Canisterapeuticky seminar

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Poslaťod emor » 22. Okt 2007, 21:37

REA. dakujem. za podporu. samosebou ze to trochu je aj o kynologi ked je v tom zastupeny canis ale v prvom rade si treba uvedomit ze nie pes ale clovek je podstatny a je to odlisne kynologovanie ako secke ostatne.

nepodcenujem a vazim si ludi co sa tomuto venuju.ale ja osobne k tomuto vztah nemam. a inak ani psi ktori su na to vhodni mi nic nehovoria. lebo su otoceni naopak psej prirodzenosti a ta sa mne osobne rata najviac na celom psickareni.

signalny pes - pes signaliozujuci pokles cukru u ludi postihnutych cukrovkou
- rovnako signalizujuci prichod epileptickeho zachvatu a podobne.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod mairi » 22. Okt 2007, 21:38

emor píše:REA. dakujem. za podporu. samosebou ze to trochu je aj o kynologi ked je v tom zastupeny canis ale v prvom rade si treba uvedomit ze nie pes ale clovek je podstatny a je to odlisne kynologovanie ako secke ostatne.

nepodcenujem a vazim si ludi co sa tomuto venuju.ale ja osobne k tomuto vztah nemam. a inak ani psi ktori su na to vhodni mi nic nehovoria. lebo su otoceni naopak psej prirodzenosti a ta sa mne osobne rata najviac na celom psickareni.

signalny pes - pes signaliozujuci pokles cukru u ludi postihnutych cukrovkou
- rovnako signalizujuci prichod epileptickeho zachvatu a podobne.


ako naopak?
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod emor » 22. Okt 2007, 21:47

naopak v chapani jadra CANIDAE ako psovitej selmy. pudov instiktov ,vrodeneho spravania . proste pes. zivotaschopny a plne funkcny aj ked to tiez asi sa da vysvetlit zavadzajuco.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 22. Okt 2007, 22:32

emor píše:
a co o tom ja viem je dost dobre na to aby som vedel ze tu placas dve na tri. a siris demagogiu v duchu Dko poznamenaho nafuknuteho know-how.


bacha, aby ta od tolkej bohorovnosti rovno pani pepka neklepla, darling! :P :twisted: :mrgreen:
ale som rada, ze si zavital aj medzi, pan najmudrejsi, na nemeckom ovciakovi sa im uz asi odnechcelo pocuvat to tvoje prevelice uzasne poucovanie, vsakze :P
bez teba by sme nevedeli, ako vsetko vies, vsade si bol aj dva krat a my sme tu len taki uboho chudaci, ktori nic nevedia. diki, ze nam to tak pekne vysvetlujes :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 22. Okt 2007, 22:38

emor píše:ani psi ktori su na to vhodni mi nic nehovoria. lebo su otoceni naopak psej prirodzenosti
chlape, oj ale ťa preplesnem, keď mi prídeš pod ruku a bude to v celej mojej prirodzenosti 8)
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Re: Canisterapeuticky seminar

Poslaťod Amaguk » 22. Okt 2007, 23:07

lucik píše:
seminar je pre ludi, nie pre psy.. psy sa tam neberu, psov mali so sebou len prednasajuci - robili ukazky..


a akym sposobom pracujes s havinou?
lebo teoreticke poznatky a priprava pre ludi je jedna vec, prakticka priprava psa na zatazove situacie je ale nieco ine.
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Re: Canisterapeuticky seminar

Poslaťod lucik » 23. Okt 2007, 6:38

Amaguk píše:
lucik píše:
seminar je pre ludi, nie pre psy.. psy sa tam neberu, psov mali so sebou len prednasajuci - robili ukazky..


a akym sposobom pracujes s havinou?
lebo teoreticke poznatky a priprava pre ludi je jedna vec, prakticka priprava psa na zatazove situacie je ale nieco ine.


ako pracujem = ako sa pripravujem, alebo co robime v praxi?
co sa tyka pripravy, na to sa neda velmi pes pripravovat.. tak ako pisal emor, pes bud je alebo nie je vhodny na CT.. ale poznam aj fenku, ktora jednoducho vhodna na CT MUSI byt, pretoze jej majitel si ju zaobstaral prave na to a k tomu ju vychovava odmalicka.. :( tam to nie je podla mna ok.. pre mna je prvorada moja hava.. keby sa na to nehodila alebo by ju to nebavilo, v ziadnom pripade by som ju nenutila..
priprava ako taka je v podstate teraz len na jednotlive hodiny - ked si so spec. pedagogickou urcime co budeme robit s detmi na hodine..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Nikka » 23. Okt 2007, 8:22

Emor,

ja si naopak myslim, ze CT je rovnako tazka ako obrana so psom. Tu tiez vychadzas z prirodzeneho spravania sa psa. Ako pri vsetkych odvetviach kynologie. Ved praca so psom ma byt pre psa prirodzena a hlavne zabavna. A nemam rada, ked sa nieco degraduje len preto, ze...

Neviem naozaj o co ti tu ide. Ja mam osobne so psom zlozeny certifikat canisterapeutickeho psa a venujem sa hlavne uplne niecomu inemu. Inac, na cvicisku mojho psa obrana nesmierne bavi, ale nie mna. A tiez nemienim toto odvetvie urazat. Aj ked napriklad taky CT pes musi byt spolocensky a zvyknuty na vela ludi, na mesto a podobne. Taky obranarsky pes je povacsinou zavrety len v koterci a vypusti sa na cvicaku. Cest vynimkam :!:
Aby praca CT psa a psovoda prinasala aj nejake uspechy nestaci mat len "pre to narodeneho psa" a vedomosti, ale aj krasny vztah so svojim
stvornohym partakom. Ktory ti vo vsetkom veri a urobi, co ti na ociach vidi. A potom sa nemozu stat take prekvapujuce situacie, pri ktorych ti pes pohori.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Nils » 23. Okt 2007, 8:48

emor píše:msaria preco len ja nemozem drzat usta ked citam demagogov.?


drž si ruku alebo si ju voľakde vopchaj... :mrgreen: :mrgreen:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod DKo » 23. Okt 2007, 9:02

Možno ma zožerú obranári aj canisterapeuti, ak si dovolím tvrdiť, že sú psy, ktoré zvládnu oboje. CT podobne ako obrana alebo hoc aj lov nie je iba o psovi, ale dvojici. Ak ide o vyzretého povahovopevného hoc aj dominantného psa, ktorý vie, že gazda mu nedá ublížiť, kľudne znesie aj polohovanie alebo naťahovanie jazyka.
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nils » 23. Okt 2007, 9:18

ja ti Dušan neviem. CT ako takú nepoznám a ani ma to veľmi netrápi. môj pes má rád aj ľudí aj peška, ale v zásade je to taký hrajo/aspoň zatiaľ/ - a ja som tiež taký hrajo - no a to je pre nás oboch tá najlepšia terapia na všetky problémy a trápania, ktoré život prináša...

...aj keď možno okoloidúci z diaľky by si mylsleli, že tá šialená dvojica zjavne terapiu potrebuje... :lol: :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 23. Okt 2007, 10:04

DKo píše:Možno ma zožerú obranári aj canisterapeuti, ak si dovolím tvrdiť, že sú psy, ktoré zvládnu oboje. CT podobne ako obrana alebo hoc aj lov nie je iba o psovi, ale dvojici. Ak ide o vyzretého povahovopevného hoc aj dominantného psa, ktorý vie, že gazda mu nedá ublížiť, kľudne znesie aj polohovanie alebo naťahovanie jazyka.


ja te nezozeriem. davam prednost hovadzine :wink: ale asi nemas presne predstavu s cim vsetkym sa musi vediet CT pes pri sedeniach zrovnavat. a pravdu ti poviem nepoznam psa s dobrou ozajstnou obranou co by pri nahlych treskocha prudkych vyhraznych pohyboch dokazal odlisovat ze toto nie je pachatel. alebo dovod robit poriadok.

ad amaguk. uz vies dat odopved na otazky ake som ti polozil .? nie.? aha.. asi len preto lebo mas o tom prehlad.

certifikat o CT psovi.? kym vydany .? akou metodikou preskusavany ten pes bol.? ohladom certifikatov . to treba zajst do USA. tam vam vydju certifikat aj na to ze vas pes je majster sveta v zivani alebo strihani usami. :twisted:

ostatne pes na CT sa musi narodit. nie naucit.CT je o cloveku zo psom nie psovi s clovekom. ostatne si vykladajte ako chcete. ja sa budem drzat toho co viem od profesionalov. nie psickarov cvo sa rozhodli nejak realizovat.

a podobny nazor mam aj na dobrovolnickych zachranarov. aj ked tam uz je to ina kava co sa tyka vycviku.tam sa musi makat.ale nie len pes ale aj clovek.a bud to robi profesional alebo nech to robia pre radost sportovci.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 23. Okt 2007, 10:08

inak mate vobec predstavu kde a naco sa CT pes vyuziva.??? to nie je o zlepsovani nalady pacientov so slepym crevom... aproppo . videli ste uz sedenia z psychodiagnostickych ustavov , pri roznych poruchach deti od dawnoveho syndromu az po... ale to je jedno. myslim ze ak by ste mali obraz o tomto tak sa tu nekeca o vycviku canisterapeutickeho psa.

a dusan by nestrielal odhad, ze pes s vycvikom obrany by bol vhodny do takeho prostredia ako CT. ja by som takyto risk urcite nerobil

kua medvedie sluzby CT.ja sa na to vam mozem. :wink: vsak nils.?
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Nils » 23. Okt 2007, 10:13

emor píše:
kua medvedie sluzby CT.ja sa na to vam mozem. :wink: vsak nils.?


pravdaže môžeš emor! ale s citom... :mrgreen: :twisted:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 23. Okt 2007, 10:14

Nikka píše:Emor,

ja si naopak myslim, ze CT je rovnako tazka ako obrana so psom. Tu tiez vychadzas z prirodzeneho spravania sa psa. Ako pri vsetkych odvetviach kynologie. Ved praca so psom ma byt pre psa prirodzena a hlavne zabavna. A nemam rada, ked sa nieco degraduje len preto, ze...

Neviem naozaj o co ti tu ide. Ja mam osobne so psom zlozeny certifikat canisterapeutickeho psa a venujem sa hlavne uplne niecomu inemu. Inac, na cvicisku mojho psa obrana nesmierne bavi, ale nie mna. A tiez nemienim toto odvetvie urazat. Aj ked napriklad taky CT pes musi byt spolocensky a zvyknuty na vela ludi, na mesto a podobne. Taky obranarsky pes je povacsinou zavrety len v koterci a vypusti sa na cvicaku. Cest vynimkam :!:
Aby praca CT psa a psovoda prinasala aj nejake uspechy nestaci mat len "pre to narodeneho psa" a vedomosti, ale aj krasny vztah so svojim
stvornohym partakom. Ktory ti vo vsetkom veri a urobi, co ti na ociach vidi. A potom sa nemozu stat take prekvapujuce situacie, pri ktorych ti pes pohori.


NIkka si teda tak mimo jak jeden mimo.. ale nevadi. zlozeny certifikat si pekne zloz a odloz. bo to vazna vec. on sam o sebe uz ma moc liecit. minimalne sebavedomie:-D :lol: o CT ti motzno narozpravali vela pekneho .bola si uz pri detoch s dawnovym syndromom.?a podobne.? zajdi si a potom mi vtrav aky musi byt pes.

pes obranar je pes hadzany o branu alebo o branu priviazany. to ako kto chova psov a co s nimi robi je ina kapitola. ale vyfuk vybraty s koterca ti asi tazko bude fungovat pri obrane. nemyslim nejake smiesne kusanie do rukavu alebo ringa. ale pri obrane psovoda. alebo priestoru.

pes sa musi na CT narodit. amusi to byt podla mna niepes. :roll: to bez urazky a pejorativ.a samozrejme ze musi byt v pohode vychovany a mat solidnu socializaciu. a bud to v nom je ze ma tu chut liecit alebo nema.bodka.ako psovod tomu nijak nepomozes.a ak ano tak len umelo a a rovanke bude umele liecenie.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia