westminister 2006 !!!

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 11:04

Práve o tom som písala. Keď ide pri vystavovaní o kvalitu psa načo sa učím Téčko Xsko trojuholník. Načo je dobré nepostaviť sa medzi rozhodcu a psa. Je to len strata času. Ak niekto nepovie rozhodcovy toto daj na špicu, nemáš šancu uspieť. A môžeš mať super psa a môžeš ho vystavovať ako megaprofík. Výstavy sú aj o stretnutí majiteľov rovnakého plemena. A tiež sú špeciálne výstavy kde posudzuje chovateľ a má v oku štandard. Na tieto sa oplatí prísť. Môžeš vybrať prípadného psa na krytie. Môžeš vidieť odchov po tom psovy. Dá sa vidieť akým smerom pôjde ďalší chov v tvojej CHS. Tak o tom sú výstavy.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Hosť » 3. Mar 2006, 11:45

No ja neviem ale podla mna sa na tu vystavu asi dostal len pes - najlepsi predstavitel plemena co sa najviac priblizuje standardu. To sa potom akoze 1 plemeno dokaze priblizit standardu viac a ine menej?
Nieco mi na tom nesedi.
Ze je pes pekny neznamena nic viac len ze je pekny. To ma este dost daleko k naj. predstavitelovi plemena. Aco tak povaha,vyuzitelnost atd.
A co mi najviac na tom prekazalo su tie pamlsky.
Hosť
 

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 12:47

Každé plemeno má svoj štandard. To je celkový opis psa aj jeho povaha. Vydáva ho krajina pôvodu, teda kde rasa vznikla. Chovatelia sa snažia tento štandard udržať. Práve na výstavách sa posudzuje jednotlivo na každom psovy, ako sa to podarilo, ako sa k tomu štandardu priblížil. Na súťažiach sa posudzujú odchovy jednotlivých CHS. A ktorá je najbližšie je ocenená. Pamlsky s tým nemajú nič spoločné. Tak isto povaha psa sa na výstave nedá posúdiť, na to je krátky čas. Povaha a krása psa sa posudzujú na bonitácii. To je posledná podmienka uznania jedinca do chovu.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod sylva » 3. Mar 2006, 13:07

Anonym, máš v tom troška hokej. V záverečných kruhoch sa predstavia psi, ktorí boli ohodnotení ako najlepší predstavitelia plemena, takže tam máš vlastne zástupcu z každého plemena. Každé plemeno má rovnakú šancu priblížiť sa štandardu, záleží len na ľuďoch, ktorým smerom nasmerujú chov.
A čo povaha a využiteľnosť? :wink: Dobrý posudzovateľ odhadne za tých pár minút i povahu psa, i keď pri výstave exteriéru ide najmä o ten exteriér. A len tak na okraj, podľa akých kritérií by si posudzoval využiteľnosť spoločenského plemena? :twisted:
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 13:22

sylva píše: podľa akých kritérií by si posudzoval využiteľnosť spoločenského plemena? :twisted:

musi vedieť podať labku a vyvaliť sa na chrbát...
a rýpnem? - samozrejme musí mať vrodenú vyryvačnosť voči väčšim psom 8)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 13:29

Tý jo tak to som svojho yorka nenaučila, ale zato keď sa dostal ku kurencom neprežilo ani jedno. Sestrina lhasa je na mačky a vtáky. Tiež nevie podať labku. Musím im dohovoriť čo má správny spoločenský pes vedieť. Najviac sa na chrbát prevaluje môj briard a vydrží aj dve hodiny niekedy aj zaspí. Keď sa češeme.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 14:01

K briardom mám vcelku blízko... ako v láske máš tetušku menom Monika M.? 8)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 14:55

Pane bože strach a hrôza. Nemám ju rada ani náhodou. :evil: Ak si jej fanda tak prepáč, ale moji briardi majú, mali a vždy budú mať skúšky. :twisted: Pre mňa je to pracant a nie len koberec dlhej srsti. Aj keď češem strašne rada lebo je to taký relax pre oboch. :D V septembri urobila ZM s dcérou a na jar idú na ďaľšie súťaže a skúšky. :lol:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 15:01

Doobre, tak nepokračujeme :D
Ide o to, že moja teta mala od nej Camila (zrejme vieš) ... a teda nejaké tie skúšky porobené mala, mala sa k tomu od malička...potom importla nejakého siváka (ako prva) z Čiech a s ním sa aj odobrala do Kanady...a mám po tete :)

Viem, že Moniku vela ludí nemá v láske, len som sa chcela od nej prehupnúť k tomuto, ju nechám bokom, vŕtať sa v cudzom nebudem :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 15:11

Viem. Máš recht vŕtať sa v tom nemá zmysel. :roll: S Tvojou tetou to tak čierne nevidím. Dovolenka v Kanade musí byť suprová. :lol: :lol: :lol: Mám pocit že s Camilom som sa stretla na špeciálke. :wink:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 15:22

No dovolenka ako dovolenka...ona si ju zobrala tak trochu dlhodobejšie, čiže dom, manžel, deti na krku...a k tomu jeden sivý Kubo :)

No, už sa nestretneš..to je aký paradox, že Svetový víťaz a potomkov nemal možnosť narobiť absolutne nijakých. Tu som sa po prvýkrát zastavila nad tým, aké su aj ludia okolo kynologie svine. Pre peniaze a vlastný prospech.
Ak som tento zamotaný kruh pochopila dobre, tak Camila mala istý čas v spoluvlastníctve mila rakuska chovatelka, ktorá mala mať na starosti krytie po tom, čo získal titul... LENŽE tých "dopytov" by bolo, ale ked sa rakuska tetuška vždy vyhovorí, že Camil je niekde na Ukraine (pritom dobre vedela, že toť kusok je BA aj s ním), o čom to je? O peniazoch z následného ponuknutia svojich psov, ved ked už ste tu...alebo o zavisti?
Hnus.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 15:43

A navyše kryť môžeš len s tým čo ti doporučí poradca chovu. Ako hovoríš sviňárna jak bejk. :twisted:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Predchádzajúci

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia