Canisterapeuticky seminar

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Poslaťod Van » 23. Okt 2007, 17:02

Zolo píše:Každý hypersalámistický, v podstate "večneútlmový" typ psa je teoreticky vhodný na CT. Jasné, že u psov stredných i väčších je tento predpoklad skôr častejší, ako u malých a temperamentných.
Zolo, tiez som so kedysi myslela, ze na CT je vhodny len velky kludas atd. Ale ked som sa zacala o to viac zaujimat (a hladat ludi, ktori sa CT venuju aj s plemenom, ktore mam ja) zistila som, ze pes sa dokaze celkom dobre prepnut. Aspon flati. Viem to aj z vlastnej skusenosti aj z rozpravania druhych a nie len z kontaktu flata s dochodcami, ci starymi ludmi, ale aj z kontaktu s mentalne postihnutymi. Je uzasne vidiet, ako ten pes citi, v koho spolocnosti sa nachadza a co si moze dovolit. A naopak, ked je s gazdom vonku, vyvadza tak, ze by ho pre istotu k mentalne postihnutym nik nepustil ;-)
Takze suhlasim s emorom, ze je to o psovi, vrodene...ale nesuhlasim s tym, ze to nie je pes ;-)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Amaguk » 23. Okt 2007, 17:57

...repr^zent, ono povedat, ze pes sa musi na to "narodit" je velmi zjednodusujuce.
na CT ma teoretricky predpoklady v podstate kazdy pes s normalnou vyrovnanou povahou. a ver mi, ze videla som aj zopar takych, ktori by boli uplne v pohode, keby boli v pohode ich majitelia - ako u kazdeho talentu ide aj tu o interakciu vrodenych predpokladov a moznosti na ich rozvoja
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 23. Okt 2007, 20:18

Amaguk píše:...repr^zent, ono povedat, ze pes sa musi na to "narodit" je velmi zjednodusujuce.
na CT ma teoretricky predpoklady v podstate kazdy pes s normalnou vyrovnanou povahou.

Odporujes si trochen. :wink:
Amaguk píše:ako u kazdeho talentu ide aj tu o interakciu vrodenych predpokladov a moznosti na ich rozvoja

Talent je nieco vynimocne, nie bezne. Psov z normalnou, vyrovnanou povahou ja osobne nepovazujem za nicim vynimocnych aj ked sa pomerne casto stretavame s neurotickymi cholerikmi, ale to je uz problem majitela, nie vrodenych danosti psa. Pes sa zvacsa rodi normalny, neratam vynimky potvrdzujuce pravidlo.
Zostavam pri tom, co som napisal a dokonca to este rozsirim. Z niektorych stredne velkych a velkych plemien s 99% istotou profi CT psa nikdy nespravis, aj ked to budu psi s normalnou vyrovnanou povahou.
O ratlikoch, maltezacikoch, chivavkach, pudloch a pod sa dufam bavit nema vyznam vobec. Aj ked medzi nimi sa najdu pohodove individuality.
Ono len malo plemien znesie niektore hrube nekoordinovane pohyby s vedomim, ze pracuju pre cloveka, ktoreho miluju.
Ano CT sa da psa aj naucit, ale ked to bude pes, ktory to nema v krvi (povahe a telesnych predpokladoch), tak to bude stale len sluhovi a dozorcovi, nie o 100% dovere pes vs. pan.
Alebo to poviem jemnejsie, bude to CT pes, ktoremu bude treba selektovat pacientov.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 23. Okt 2007, 20:30

nesuhlasim, talent je urcita danost na nejaky druh cinnosti - kazdy z nas ma talent na nieco (ty to beries len vo velmi zuzenom slova zmysle, ako synonymum vynimocnosti v duchu umeleckeho talentu), ale ak sa ti nepaci talent, pouzijem slovo vlohy - aby sme neslovickarili.

a nijako si neodporujem - pisem, ze v principe kazdy pes (o civavach sice neviem, ale viem o cairnovi aj bisonkovi) pri spravnom pristupe moze byt trenovany na CT, iste, existuju aj velmi vynimocni jedinci, ktori su bud mimoriadne nadani alebo mimoriadne neprisposobivi, ale to je predsa uplne normalne...

ale comu uz vobec neorozumiem, je tvoje tvrdenie, ze "Z niektorych stredne velkych a velkych plemien s 99% istotou profi CT psa nikdy nespravis, aj ked to budu psi s normalnou vyrovnanou povahou." :shock:
na zaklade akych faktov toto tvrdis :?:
su CT dogy aj BSP, AMstafi aj NO...
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 23. Okt 2007, 23:10

Amaguk bavime sa o profesionalnych CT psoch, alebo o akoze CT psoch? Aj na husliach sa dokaze naucit hrat prakticky kazdy... :wink:
Tu na slovensku je skoro vsetko akoze. Akoze rychly internet, akoze zlacneny tovar, akoze demokracia, akoze canisterapeutia.
Mna CT nejako moc nezaujima, co to som videl, cital a tak som napisal svoj nazor, lebo niektore vysledky su obdivuhodne.
Ak budem pisat dalej, tak sa budem opakovat a zase vytlkat ti tvoj nazor z hlavy jaksi nemam zaujem. Mozno keby som bol studovanejsi a mal osobne prakticke skusenosti.
A comu nerozumies? "
Z niektorych stredne velkych a velkych plemien s 99% istotou profi CT psa nikdy nespravis, aj ked to budu psi s normalnou vyrovnanou povahou."
Proste su plemena a nie je ich malo, ktore maju prirodzenu nedoveru k cudzim ludom. Budes hladat to 1%, alebo ho nebodaj otocis? Tie plemena boli slachtene na nieco ine, tak preco chces robit za kazdu cenu z capa zahradnika? Jedine ze by ten pes mal na to vlohy. Btw vloha a talent su identicke slova, prip. mu to sudicky daju do vienka, aby sme neslovickarili. Ked sa narodi.
Alebo si sudicka? :shock: :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 23. Okt 2007, 23:37

"akoze" cansiterapeutia? to co akoze je? a aka je ta neakoze CT? - dufam, ze nas vsetkych poucis, aj napriek tomu, ze ty sa o CT nezaujimas, v principe o nej nic nevies, mas len nejake vagne domnienky, ale aj tak sa stavias do pozicie najmudrejsieho a najvacsieho odbornika. Vsimam, ze vas tu takychto "akoze" odbornikov zacina byt cela zbierka. To je nejaka nova moda, alebo hobby - nieco na styl kruzku sikovnych ruk, hrat sa najmudrejsich, alebo co?

Moj nazor ani nemas sancu "vytlct" mi z hlavy, lebo to by si najprv musel hovorit o nejakych konkretnych skusenostiach a faktoch a nie dookola tocit o niecom, o com si len pocul alebo niekdo okrajovo cital.

Ale stale nerozumiem tomu o tych plemenach nevhodnych na CT, ktorych - ako pises, nie je malo - ktore su to? noze sem daj aspon nejake dva-tri priklady, nech si utvorim predstavu, pozor, netvrdim, ze take nemozu byt, ale tazko sa vyjadrit k tvojim nekonkretnym prehlaseniam.

P.S. teda neviem, aky akoze internet mas ty, ale ja mam skutocne rychly :P :twisted:

P.S.S. este som psa na husle hrat nevidela :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 23. Okt 2007, 23:59

...repr^zent píše:Mna CT nejako moc nezaujima, co to som videl, cital a tak som napisal svoj nazor, lebo niektore vysledky su obdivuhodne.
Ak budem pisat dalej, tak sa budem opakovat a zase vytlkat ti tvoj nazor z hlavy jaksi nemam zaujem. Mozno keby som bol studovanejsi a mal osobne prakticke skusenosti.

A tymto aj koncim debat. Tvoj nazor ti neberiem. Poziciu najmudrejsieho a najvacsieho odbornika do ktorej si ma posadila ty, ti pokojne prenecham, lebo som o nu nikdy ani nemal zaujem.
Prajem mnoho bezproblemovych pacientov. Bez ironie.

P.S.: Aj ja mam rychly internet, lebo nemam net od T-debila.

P.S.S.: Este toho v zivote uvidis, ani sa ti nesniva. :twisted:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 24. Okt 2007, 0:11

...repr^zent píše:
...repr^zent píše:Mna CT nejako moc nezaujima, co to som videl, cital a tak som napisal svoj nazor, lebo niektore vysledky su obdivuhodne.
Ak budem pisat dalej, tak sa budem opakovat a zase vytlkat ti tvoj nazor z hlavy jaksi nemam zaujem. Mozno keby som bol studovanejsi a mal osobne prakticke skusenosti.

A tymto aj koncim debat. Tvoj nazor ti neberiem. Poziciu najmudrejsieho a najvacsieho odbornika do ktorej si ma posadila ty, ti pokojne prenecham, lebo som o nu nikdy ani nemal zaujem.
Prajem mnoho bezproblemovych pacientov. Bez ironie.


dakujem za zelanie aj za ponuku prenechania pozicie, - hoci si sa do nej posadil sam svojimi vyjadreniami, tak neviem, preco ti zrazu tak velmi nesedi.

polozila som ti nejake konkretne otazky a utekas z debaty, ale v podstate mas pravdu: nema vyznam v tomto pokracovat - mozno zase niekedy, ked sa tvoj nazor bude zakladat na skutocnych osobnych skusenostiach.

len skoda, ze si sa nevyjadril k tym na 99% na isto na CT nevhodnym plemenam.
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 24. Okt 2007, 0:13

...repr^zent píše:
P.S.: Aj ja mam rychly internet, lebo nemam net od T-debila.

P.S.S.: Este toho v zivote uvidis, ani sa ti nesniva. :twisted:


1. ja taky ne
2. to dufam, hoci mam dost pestre sny a pocitam ze som toho uz videla minimalne o tretinu viac, nez ty :twisted: 8)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 24. Okt 2007, 1:30

Ano utekam z debaty.

ad 1. Debata nikam nespeje, mame odlisne predstavy co to canisterapia je a co obnasa.

ad 2. Povazujes vyznam slova myslim si za zhodny s viem.
...repr^zent píše:Myslim, ze toto sa neda pes naucit, na to sa musi narodit.
Tym to cele zacalo.

ad 3. Plemena s vrodenou nedoverou k cudzim ludom si snad zvladnes vyhladat aj sama. Ked si toho uz tolko videla.

Vzdy som chcel za zenu letusku. :cry:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucik » 24. Okt 2007, 8:25

doma mi nefunguje net, tu z prace nemam velmi moznost zapajat sa, tak ak chce niekto debatit, tak na mail..

hrat sa so slovickami sa mi nechce, tak SA S VAMI NEHRAM ;)
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Nils » 24. Okt 2007, 8:32

ach ty nehravé nežné žieňa... 8)
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 24. Okt 2007, 8:44

Amaguk píše:"akoze" cansiterapeutia? to co akoze je? a aka je ta neakoze CT? - dufam, ze nas vsetkych poucis, aj napriek tomu, ze ty sa o CT nezaujimas, v principe o nej nic nevies, mas len nejake vagne domnienky, ale aj tak sa stavias do pozicie najmudrejsieho a najvacsieho odbornika. Vsimam, ze vas tu takychto "akoze" odbornikov zacina byt cela zbierka. To je nejaka nova moda, alebo hobby - nieco na styl kruzku sikovnych ruk, hrat sa najmudrejsich, alebo co?

Moj nazor ani nemas sancu "vytlct" mi z hlavy, lebo to by si najprv musel hovorit o nejakych konkretnych skusenostiach a faktoch a nie dookola tocit o niecom, o com si len pocul alebo niekdo okrajovo cital.

Ale stale nerozumiem tomu o tych plemenach nevhodnych na CT, ktorych - ako pises, nie je malo - ktore su to? noze sem daj aspon nejake dva-tri priklady, nech si utvorim predstavu, pozor, netvrdim, ze take nemozu byt, ale tazko sa vyjadrit k tvojim nekonkretnym prehlaseniam.

P.S. teda neviem, aky akoze internet mas ty, ale ja mam skutocne rychly :P :twisted:

P.S.S. este som psa na husle hrat nevidela :mrgreen:


akoze CT to je to o com tu cely cas basnis.
akoze CT pes je to co tu pises o tom aky pes je vhodny na CT a co vsetko vycvikoveho potrebuje .
Amgauk - doteraz si sa tu odprezentovala ako dilentant. nie kazdy co sa venuje sportu IPO nevie pozriet a povedat ze henten figurant je mamlas a henten rozhodca to hodnoti nejak divne.
uplne rovnako je to aj s pohladom na CT a tu je situacia este o nieco ina. pretoze my nevedomci a nafukanci a td. sa sice CT nevenujeme ale mame dostatocne info aby sme si vedeli zratat dve a dve ku tomu co psa v CT caka a co vsetko musi zvladnut. nato netreba chodit na nejake seminare ani mat v sufliku certifikat.

akoze CT je cely tvoj pohlad na skutocne osoznu CT. skus pozornejsie citat co ti pise Reprezent.. ked uz na moje napisane prispevky si minimalne alergicka :lol:

amaguk .mi je uprdele jedno kto a kde a co si. a ci mi zatlieskas alebo naplujes na mna. ide o to ze ked sa siria bludy a tmarstvo je to na prospech vzdfy iba malej skupinke ludi a nie spolocenstvu. a to je premna vzdy dovod sa ozvat. o bohorovnosti mlc. ty sa stavias do tej role. lebo ty si profik a my sme nevedomi co sa nezaujimaju.
v podstate preco som sa v tejto teme ozval je uz davno zname a napisane. NEOHLUPUJTE TU LUDI S VYCVIKOM CANISTERAPEUTICKEHO PSA:

a hold vsetkym teenage ochotnikom ze chcu uslachtilo tzravit acas so svojim psikom.

nikdy som nepovedal a a nepoviem ze pes vhodny za signalneho , asistencneho alebo CT psa. je odpad!!!!

ad VAn... pes podla mojho gusta. a ked nie je podla mojho gusta tak je niepes. ale to je ciste moj sukromny pohlad . a ty ani nikto iny ho nemusi absolutne brat v uvahu vo svojom pohlade na psov. 8) :cry:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod DKo » 24. Okt 2007, 9:22

emor píše:ked nie je podla mojho gusta tak je niepes
Euden, a čo ja? Čo som od macochy, že mi nevysvetlíš čo je psovsky neprirodzené na ich využití v psychiatrickej praxi. Kua, možno si to ani neuvedomuješ, že tie tvoje tiež kohosi liečia a dávajú mu silu prežiť.
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod emor » 24. Okt 2007, 9:28

:lol: VAN aj DKO ... myslim ze vam ku spoluzitiu s vasima sucinama netreba vediet co je pre moje gusto niepsovske:-D :lol: a ani inym. a ze je na predlhu debatu to rozviest, aby sme sa pochopili co sa paci mne a co si cenim pre seba a moje ego najviac u psov.

takze zanecham vas bez vysvetliviek. :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron