Nervozita na vystave

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Nervozita na vystave

Poslaťod Tara » 11. Feb 2006, 18:57

Ahojte! Chcela by som vas poprosit o radu. Mam dospeleho bernaka, s ktorym chodime na vystavy. Na vystave je uplne kludny, az kym na neho nezavrci nejaky pes. Odvtedy vrci uplne po kazdom psovi, ktoreho stretne. Na poslednej vystave v Trencine bol taky nervozny,ze nas skoro rozhodca vylucil z kruhu. Dostal znamku vyborny a rozhodca povedal, ze ma aj na viac. Len ta povaha... Chodime aj na cvicak a tam sa sprava tak isto ako na vystave.
Tara
 

Poslaťod Joachim » 11. Feb 2006, 19:45

No Tara nevidim inu moznost ako chodit nielen na cvicak ale hlavne medzi vela ludi, ak tam nebude nervozny potom medzi psov a sekat sekat sekat - obrazne povedane

Hovoris ze sa to stalo prvy krat na vystave - je dost mozne ze na ne proste zanevrie , ale na to by som "nevsadzal" a skusil to dat do poriadku , popripade ho skus od psov na vystave co najvia distancovat - aby nebol s nimi v kontakte a skus len s fenkami - chod trebars s niekym inym kto ma fenku vencit a pomali sa to snad da do poriadku. V kruhu by na teba a psa teda ziaden pes nemal co vrcat, ak ano tak si davaj vacsie odstupy. Musis vyskusat vsetky varianty.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod ankous » 13. Feb 2006, 11:29

Kedy absolvoval psik prvu vystavu?
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Tara » 15. Feb 2006, 17:50

Dost neskoro v 11 mesiacoch.
Tara
 

Poslaťod rybicka » 16. Feb 2006, 7:55

V 11 mesiacoch je neskoro? Môj má 7 mesiacov a plánujem s ním ísť prvý krát na výstavu v lete-až sa mu srsťou zakryje jazva po operácii nohy a až bude trochu viac vycvičený. To je neskoro?
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 16. Feb 2006, 9:14

Nie je neskoro.
Všetko ale zavisi od okolností.

1) máš psíka správne socializovaného, je zvyknutý na davy, na vela psov okolo seba a na (zo začiatku to pre nho môže byť) stresujuce prostredie
+ doma precvičuješ postoj, ukazovanie zubkov,
nemal by mať problemy.

2) psík psik je socializovaný a zvyknutý na to všetko, čo som spominala, no necvičíš s ním. Mala by si. Aspon tie základy, nech to v kruhu nie je až tak chaotické.

3) psík je nesvoj v davoch, s veľa psami okolo sa necíti dobre, hoci ho na výstavy pripravuješ, v tomto prípade je neskoro.
Pokial vieš, že máš psíka, ktorý reaguje nepokojne na zmeny prostredia (ty poznaš svojho psa), je ho treba najprv navyknuť.
Je samozrejmé že takýto psik bude v takom prostredí, ako je vystava vyvádzať.

ALE na privykanie si niekdy nie je neskoro a lepšie neskor ako vôbec. Len s tým rozdielom, že so starším psom to bude dlhšie trvať.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod offca » 16. Feb 2006, 9:19

..a očakávam, že na mna niekto vybafne, že kážem a sama nerobím :)

Mám čokliho, ktorý ked ideme dalej od domova...šalie. Skrátka ide vyskočiť z kože. A rýchlo tam, rýchlo tam, ešte toto očuchať...a toto ocikať.
A pokial zanedbam pripravu na vystavu (čo ja zvyknem dosť často), robi v kruhu šou.

Ale, a to som si včera dupla, na junových (špecialka, Senec, Nitra) všetkým ukážeme, aké vieme byť hviezdy :!: 8)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Joachim » 16. Feb 2006, 15:07

Offca nebafaj a nemachruj :D :D :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Tara » 16. Feb 2006, 18:44

Cvicime skoro kazdy den posoj, behanie a aj ukazovanie zubov.
Tara
 

Poslaťod Hosť » 16. Feb 2006, 20:09

Cvicime skoro kazdy den postoj, behanie a aj ukazovanie zubov.
Hosť
 

Poslaťod Tara » 16. Feb 2006, 20:11

Cvicime este aj zakladnu poslusnost a niekedy aj stopu
Tara
 

Poslaťod Joachim » 16. Feb 2006, 20:14

Treba cvicit ale v nejakom kolektive, kde je viac ludi pripadne psov a najlepsie v takom, ktory pozna najmenej
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa


Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron