes nejaku chybu, tak ja osobne by som radsej na tu vystavu nesla ako by som mala tu chybu zakryvat. Ako sa vravi ludom : Nikto nieje dokonaly, tak isto to plati aj u psov. Ziadny pes na svete nieje uplne bez chyby. U kazdeho sa najde nejaka ta chybicka krasy. Ani moj pes nieje uplne dokonaly. :lol: :D :wink: Rozhodne nepatrim medzi ludi, ktori chovaju tzv. kotercovych psov. Taketo nieco vobec neuznavam!!! :shock:
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod oxana » 7. Máj 2006, 18:55

no s tym nariadenim je to tak ze na klubovych specialnych vystavach a tak staci ked sa opytate rozhodcu ci mu to avdi alebo nie.

ja mam afghanskeho chrta takze sa tu radsej nebudem vyjdrovat o nase priprave na vystavy :D j
puder je velmi vyhodny napriklad pri west h.w. terrieroch ktory by s anemali kupat lebo im to robi jemnu srst takze je jednoduchie len psa prepudrovat a tym zanechat srst tvrdu ako vyzaduje standard
oxana
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 19. Jan 2006, 21:43

Predchádzajúci

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia