[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Canisterapeuticky seminar

Canisterapeuticky seminar

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Poslaťod ivaz » 31. Okt 2007, 22:46

Zolo píše:Vek 15 - 18 mesiacov sa mi zdá strašne skorý vzhľadom vývoj psychična psa a utváranie povahy a osobnosti. Sú plemená, ktoré dospievajú po psychickej stránke v troch rokoch. A druhá vec . ak pes cíti ohrozenie seb, či psovoda, musí ostať kľudný. Tak táto disciplína jednoznačne vylučuje niektoré plemená, ktoré majú ochranu svojho psovoda v genetickej náplni práce. PS. Aj tento skúšobný poriadok mi ešte viac zafixoval termín : hypersalámista.

ohladom veku si to hlavne musi odhadnut majitel psa. Ty si najlepsie poznas psa a vies ako zvlada rozne situacie. Ja som na skusky ziadala vynimku, robila som ju so psom v 15-tich mesiacoch aj napriek tomu, ze povelene sme mali az od 18-tich. Ale jedna z mojich bab je vynimka, nemala ziadnu pubertu nic, do roka ani nestekla , az by som pouzila tvoj vyraz "hypersalamista" :). Naopak druha sucka by tieto skusky v zivote nespravila, aj ked bude mat 10 rokov a vsetky puberty za sebou. Su plemena, ktore dospievaju v 2-3 rokoch a niektore jedince (vecni pubertiaci :wink: )a je na majiteloch, aby na skusky sli s vyrovnanym psom po psychickej stranke.
A v tej druhej veci ti len nacrtnem situaciu. Si na terapii som psom napr. s hyperaktivnym dietatom. Dieta nevie co so sebou a hodi sa ti okolo krku casto aj s velkym hlukom. Pes to nesmie brat ako utok na svojho pana. To iste sa moze stat s mentalnymi postihmi, je to takmer zaklad. Ak by si pes branil majitela co i len raz asi by to bol koniec CT. Kamaratka robila CT skusky s NO, chodila so mnou do detskeho domova k presne takymto detom a NO napriek tomu, ze medzi psami velmi dominantny a majetnicky, medzi detmi bol ako z cukru, mohol si s nim robit cokolvek :)
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucik » 31. Okt 2007, 23:33

tiez sa pridam k tomu, ze psa si najlepsie pozna majitel.. moja fenula sa povahovo nezmenila odkedy sa dostala ku mne - v jej 9tich mesiacoch veku.. kedze som sa davnejsie zaujimala o socialnu pracu a tiez specialnu pedagogiku, hned ako som nasla nejake info o CT, chytila som sa toho, pretoze zrazu som mala pocit, ze presne toto je to, co by ma zaujimalo a na co je vhodna aj moja fenula.. skusky sme robili az po 2 rokoch veku sice, ale to len z casoveho dovodu..
ina vec je, ze mozno v tom veku je este pes citlivejsi na vnimanie a prave nejaky negativny zazitok by ho mohol poznacit skor ako ked ma uz ten psychicky vyvoj dokonceny a je z neho vyrovnany dospelak..

pisem asi ako madar, no neviem sa presne vyjadrovat :) sorry
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Van » 1. Nov 2007, 16:00

v CR je caniska povolena robit aj s mladsim psom, maju specialne skusky pre stenata/dorast...ale je to zas na druhu stranu limitovane zaradenim psa, kde a aku canisku moze vykonavat. Oni maju celkovo odstupnovane skusky aj pre dospelych psov...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod emor » 1. Nov 2007, 19:28

Van píše:v CR je caniska povolena robit aj s mladsim psom, maju specialne skusky pre stenata/dorast...ale je to zas na druhu stranu limitovane zaradenim psa, kde a aku canisku moze vykonavat. Oni maju celkovo odstupnovane skusky aj pre dospelych psov...


šiš šmarjaaaa ..Van-ska! še nešaľ z daľšu demagogiju... :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Van » 1. Nov 2007, 22:57

emor píše:šiš šmarjaaaa ..Van-ska! še nešaľ z daľšu demagogiju... :lol:
pozri http://www.cantes.info/ v sekcii skusky...prva je pre stenata od 6 mesiacov. A osobne poznam ludi, ktori cez toto zdruzenie canisku robia so starsimi aj mladsimi psami.

Samozrejme, ze tieto psiky nejdu k tazkym pripadom, ani nevykovanavaju tzv. riadenu canisku...ale do domovov dochodcov, do detskych domovov a pod, kde su ludia pomerne zdravi a kde toto "stena" robi tzv. zivelnu canisku je to v pohode...vela ludi tuto lahku formu zatracuje, ale ked si zoberies, ze pomahaju tym ludom k psychickej pohode, co zas nepriamo ovplyvnuje imunitny system (pozitivne naladeny clovek lahsie bojuje s ochorenim, atd.) , tak napr. pri starych ludoch je to dost dolezite podla mna... si zober sam seba, ako velmi blizkost psa pomaha...mne napriklad 2 roky zivota so psom vyrazne zmenili zdravotny stav a nie vsetci ludia maju to stastie alebo moznost vlastnit psa. Preto si myslim, ze nie len riadena caniska (ktora sa vykonava vacsinou pri tych tazsich pripadoch, resp. pri konkretnych diagnozach s konkretnym cielom) je aj ta zivelna dolezita.
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod ...repr^zent » 1. Nov 2007, 23:42

Van píše:Preto si myslim, ze nie len riadena caniska (ktora sa vykonava vacsinou pri tych tazsich pripadoch, resp. pri konkretnych diagnozach s konkretnym cielom) je aj ta zivelna dolezita.
Suhlasim s tebou Van, starym opustenym, odvrhnutym ludom treba pomahat. A slusne vychovany psik je 1/2 vnucika.
Len by sa to malo nazvat pravym menom.
Chodime potesit navstevou starych ludi, alebo deti v detskom domove, aby na tom niekto neryzoval formou certifikatov, zavádzal ludi a tvaril sa pri tom ujovsky dolezite a humanne. :twisted:
Myslene na pani F. Aby si si to zle nevylozila. :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 1. Nov 2007, 23:44

:lol: ale ved to je jasne ze kazdy pes , pri cloveku je terapeut... no o canisterapii v tom zmysle medicinsko-psychologicko-pedagogickom sa neda rozpravat ked nejake stena rozveseli zatrpknuteho dochodcu alebo...

jasne ze je to fajn vec a sam neviem zhodnotit do akej miery mne robia psy terapiu... no je to v podstate jedno. o CT sa tu zacalo bavit v zmysle uz vyssie uvedenom. takze preto ten RYP --- ala skusky a rozne stupne atd..

wies ono jedna vec je robit skatulky a zadavat znacky a druha vec je realna praca zo psom. a to je jedno ci vlese pri polovacke , v sluzbe v romskej osade alebo na futbale alebo pri zachranarskych prácach na ruinach po zemetraseni. tam uz nejde o nejake potvrdenia ale o realny vykon ,pracu,pomoc psa. a len o tooto sa mi jedna. :-P :wink:

inak.. neviem kolko ti pomohlo za posledne dva roky spoluzitie zo psom. a defacto je dobre ze to sama vies. ja neviem kolko mi pomohlo alebo naopak uskodilo spoluzitie a praca a sportovanie s mojimi psami za poslednych 10rokov :lol: a som zvedavy co bude o dalsich 10 rokov ked dozijeme:-D :lol: ale saq o nic zne nejde . hold enem forum GO!
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 1. Nov 2007, 23:46

...repr^zent píše:
Van píše:Preto si myslim, ze nie len riadena caniska (ktora sa vykonava vacsinou pri tych tazsich pripadoch, resp. pri konkretnych diagnozach s konkretnym cielom) je aj ta zivelna dolezita.
Suhlasim s tebou Van, starym opustenym, odvrhnutym ludom treba pomahat. A slusne vychovany psik je 1/2 vnucika.
Len by sa to malo nazvat pravym menom.
Chodime potesit navstevou starych ludi, alebo deti v detskom domove, aby na tom niekto neryzoval formou certifikatov, zavádzal ludi a tvaril sa pri tom ujovsky dolezite a humanne. :twisted:
Myslene na pani F. Aby si si to zle nevylozila. :wink:


vyborne napisane. suhlas. aj ked nerad. reprezentant je moj nepriatel:-D :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod DKo » 1. Nov 2007, 23:49

Van píše:mne napriklad 2 roky zivota so psom vyrazne zmenili zdravotny stav
a mne duševný, stolicu som mal pravidelnú a kompaktnú aj predtým.
Eugen, je fajn, že si tu, lebo inak by som si mohol skúšať úroveň sebaovládania, utužovanú vďaka potvorám, iba pri pekných babách.
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod emor » 1. Nov 2007, 23:51

:shock: hentake ti pri peknych babach netreba:-D :lol: a wlastne co su to pekne baby.? :roll: a kde su.?
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod DKo » 1. Nov 2007, 23:57

emor píše:wlastne co su to pekne baby.? a kde su.?
Chceš preplesk? Vybavíme napr. u tejto 8)
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Van » 2. Nov 2007, 0:14

emor píše:wies ono jedna vec je robit skatulky a zadavat znacky a druha vec je realna praca zo psom. a to je jedno ci vlese pri polovacke , v sluzbe v romskej osade alebo na futbale alebo pri zachranarskych prácach na ruinach po zemetraseni. tam uz nejde o nejake potvrdenia ale o realny vykon ,pracu,pomoc psa. a len o tooto sa mi jedna. :-P :wink:
jasne :) ...ja len ze to citaju aj ini, tak aby sa to uviedlo na "spravnu" mieru...


emor píše:inak.. neviem kolko ti pomohlo za posledne dva roky spoluzitie zo psom. a defacto je dobre ze to sama vies. ja neviem kolko mi pomohlo alebo naopak uskodilo spoluzitie a praca a sportovanie s mojimi psami za poslednych 10rokov :lol: a som zvedavy co bude o dalsich 10 rokov ked dozijeme:-D :lol: ale saq o nic zne nejde . hold enem forum GO!
co bude o 10 rokov som zvedava aj ja :P ...ale nakolko mi zivot so psom pomohol teraz viem dost presne...nechcem to rozoberat, lebo o mna tu nejde, ak tak len okrajovo a vseobecne, kedze svojim sposobom som pacient vyuzivajuci canisku :D , tak to len zhrniem...to s cim si 2-3 roky nevedeli poradit lekari, to zivot so psom za 2 roky vyriesil takmer uplne a bez lekarov... ale toto nie je to navod ako zaobchadzat so svojim zdravim :) ...k nam pes neprisiel s tymto cielom, pomoct mne, ale zivot priniesol a dnes mozem povedat, ze to bolo jedno z najlepsich zivotnych rozhodnuti... a aj preto si myslim, ze ak ma pes vhodnu povahu, mal by sa s nou clovek podelit s tymi, ktori psa nemozu mat...ci uz "zivelne" alebo "riadene", podla toho, kam siahaju jeho vedomosti a moznosti...ale mozno to len kvoli vlastnej skusenosti beriem prilis osobne :wink:
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Van » 2. Nov 2007, 0:20

...repr^zent píše: Suhlasim s tebou Van, starym opustenym, odvrhnutym ludom treba pomahat. A slusne vychovany psik je 1/2 vnucika.
Len by sa to malo nazvat pravym menom.
Chodime potesit navstevou starych ludi, alebo deti v detskom domove, aby na tom niekto neryzoval formou certifikatov, zavádzal ludi a tvaril sa pri tom ujovsky dolezite a humanne. :twisted:
tesi ma, ze suhlasis...a v podstate, co sa toho ryzovania tyka je to tak...nemal by to byt ciel...ale nesuhlasim s tym inak to nazyvat...canis-terapia...v nazve nikde nie je specifikovane, ci terapia duse alebo tela...ide o pomocnu terapiupri liecbe ludi, o pomoc pri zlepseni zdravotneho stavu cloveka pomocou psa...zdravotny stav zahrna aj problemy duse...a prave preto, ze ten okruh, kde pes moze pomahat je siroky, deli sa na tu zivelnu a riadenu...podla toho by mali byt podla mna aj odstupnovane skusky, co ale momentalne u nas nie su ... cize stale je to canisterapia, len sa vykonava na inej urovni.
Naposledy upravil Van dňa 2. Nov 2007, 0:30, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Van » 2. Nov 2007, 0:27

DKo píše:...a mne duševný, stolicu som mal pravidelnú a kompaktnú aj predtým.
Eugen, je fajn, že si tu, lebo inak by som si mohol skúšať úroveň sebaovládania, utužovanú vďaka potvorám, iba pri pekných babách.
no je fajn, ze vieme, ze si so stolicou nemal nikdy problem ;-)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod emor » 2. Nov 2007, 0:35

Van píše:
DKo píše:...a mne duševný, stolicu som mal pravidelnú a kompaktnú aj predtým.
Eugen, je fajn, že si tu, lebo inak by som si mohol skúšať úroveň sebaovládania, utužovanú vďaka potvorám, iba pri pekných babách.
no je fajn, ze vieme, ze si so stolicou nemal nikdy problem ;-)


o-óó .. tomu mozeme bud verit alebo neverit. vediet to nemozeme za nijakych tupritomnych okolnosti :D
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť