Canisterapeuticky seminar

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Canisterapeuticky seminar

Poslaťod lucik » 22. Okt 2007, 6:22

v piatok mi prisiel Certifikat o absolvovani 6hod. CT seminara vo Zvolene (v maji) a zaroven pozvanka na dalsi

http://www.pistalka.sk/Article:382

nechysta sa niekto? je to dost narychlo, ale ak by niekto siel, pridam sa a podelim o naklady na benzin.. je tam dost palka poplatok za seminar (ten predtym bol polovicny casovo aj financne)..
rea, co ty na to?
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod emor » 22. Okt 2007, 8:15

ososbne canisterapiu nepovazujem za cast kynologie takisto ani ako temu o psoch. je to o niecom inom. vsetka cest ludom co sa tomu venuju.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 22. Okt 2007, 8:48

emor píše:ososbne canisterapiu nepovazujem za cast kynologie takisto ani ako temu o psoch. je to o niecom inom.


a o com to, je ak nie o psoch? nechapem preco ju nepovazujes za sucast kynologie, je to predsa praca so psami - pes musi mat, vycvik, skusky, atd. len ine, ako u sportovej kynologie. no je to stale o praci psa psovoda
vycvik asistencnych a vodiacich psov tiez nie je podla treba kynologia?
a co agility, flyball...?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 22. Okt 2007, 9:07

8) asi toho o canisterapii vela nevies ale nevadi. ostatne vymenovane tebou za kynologiu povazujem.
ja si ludi co sa venuju canisterapii vazim . ale je to o inom ako o kynologii. je to sluzba ludom pre ludi a o ludoch. nie o kynologii.

skusky canisterapeutov.?:-P nuz ,porovnat vycvik canisteraputa. a vodiaceho psa moze len clovek co o tom nic nevie.

pes vhodny na canisterapiu sa musi narodit. nie vycvicit. a to je dost podstatny rozdiel.psi vhodny na canisterapiu nie su o vycvicenosti ale o vrodenych vlastnostiach s primeranou normalnou vychovou a zvladnute zakladnou poslusnostou.

od polohovacich psov az po neviem akych psov je to vzdy o tom ze dotycny canisterapeut musi v prvom rade mat odhodlanie pre psychosocialnu pracu a musi byt odbornik v tom comu sa pri canisterapii venuje. :roll:

myslim ze o canistereapii som sa dozvedel dost na to priamo od ludi co sa tomu venuju uz roky aby som si vedel realne urobit nazor ze to nieje o kynologii ale o sociologii a pomoci ludom za pomoci prirodzenych vrodenych schopnosti psa. ktore netreba vziadnom pripade povazovat za hlavne.

cely tento moj prispevok - je urceny hlavne tym co si myslia ze v canisterapii sa chcu realizovat a myslia si ze je to o psovi. e-e je to o cloveku a pes sa tam len moce.a pľanta.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 22. Okt 2007, 9:23

emor píše:8) asi toho o canisterapii vela nevies ale nevadi..

tak to sa teda velmi mylis - ale to je nakoniec tebe vlastny sposob na tomto fore (kedze prenasas kategoricke vyroky o ludoch, o ktorych nic nevies :P ), mam totiz s canisterpiou vlastne prakticke skusenosti, takze o nej viem urcite viac, ako ty len z pocutia.

nie je pravda, ze pes na CT sa musi narodit a ze praca so psom, jeho trening, vychova atd, nezohravaju rolu. je to nielen o vrodenych povahovych vlastnostiach psa, ale podstatnu rolu zohrava to, akym sposobom sa s tym psom pracuje a aky je pristup psovoda. je to o ovladatelnosti psa a o jeho priprave na spolahlive zvladanie zatazovych situacii v kontakte s neznamymi osobami. tu nevystatcis ani s vrodenymi danostami ani so zakladnou poslusnostou.
nie kazdy pes a nie kazdy psovod na to maju, ale to iste plati aj pre ine kynologicke odvetvia, (a poznam vela psov, ktori by na to mali, ale ich majitelia na to nemaju) :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mairi » 22. Okt 2007, 10:06

ked uz o canisterapii, prosim prosim, je tu niekto kto sa tomu prakticky venuje uz dlhsie a vedel by mi poradit, mam 5mesacne steniatko kolie a rada by som s nim toto robila. ale ja vobec neviem ako na to vlastne, co, sa treba prihlasit do nejakeho zdruzenia, kde mi pomozu?, ci su predtym ako sa robi skuska nejake cvicenia, ja neviem, nejake no tie seminare, hm, kolko sa za to plati a za co vlastne, ako kedy, kde sa robia skusky no proste akekolvek prakticke info o canisterapii. no ja byvam v blave, takze cim blizsie ku mne by sa cosi take odohravalo tym lepsie, fakt mi na tom velmi zalezi ale na nete toho moc nie je, teda u nas, hm.
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Amaguk » 22. Okt 2007, 10:10

ak si z BA, tak ta mozno bude zaujimat toto zdruzenie: http://canisterapia.xf.cz/
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 22. Okt 2007, 10:16

emor píše:cely tento moj prispevok - je urceny hlavne tym co si myslia ze v canisterapii sa chcu realizovat a myslia si ze je to o psovi. e-e je to o cloveku a pes sa tam len moce.a pľanta.

prave tymto vyrokom ukazujues, ako malo toho o CT vies :P .
tak dufam, ze ludia, ktori sa chcu o CT dozvediet viac, nebudu svoje rozhodnutia zakladat na takychto "odbornych" radach, ale radsej sa pojdu informovat u skutocnych odbornikov, a nie u niekoho, kto sice pozna CT len z nejakeho pocutia, ale mysli si, ze o nej vsetko vie a trufa si dokonca v tomto smere radit inym :roll: :twisted:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mairi » 22. Okt 2007, 10:33

Amaguk píše:ak si z BA, tak ta mozno bude zaujimat toto zdruzenie: http://canisterapia.xf.cz/


hej s pani Fridrichovou mam velmi prijemnu skusenost, dakujem, radsej budem cestovat cez pol Slovenska :x , a este cosi ine plosim plosim
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Amaguk » 22. Okt 2007, 10:37

mairi píše:
Amaguk píše:ak si z BA, tak ta mozno bude zaujimat toto zdruzenie: http://canisterapia.xf.cz/


hej s pani Fridrichovou mam velmi prijemnu skusenost, dakujem, radsej budem cestovat cez pol Slovenska :x , a este cosi ine plosim plosim


hmm, tak to potom sa budes asi musiet obratit na Zilincanky alebo Kosicanky. mozno lucik bude vediet viac podrobnosti
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 22. Okt 2007, 10:41

mairi píše:ked uz o canisterapii, prosim prosim, ...
Pozri si stránky združenia CANTES, v ich brožúre nájdeš dosť odpovedí na tvoje otázky.
Ak sa ti v pátraní po tom, ako je to s CT u nás na Slovensku zazdá, že je to privátnom kšefte a obave o zbytočne nafúknuté know-how, nenechaj sa znechutiť. CT má mnoho tvárí a dá sa robiť bez akéhokoľvek oficiálneho papiera a ak by si potrebovala vedieť či tvoje šteňa na to má, počkaj kým psychicky dozreje a potom sa ohlás.
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod mairi » 22. Okt 2007, 10:50

DKo píše:
mairi píše:ked uz o canisterapii, prosim prosim, ...
Pozri si stránky združenia CANTES, v ich brožúre nájdeš dosť odpovedí na tvoje otázky.
Ak sa ti v pátraní po tom, ako je to s CT u nás na Slovensku zazdá, že je to privátnom kšefte a obave o zbytočne nafúknuté know-how, nenechaj sa znechutiť. CT má mnoho tvárí a dá sa robiť bez akéhokoľvek oficiálneho papiera a ak by si potrebovala vedieť či tvoje šteňa na to má, počkaj kým psychicky dozreje a potom sa ohlás.


dakujem urcite sa nenecham znechutit, ved som si koli tomuto aj vybrala skolu, aby som to mohla skutocne robit, len by som uz rada cosi rozbehla, len neviem ako :), myslim, ze by bolo skvele, keby sa na pracu canisterapeuta pripravovali steniatka uz od uplneho malicka, tak ako napr. vodiace psy, aby si zvykali na chorych, slabych ludi, na ludi na vozickoch, na kriciacich ludi, na davy, ja sa snazim, ale ako mam napr. stena dostat do kontaktu s prostredim nemocnice, ked ho do ziadnej nemozem zobrat? hmmm
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Amaguk » 22. Okt 2007, 10:52

Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Zolo » 22. Okt 2007, 11:24

[quote="Amaguk"]quote]
prave tymto vyrokom ukazujues, ako malo toho o CT vies :Pquote]

On toho málo nevie, ale nedávno zložil sľub, že svojimi príspevkami chce nasrať dve tretiny Slovenska.... :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Amaguk » 22. Okt 2007, 11:26

Zolo píše:
Amaguk píše:quote]
prave tymto vyrokom ukazujues, ako malo toho o CT vies :Pquote]

On toho málo nevie, ale nedávno zložil sľub, že svojimi príspevkami chce nasrať dve tretiny Slovenska.... :lol:


fakt? no co si ti ludia dnes nevymyslia! :P :mrgreen: :lol:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron