Príprava na vystavu

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Príprava na vystavu

Poslaťod Tara » 2. Máj 2006, 15:05

Ahojte!!! :D Chcela by som sa spytat ake najdolezitejsie veci pred vystavou su potrebne urobit (napr. kedy psa okupat). Vopred vsetkym velmi pekne dakujem za odpoved.
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod Hosť » 2. Máj 2006, 16:20

moji znami to robia tak- ze aspon dva mesiace pred vystavou kupuju svojim hafanom lepsiu stravu, aj ked co im obycajne kupuju je tiez dobra... aby mal lepsiu srst, aby neplzol...... zalezi aj od plemena... kolko potrebuje kupat, pripadne naucat aj na niaky ten vonavy puder,......... ucit ho hlavne spravny postoj.... a tak ....
Ake mas plemeno???
Hosť
 

Poslaťod Tara » 2. Máj 2006, 20:15

Bernaka
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod Ingrid » 2. Máj 2006, 21:25

Na srst by som ti odporucila mesiac pred vystavou podavat biotin.
Ja kupem psy den pred vystavou,ale ja mam kratkosrste psy, dogy.. :D
Vycistit usi,oci ..
Neviem ako u bernakov,ale asi tiez naucit psa otvorit papulu a nechat si prezriet zuby posudzovatelom..
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 3. Máj 2006, 7:31

ja si už ani nepamätam, kedy som kupala psa. Je tomu minomalne rok. A ked som bola v tom vystavnom ošiale a kupkanie psika a čistenie mu všetkych časti tela, lebo ide na vystavu, som ho kupala maximalne dva týždne pred vystavou, neskôr nie, pretože šampon mu uplne menl kvalitu srsti. No čo je to za hladkosrsťáka, ktorý má srsť jemnu ako paperie?

Na výstavu sa nijak špecialne nepripravujeme, okrem teda postojov a zubov. Pokial je pes neštandardný, nepomôže mu ani stojka na mihalniciach.
Uznávam, že medzi dvoma nerozhodnými jedincami môže pes napredovať práve pripravenosťou napr.srsti na výstavu, no v rámci normy. Kým nie je pes rovno špinavý, našo ho pláchať v tom šampône?
Ak by som mala dlhosrsťáka, šla by som na to bez kupania, nastriekala norkový olej pre lesk a prečesala...to by bolo asi tak všetko :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 3. Máj 2006, 13:01

Buď rada že nemáš dlhosrsťáka. Že norkový olej a vyčesať. :? Srandistka. :D Dlhosrstý pes sa kúpe 2 týždne pred výstavou a dva dni pred výstavou sa sprejuje roztokom na jeho suchú srsť na rozčesanie. :wink: Musí byť nadýchaný a rovnomerne upravený. :lol: Berňák by sa mal vykúpať mesiac až tri týždne pred výstavou, alebo priamo na výstave použiť sprejový roztok a fénom srsť upraviť. :!: :!: Dlhosrstý napr. briard al. lhasa či maltéz nemôžu bez kúpania na výstavu. Po okúpaní sa češe asi 3-4 hodiny s malými prestávkami. Môj väčšinou zaspí a chrbát po kúpaní a česaní ma bolí ešte aj na druhý deň.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Andrea » 3. Máj 2006, 13:05

A zabudla som. Na nesprávne zafarbenú srsť - krieda, tiež tak týždeň pred výstavou. Niekedy dávam ja priamo na výstave ale potom sa otiera a všetko je pofarbené. Inu výstava je výstava.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 3. Máj 2006, 13:16

Take kriedoviny a podobne poznam... beriem to ako nefer "hru". Ak ma pes niečo, čo mať nema, nebudem ho na vystavach siliť.
Ja chodievam na vystavy s "naturalnym" psom a zatial som sa s problemom nestretla.
No a o dlhosrsťákoch - som rada, že to nemam doma :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Tara » 3. Máj 2006, 14:26

Uplne suhlasim s offcou ohladne tej kriedy. Ked ma pes nieco co nema mat tak to predsa nebudem zakryvat, ale radsej na vystavu nepojdem. :wink: :wink: :wink:
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod Andrea » 3. Máj 2006, 14:48

Tara táraš. Mám psa a mám ho na prácu. Je dlhosrstý a chcem od neho šteniatka. Vieš pri práci srsť nesmierne trpí a keď si môžem pomôcť kriedou neváham ju použiť. Ak máš ty alebo Offca dokonalého psa klobúk dole. Môj bol dokonalý ako šteňa kým nezačal robiť stopy a lietať za figurantom. Súťažiť s typmi ktoré sedia doma alebo celý deň v klietke aby sa im nezničila srsť je neseriózne a môj pes je pracovného plemena. Neuznávam ľudí čo si kúpia pracáka a majú ho ako výstavnú bábiku.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 3. Máj 2006, 15:03

a na čo ti poslúži krieda?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 3. Máj 2006, 15:11

Pes je čierny. A pri behaní po mokrej tráve a blate sa čerň mení na sivastú nie úplne jednoliatu čiernu farbu. Na tie miesta ktoré zosiveli nastriekam kriedu a je to jednoliate. Už som sa stretla s posudzovateľom ktorý povedal "neviem prečo, ale ten pes má také čudné škvrny na labách, nemôže byť CAC" no skoro sme odpadli. Vystavovaný pes mal CACIT a chýbal mu posledný CAC k CACIBu. Majitelia skoro plakali. Na ďaľšej výstave CAC s prehľadom dostal. Keďže nevieš čo sa ktorému rozhodcovy páči radšej psa upravím ako viem. A navyše tá krieda nádherne vonia ako všetko os KW a Khara kozmetike.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Andrea » 3. Máj 2006, 15:19

Ale musím tiež upozorniť že úprava psa je naozaj len v nutných prípadoch. Šteniatko a mladé psy som nikdy neupravovala, skôr trénovala správnu mechaniku pohybu a výstavnú drezúru. Ale žiadne kriedy. Nebolo to treba. Už pri výbere šteňaťa sa skúsený chovateľ pokúsi predať šteňa s predpokladom na výstavy - nemusí sa to vydariť.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Tara » 3. Máj 2006, 18:10

Keby cosi, tak ja nemam psa na vystavy :shock: a nie je cely den zatvoreny v koterci. My sme ho brali hlavne ako psa do rodiny :D . Na vystavu (klubovku) chodime iba preto, aby sa mu do konca roka nepozastavila chovnost :) . Uz vies??? :wink:
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod anitram » 3. Máj 2006, 19:03

tara vidis a sama si priznala, ze ides na vystavu kvoli chovnosti, a keby mal psik nejaku chybu, tak tam nepojdes???
Ja mam yorkinu, tiez sa chystame na vystavy, ale nedrzim ju v koterci, ked ideme von, necham ju vybehat, aj ked sa jej zauzluje srst, aj ked sa moze zaspinit je mi to jedno, ja som s vystavami nejake velke ovacie nerobila, labradora som ani nekupala, cez leto sa kupaval akurat tak v jazere, chodili sme tam taki prirodzeni, na vystave som ho trosku precesala vystavili sme sa a isli sme domov.
Ale su ludia, ktori to beru vazne, pre ktorych to predstavuje polovicku zmyslu zivota a pokial to tomu psikovi neublizi, tak nech, my s tym nic nespravime
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Ďalší

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia