westminister 2006 !!!

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

westminister 2006 !!!

Poslaťod Joachim » 26. Feb 2006, 18:40

Kto chce kuknut na najvysiu kvalitu psov , kuknite na video - vsetky plemena. Fakt krása a krásny psi. Pozrite hlavne video Best in Show - pristup rozhodcu, kvalita handlerov - uzas. Dufam ze sa raz na takuto dostanem :D :wink:


http://www.westminsterkennelclub.org/20 ... /weim.html
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 12:41

Dúfam, že mojich psov bude raz posudzovať taký profesionál. Je to veľmi krásne. Škoda že sa nedá vychutnať aj tá atmosféra. Vždy mám pri koncových súťažiach zimomriavky. :P
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Joachim » 27. Feb 2006, 15:26

Prístup skvelého rozhodcu , hlavne na naše plemeno som už zažil. Len ta atmosfera mi u nas chyba. U nas ludia tlieskaju skor z povinnosti aby sa nepovedalo , a v normalnom posudzovani v kruhu skoro vobec. :( A v zavereckach je to tiez len take..
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 15:37

Ja som sa stretla skôr, ako to napísať "mafiou". Posúdili všetky zvieratá korektne to nevytýkam, len udelenie kokard či titulov bolo už bez psov. Nie úplne najlepší psy sú na špici. Len najlepší majitelia. Toto mi dosť vadí. Kým vonku hendler predvedie psa profi a ak je pes v kondícií je aj ocenený.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Joachim » 27. Feb 2006, 16:02

No pri nasom plemene to neni take hrozne. Skoro vsetko su polovnici a na vystavy nam pozyvaju ak sa da stale ineho rozhodcu z inej krajiny. :wink: Takz eu nas zalezi aj na tom predvedeni
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 17:05

To sa asi tešíte na výsatvu. To boli časi keď sme boli posudzovaný odborníkmi. Teraz stačí urobiť si atest a môžete posudzovať čokoľvek. Chovateľ dobermanov vyzdvihne jemných vyšších rotwikov, alebo chovateľ buldočkov vytkne alabajovy hlavu ako kôň. :x Hrôza. Majitelia si klopkajú na čelo. :? A mi v kruhu len ticho vzdychneme. Ale aj tak idem vystavovať. :wink:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Joachim » 27. Feb 2006, 17:14

No nasere to , hlavne ked daju rozhodcu z nemecka - co by mal byt odbornik - neha vyhrat psov co by nemali nikdy sancu. Bolo to na BA ked v nedleu posudzovala weimari a v soboru RR a vsetci nadavali nanho aj v sobotu aj v nedelu. Neznasam takych co sa ponahlaju, a tych co maju otrasny vkus :D Inak mame celkom dobrych rozhodcov.

Nasadzuju nam slovakov, cechov malo - co je dobre, poliakov, USA, madarsko, anglicko - raz super posudzovatelka a bola to najlepsia chovatelka weimov v anglicko - to bol uzas. Dalej nemecko, srbsko a tak. Snazia sa :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 17:20

Raz nám posudzovala briarda pani z francie. Jéje to bola paráda. Ale ako sa pozerali majitelia multyšampónov. Normálne som bola užasnutá. Fakt jej záležalo na kráse a aj povahe psa. Sú to služobný psy. Dodnes tento pohár najradšej utieram od prachu.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Joachim » 27. Feb 2006, 17:31

:D super.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod oxana » 1. Mar 2006, 18:11

dufam ze ras budem moct vystavovat psov ako oni snazims a len chce to skusenosti ,stastie ze je junior handling kde sa to da trenovat...rufus ja najlepsi
oxana
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 19. Jan 2006, 21:43

Poslaťod Andrea » 2. Mar 2006, 9:56

Trénovať v juniorhandlingu sa síce dá, ale sama Staviarska na to nedbá. Je jej jedno ako ho vystavíš. Posudzovala triedu ázijských ovčiakov podľa toho ako jej povedali. Trapas. Dosť sa ľudia nasmiali. Ale je to adrenalínový šport také vystavovanie, tak smelo do toho.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Biba » 2. Mar 2006, 17:16

No, ja neviem, ale myslím, že JH má dosť ďaleko od obyč vystavovanie..V JH ide skôr o vystavovateľa, v kruhu o PSA!!
Biba
 

Poslaťod Joachim » 2. Mar 2006, 19:57

Ano Biba v kruhu ide o psa ale aj o dobre vystavenie.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Hosť » 2. Mar 2006, 21:35

Nemam nic proti vystavam a nemam zaujem nikoho urazat. Ja tomu vobec nerozumiem. Porovnavat rozne plemena medzi sebou uuff. Vlastne podla coho? A potom je najkrajsi a co? A to len podla 1 cloveka, tak toto nikdy nepochopim. A v rukach vystavovatelov mi chybala uz len klobasa.
A najkrajsi pes pre mna je ten co mi beha po dome.
Hosť
 

Poslaťod Joachim » 2. Mar 2006, 21:58

Pre kazdeho je najkrajsi ten jeho anonym. Rozhodca co posudzuje taketo veci musi byt uplne skuseny a porovnava nie psov medzi sebou ale to ktori z nich sa najviac priblizuje k svojmu standardu - to svedci a profesilnalite rozhodcu. V takychto vysokych sutaziach ide prave o ukazanie kvalit psa a to je tzv. profi vystavovanie. :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Ďalší

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť