Vystavy

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Vystavy

Poslaťod Tara » 15. Feb 2006, 18:16

Vystavy
Tara
 

Poslaťod Hosť » 15. Feb 2006, 19:43

A ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :roll: :roll: :roll:
Hosť
 

Poslaťod Tara » 15. Feb 2006, 20:04

To je jedno co o nich, len zacnite uz niekto nieco pisat.
Tara
 

Poslaťod Mary » 20. Feb 2006, 10:11

Ja sa v tomto nevyznam,tak sa pytam.Čo treba aby som mohla prihlasiť psa na vystavu.Stači ak je s PP,musi byť aj po nejakych rodičov -šampionov?A kolko to stoji, a aka byva vyhra?Ak je na to nejaka web stranka,tak mi ju prosim napište...zaujima ma to
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 20. Feb 2006, 11:05

Potrebuješ na to psika s PP (je jedno po akych rodičoch), odsledovať si, kedy sa má vystava konať, kedy ma prvu a adruhu uzavierku, vypisať prihlašku typu http://www.nitradogs.sk/slovensky/index.html , zaplatiť poplatok, poslať do terminu uzavierky a už len čakať na pozvanku (navratku), kde ti ešte dodatočne upresnia informacie o tvojom psikovi (to si len človek prekontroluje, či ich uviedol sprvane) a v ktorom kruhu sa bude vystavovať, prip. v ktorom pavilone alebo hale.
No a v den vystavy sa tam rano človek vyberie, pri brane ne vystavisko ho čaka veterinarna kontrola (prik musi byť očkovany), za branou sa zájde na "prijem psov" - stanok, kde vydavaju vystavny katalog a daju ti nalepku s čislom, tu nalepku si potom vytavovateľ nalepi na viditelne miesto (ruku) a čaká, kym jeho čislo zavolajú do kruhu...
Odvystavuje, zhrabne a bud čaka na zaverečne suťaže (ak sa špecialne umiestnil) a ak nie, jede domov :P
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod offca » 20. Feb 2006, 11:09

Stoji to väčsinou 600 Sk (pri prvej uzavierke) a ak sa umiestnič len bežne v kruhu, dostaneš posudok, príp. titul, stužku, niekedy už pri CACovi dávajú pri vydajoi medajli (ako bol prijem psov) metál, niekedy nie, no a ked sa pes umiestni vyššie a postupi do zaverečnych suťaží, už môžeš dostať aj pohar, krmivo, atď.

Ale tie pohare a medajle su len take spestrenie...väčšiu cenu majú tie tituly, o ktoré na vystavach ide...tie v podstate zvyšuju cenu tvojho psíka a prip. jeho šteniatok.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Mary » 20. Feb 2006, 14:12

aha, tak už tomu rozumiem.Ďakujem
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

vystavy

Poslaťod ado » 22. Feb 2006, 15:10

:D :D :D
www.skj.sk
pes musi mat rodokmen, nezalezi na tom ake tituly maju predkovia.
A ak cakate nejaku financnu odmenu - zabudnite, ide o tituly a ako tu uz vy dokazete zurocit je na vas...........
skutocny chovatel si vystaci aj s tym. Cena v nejakom financnom ohodnoteni je vo forme granuli, ale to uz sa musite prepracovat na stupienky vitazov :D , tak vas tam cakame. Viac sa pytajte na moj mail ado66@azet.sk
ado
 

Poslaťod Joachim » 22. Feb 2006, 20:19

Na vystavach s uritou tradiciou - napr Szilvasvarad je ako vyhra pre vitazneho psa KON plemena Lipican - ktoreho ked si nemozete zobrat da sa do aukcie hned na vystave kde su pozvany chovatelia. Predasa a polovicna cena z neho ide vam a druha polovica na naklady prepravy, atd
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod anitram » 22. Feb 2006, 20:54

toho lipicana by som brala hned, aj keby s nim boli problemy, ale zas nikdy nebudem mat takych psikov na vystave aby som ho vyhrala :cry:
ale hlavne treba brat vystavy s radostou a nie nervozitou a stresom a este viac zneistovat psika a stresovat
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod mimi » 22. Feb 2006, 20:59

Inak je to sranda,mňa sa tiež kopa ľudí,čo nemajú šajnu o psoch a výstavách pýta,že čo-koľko pes vyhrá ak získa prvé miesto.Veľa ľudí je fakt presvedčených,že na výstave psi vyhrávajú pekné sumy peňazí.Hm a ešte chceme potom za šteňatá kopec prachov,sme fakt len snobi a na psoch nám vôbec nezáleží,robíme to len pre tie peniaze.Na rozdiel od chovateľov bez PP,oni psíkov skutočne milujú a nezarábajú na nich.Celkom milé,nie? :roll: :lol:
mimi
 

Poslaťod Joachim » 22. Feb 2006, 21:26

mimi presne. Nikto uz nepozera ze mi s tym psami aj nieco robime, ako chovateia bez PP - cest vynimkam ked sa to tak da nazvat.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa


Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia