Prva vystava

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Prva vystava

Poslaťod nerita » 10. Feb 2008, 0:07

Zdravim , s mojou 5 mesacnou bernardinou by som chcela ist na vystavu na Donovaloch,avsak, neviem co vsetko by som ju mala naucit.. alebo co vsetko sa berie do uvahy na takej vystave...neviete mi povedat na co sa mam pripravit?Lebo zatial je to nasa prva vystava..Dakujem
nerita
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 10. Feb 2008, 0:03

Poslaťod Tara » 10. Feb 2008, 22:17

V piatich mesiacoch je este v triede steniat, takze tam rozhodcovia neberu az tak podstatne ako je psik na tom s postojom, s pozeranim zubov a tak. Toleruju to kedze je takzke udrzat poblaznene stena stat co i len 5 sekund na mieste.
Treba ucit behat pri lavej nohe, psik by nemal tahat, ale ani zaostavat, proste mal by ist takym volnym a kludnym behom...aj ked u steniatka je to samozrejme problem. A postoj, no treba si popozerat zopar fotiek Vasho plemena a odtial odkukat postoje, ale myslim ze by mal stat normalne laby rovno, ziadne posuvanie jednej nohy dozadu. Tak ako zastavite, len mu dat laby do roviny a bude to ok. Ale je este mlady tak ho moc netrapte, ale kazdopadne zacnite cvicit uz teraz, v buducnosti nebude mat problem.
Tak to je asi vsetko, prajem mnoho uspechov do buducna
sabina
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

vystava

Poslaťod nerita » 11. Feb 2008, 10:58

na vystavu sa chystame v aprili, cize uz bude zaradena medzi dorast.. ten sa uz berie inak?? myslim ze sa jej budem musiet zacat poriadne venovat, a to sa jej paci asi nebude, pretoze poslusnost nieje jej silna stranka.. ako vlastne docielim aby behala kludne mne pri lavej nohe? lebo u nej si to neviem ani predstavit.. voditko berie do pusy a taha kade tade... snad to nebude az take tazke..
nerita
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 10. Feb 2008, 0:03

Poslaťod Tara » 11. Feb 2008, 11:05

Myslim, ze aj dorast este beru s rezervou...potom az od mladych zacina to vystavovavie byt take ozajstne.
S tym voditkom, mne to robil tiez, ze stale ho braval do papule, proste treba povedat fuj a psovi po case dojde, ze je to nieco co si nezelate. Ked ho pusti velikanska pochvala a potom odmena, bud pamlsok alebo oblubena hracka...podla toho co ma pes rad. Kludna chodza pri nohe sa neda docielit inak ako treninngom. Taktiez aj s tym postojom, zacnite trenovat teraz...ked vydrzi stat pokojne pat sekund, hned ho pochvalte pohrajte sa s nim a postupne tento cas predlzujte...nemozete predsa od neho chciet aby na prvykrat stal v postoji dve minuty v kuse...treba postupne a zvolit jasnu motivaciu, aby pes vedel, ze ked spravi to, co sa od neho ziada, tak potom bude za to aj patricne odmeneny.
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod lumika » 11. Feb 2008, 22:21

Najlepšie je vziať psíka so sebou na nejakú menšiu výstavu a dobre sa popozerať. Na niektorých výstavách si môžeš vyskúšať dať psíka do kruhu. Hneď budeš vedieť, čo treba najviac cvičiť. Psík si musí najprv zvyknúť na atmosféru a až po pár výstavách sa bude vedieť sústrediť na to, čo od neho čakáš.
Obrázok užívateľa
lumika
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 30. Okt 2007, 21:55

Poslaťod aisha26 » 26. Júl 2008, 18:13

ja mám podobný problém.Mám doma 2,5 ročnú naháčku s PP,no nikdy sme s nou neboli na výstave.Vela ludí ma prehovára nech idem aspoň skúsiť,že je velmi krásna.Môžem aj s takou v jej veka a ked ano,do akej triedy by som sa mala zapísať?
aisha26
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 9. Aug 2005, 23:07
Bydlisko: Bratislava

prva vystava

Poslaťod Esona » 26. Júl 2008, 21:01

ajsha26 ,ked ma PP treba skusit vystavu . Ked to aj na prvej nedopadne uplne super , skus dalsiu . Uvidis , ake ma psik sance .Prihlasit ho treba do triedy otvorenej je od 25 mesiacov .
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55


Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron