[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Canisterapeuticky seminar

Canisterapeuticky seminar

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Poslaťod DKo » 29. Okt 2007, 11:15

ivaz píše:Skusky sme absolvovali v KE, podla skusobneho poriadku CT ZA (p.Juhasova).
... ten je vraj najtvrdší. Koľko % zúčastnených neprešlo :?:
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod ivaz » 29. Okt 2007, 11:34

DKo píše:
ivaz píše:Skusky sme absolvovali v KE, podla skusobneho poriadku CT ZA (p.Juhasova).
... ten je vraj najtvrdší. Koľko % zúčastnených neprešlo :?:

V percentach ti to asi nenapisem, nakolko uz neviem kolko psov tam bolo a nechce sa mi hladat prezencky (cca 20), ale traja nepresli vobec a polovica presla napoly cize s obmedzenim. Obmedzenia sa tykali hlavne uz spominaneho utoku a zahnanie psa do kuta, co nezvladali a vacsinou reagovali bud agresivne alebo az prilis ustrasene. Mali zakaz pracovat s tazkymi mentalnymi postihmi, syndromom ADHD a pod. Co si pamatam vypisovanie pracovnych kniziek, tak asi len 7-8 psov preslo bez obmedzenia.
K tym skuskam este, mala som tu cest vidiet rozne skusky, avsak tie v KE boli asi najtazsie. Startovala som az druhy den skusok a poviem Vam, ze sa mi vobec nezaspavalo dobre. Po prvom dni som ostala mierne v soku, nakolko som necakala az takyto tvrdy pristup a uz vtedy som trosku lutovala, ze to nie je ten spravny smer :( .
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ivaz » 29. Okt 2007, 11:51

videla som aj skusky pani, ktora uz bola v tejto teme spominana a teda celkom vazne uvazujem, ci sa vobec tie skusky dali nazvat skuskami. Uz len to, ze na nich bola kamoska, ktora ma YT, presnejsie psa, ktory sa za ziadnych okolnosti neda ani len pohladkat cudzou osobou, akykolvek dotyk ho prinasa do zurivosti a predsa ten pes ma skusku do konca bez odmedzenia platnosti. Kamoska sa celej skuske vysmiala a otvorene hovori o CT ako o fraske, len kvoli spominanej skuske.
Na skuskach totiz pes neprejde vsetkym cim by mal. Ziadne neprijemne dotyky, tahanie za slabiny a kozu, utok barlou, reakcia na chemikalie, ci domace zviera nic. Skusky sa konali uz po spominanej prednaske o CT na UVL KE, myslim, ze to bola ta prva, ktora bola o nicom :( . A studenti tam dostavali certifikat len tak :?
Prikladam este na ukazku dve fotky zo skusok, ktore trosku vystihuju co sa tal dialo.
ObrázokObrázok
na prvej fotke vidite utok na psa palicou a pes namiesto toho aby ostal stat, tak v sekunde sa schoval za svojho majitela...
na druhej je taktiez utok ale len krikom+flasa naplnena strkom hodena na zem a ako vidite pes je uz aj prec zo zaberu... a ludia sa tomu smiali :?
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Zolo » 29. Okt 2007, 12:52

ivaz píše:
DKo píše:CT ZA (p.Juhasova).trosku lutovala, ze to nie je ten spravny smer :( .


Mal by som dve otázočky : ako sa dá dostať k skúšobnému poriadku CT ZA? Nemám záujem o CT, len ma to zaujíma zo zvedavosti, s čím všetkým sa tam počíta a čo rieši. Druhá - ja to tá pani Juhásová, čo mala jedného z prvých briardov na Slovensku?
Nils, a hádam ešte horšie na psychiku je to vraj v domoch seniorov... Aj keby som mal na toto super psa, ja by som to nezvládol.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod ivaz » 29. Okt 2007, 12:55

Zolo píše:ako sa dá dostať k skúšobnému poriadku CT ZA?

na stranke http://www.canisterapia.sk a konkretne tuto http://www.canisterapia.sk/Skuska/skuspor.pdf
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 29. Okt 2007, 13:33

Zolo píše:Nils, a hádam ešte horšie na psychiku je to vraj v domoch seniorov... Aj keby som mal na toto super psa, ja by som to nezvládol.


...je Zolo. Bol som nedávno pracovne v domove soc. služieb v Krupine - fakt obeta, pracovať s ľuďmi, ktorí dožívajú - a to nielen psychicky, ale aj fyzicky. A ešte si k tomu treba pripočítať mizerný plat... :cry:

...toto by som naozaj robiť nemohol :?
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 29. Okt 2007, 13:54

Nils píše:
Zolo píše:Nils, a hádam ešte horšie na psychiku je to vraj v domoch seniorov... Aj keby som mal na toto super psa, ja by som to nezvládol.


...je Zolo. Bol som nedávno pracovne v domove soc. služieb v Krupine - fakt obeta, pracovať s ľuďmi, ktorí dožívajú - a to nielen psychicky, ale aj fyzicky. A ešte si k tomu treba pripočítať mizerný plat... :cry:

...toto by som naozaj robiť nemohol :?


ved preto to aj vacsinou robia zeny :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 29. Okt 2007, 14:44

ivaz píše:Uz len to, ze na nich bola kamoska, ktora ma YT, presnejsie psa, ktory sa za ziadnych okolnosti neda ani len pohladkat cudzou osobou, akykolvek dotyk ho prinasa do zurivosti a predsa ten pes ma skusku do konca bez odmedzenia platnosti.
Noo, ked sa da takemu yorkovi kosik, tak verim, ze preberie k zivotu aj najvacsieho depresaria a sam si zaroven precvici obranu. :mrgreen:
Nemenovana pani, co vydala certifikat je jednoducho genialna a evidentne vie co robi. Aj my, vsak? Podnika. :evil:
Zase sa raz ukazalo, ze ked dvaja robia to iste ...
Vdaka aj za "ilustracne" foto, myslim, ze konecne sa v tejto teme vyjasnuje. :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 29. Okt 2007, 18:24

ivaz píše:Uz len to, ze na nich bola kamoska, ktora ma YT, presnejsie psa, ktory sa za ziadnych okolnosti neda ani len pohladkat cudzou osobou, akykolvek dotyk ho prinasa do zurivosti a predsa ten pes ma skusku do konca bez odmedzenia platnosti. Kamoska sa celej skuske vysmiala a otvorene hovori o CT ako o fraske, len kvoli spominanej skuske.
jedným slovom trúba, ctižiadostivá a za slávou zabažená, ktorá potrebuje byť stredom vesmíru a nie pomáhať ľuďom
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod emor » 31. Okt 2007, 9:49

8) ja si svoj ctibaznostny tah po slave a uspechu vrsim momentalne v tejto buuude -
http://www.emor.estranky.cz/clanky/stenata/aktualne
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod DKo » 31. Okt 2007, 10:27

emor píše:ja si svoj ctibaznostny tah po slave a uspechu vrsim momentalne v tejto buuude
česko-slovenskej s malým č a spojovníkom
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod emor » 31. Okt 2007, 10:58

8) teba raz caka slava v budove matice.... :lol: 8) :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod DKo » 31. Okt 2007, 11:45

emor píše:teba raz caka slava v budove matice...
.. aj teba, len nám ju nesmú presťahovať na perifériu Viedne
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod emor » 31. Okt 2007, 19:29

:( tak to by uz matici nepomohla ani seriozna canisterapia...
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Zolo » 31. Okt 2007, 21:40

IVAZ dík za link. Pozrel som sa na tie predpisy, a mám dve pripomienky. Vek 15 - 18 mesiacov sa mi zdá strašne skorý vzhľadom vývoj psychična psa a utváranie povahy a osobnosti. Sú plemená, ktoré dospievajú po psychickej stránke v troch rokoch. A druhá vec . ak pes cíti ohrozenie seb, či psovoda, musí ostať kľudný. Tak táto disciplína jednoznačne vylučuje niektoré plemená, ktoré majú ochranu svojho psovoda v genetickej náplni práce. PS. Aj tento skúšobný poriadok mi ešte viac zafixoval termín : hypersalámista.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron