Canisterapeuticky seminar

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

Poslaťod mairi » 22. Okt 2007, 11:31

Zolo píše:
Amaguk píše:quote]
prave tymto vyrokom ukazujues, ako malo toho o CT vies :Pquote]

On toho málo nevie, ale nedávno zložil sľub, že svojimi príspevkami chce nasrať dve tretiny Slovenska.... :lol:

:lol:
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod DKo » 22. Okt 2007, 11:56

Zolo píše:On toho málo nevie, ale nedávno zložil sľub, že svojimi príspevkami chce nasrať dve tretiny Slovenska...
... a tak skúša kto je v tej zvyšnej tretine 8)
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Zolo » 22. Okt 2007, 14:55

DKo píše:
Zolo píše:On toho málo nevie, ale nedávno zložil sľub, že svojimi príspevkami chce nasrať dve tretiny Slovenska...
... a tak skúša kto je v tej zvyšnej tretine 8)


Veď hej, všetkých ešte nepozná... :mrgreen:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod lucik » 22. Okt 2007, 16:26

mairi píše:
DKo píše:
mairi píše:ked uz o canisterapii, prosim prosim, ...
Pozri si stránky združenia CANTES, v ich brožúre nájdeš dosť odpovedí na tvoje otázky.
Ak sa ti v pátraní po tom, ako je to s CT u nás na Slovensku zazdá, že je to privátnom kšefte a obave o zbytočne nafúknuté know-how, nenechaj sa znechutiť. CT má mnoho tvárí a dá sa robiť bez akéhokoľvek oficiálneho papiera a ak by si potrebovala vedieť či tvoje šteňa na to má, počkaj kým psychicky dozreje a potom sa ohlás.


dakujem urcite sa nenecham znechutit, ved som si koli tomuto aj vybrala skolu, aby som to mohla skutocne robit, len by som uz rada cosi rozbehla, len neviem ako :), myslim, ze by bolo skvele, keby sa na pracu canisterapeuta pripravovali steniatka uz od uplneho malicka, tak ako napr. vodiace psy, aby si zvykali na chorych, slabych ludi, na ludi na vozickoch, na kriciacich ludi, na davy, ja sa snazim, ale ako mam napr. stena dostat do kontaktu s prostredim nemocnice, ked ho do ziadnej nemozem zobrat? hmmm


ked chces, napis mi na LValentovicova@gmail.com
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Re: Canisterapeuticky seminar

Poslaťod Amaguk » 22. Okt 2007, 16:36

lucik píše:v piatok mi prisiel Certifikat o absolvovani 6hod. CT seminara vo Zvolene (v maji) a zaroven pozvanka na dalsi



inac, nic v zlom, ale nie je mi celkom dost jasne, kolko sa toho da naozaj naucit na niekolkohodinovom seminari, a hlavne, kolko sa tam nauci tvoj pes. priprava na CT je predovsetkym praca so psom, nie sedenie na prednaskach :|
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 22. Okt 2007, 20:29

8) amaguk

priprava canisterapeutickeho psa ...???? to je strasne ohlupovanie ludi. pes vhodny na canisterapiu a akukolvek jej formu musi mat to co potrebuje vrodene. to co psa akoze naucia . to zlyha pri prvej novej situacii ktoru este nezazil a neriesil a ver ze takych je napriklad pri pacientoch s tazkym mentalnym postihnutim viac ako dost. to co psa akoze naucia .. je pramalo na to aby pes nezlyhal pri samotnej terapii.

a co o tom ja viem je dost dobre na to aby som vedel ze tu placas dve na tri. a siris demagogiu v duchu Dko poznamenaho nafuknuteho know-how.

canisterapia je jednou s terapii ktora pomaha skutocnym ludskym terapeutom pri ich praci na ktoru musia byt patricne vzdelany a pripraveny. nejake ochotnicke divadielka v tomto smere su len sarada a malokedy zmyselne vyuzivania volneho casu.

mal som moznost pocut prednasky roznych osob na tuto temu a s velkym kontrastom sa odlisovali. uz si nepamatam presne meno Istej mladej sympatickej zeny s KE ktora sa myslim v tejto veci velmi dobre orientuje a jej vyklad bol - logicky,odborne zdatny a presvedcivy aj takemu podrypovacovi poznaneho ako som ja.
ista pani s BB o tom len tliachala bludy a ukazovala nam fantasticke vida made in USA. osobne som to vnimal ako blud. takze asi tolko. neviem v ktorej partii sa nachadzas ty ale ak vravis o vycviku a treningu canisterapeutickeho psa tak je to riadny bull-shit. :wink: ta asi tolko.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Re: Canisterapeuticky seminar

Poslaťod lucik » 22. Okt 2007, 20:32

Amaguk píše:
lucik píše:v piatok mi prisiel Certifikat o absolvovani 6hod. CT seminara vo Zvolene (v maji) a zaroven pozvanka na dalsi



inac, nic v zlom, ale nie je mi celkom dost jasne, kolko sa toho da naozaj naucit na niekolkohodinovom seminari, a hlavne, kolko sa tam nauci tvoj pes. priprava na CT je predovsetkym praca so psom, nie sedenie na prednaskach :|


jooj, no ja som nikdy ale netvrdila nic ine! ja som na seminar isla dobrovolne, pretoze to bolo tesne predtym ako som s tym zacinala a zacinam od samej nuly - ja nemam pedagogicke vzdelanie, len vela nastudovanych pismeniek a specialna pedagogicka s ktorou robim zas nema prilis vela vedomosti o CT ako takej.. proste ma to zaujimalo, tak som isla na seminar.. to, ze to tu niekto rozvadza krizeom krazom, to je uz ina vec.. asi by to chcelo vlastnu temu - diskutovat o CT vseobecne a pozvanka na seminar osobitne.. to uz je ale adminova starost.. :)
co sa tyka Certifikatu, o tom nam nikto ani nehovoril, ze cosi take dostaneme, takze to je ozaj to najmenej.. to som sa nechcela chvalit, len dat najavo, ze bude dalsi seminar a na jednom som uz bola a pacil sa mi..
hapeme sa? fajn ;)
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod emor » 22. Okt 2007, 20:32

8) inak . ako sa cvici asistencny pes - pre cukrovkara alebo epileptika.? hm.? :wink:

ak mi to napises tak ti potrasiem pravicou.osobne.

a po tvojej odpovedi ti napisem ja odpoved ako sa takyto psi "cvicia" :idea:

msaria preco len ja nemozem drzat usta ked citam demagogov.?
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod DKo » 22. Okt 2007, 20:59

emor píše:priprava canisterapeutickeho psa ...
Eugen, kľud. Predstav si sebepovahovopevnejšieho dospelého psa, ktorý vyrástol a žije v horárni a ty ho privedieš do mesta. Jedným zo spôsobu prípravy je výber šteňaťa pre funkciu vodiaceho psa. Ak po roku pestúnskej prípravy neprejde sitom pre vodiace psy, môže z neho byť asistenčný. Ak neprejde ani sitom pre asistenčných, môže byť signálnym alebo canisterapeutickým.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Re: Canisterapeuticky seminar

Poslaťod lucik » 22. Okt 2007, 21:03

Amaguk píše:
lucik píše:v piatok mi prisiel Certifikat o absolvovani 6hod. CT seminara vo Zvolene (v maji) a zaroven pozvanka na dalsi



inac, nic v zlom, ale nie je mi celkom dost jasne, kolko sa toho da naozaj naucit na niekolkohodinovom seminari, a hlavne, kolko sa tam nauci tvoj pes. priprava na CT je predovsetkym praca so psom, nie sedenie na prednaskach :|


seminar je pre ludi, nie pre psy.. psy sa tam neberu, psov mali so sebou len prednasajuci - robili ukazky..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod lucik » 22. Okt 2007, 21:07

DKo píše:
emor píše:priprava canisterapeutickeho psa ...
Eugen, kľud. Predstav si sebepovahovopevnejšieho dospelého psa, ktorý vyrástol a žije v horárni a ty ho privedieš do mesta. Jedným zo spôsobu prípravy je výber šteňaťa pre funkciu vodiaceho psa. Ak po roku pestúnskej prípravy neprejde sitom pre vodiace psy, môže z neho byť asistenčný. Ak neprejde ani sitom pre asistenčných, môže byť signálnym alebo canisterapeutickým.


tak tak, to je nas pripad.. sama by som to lepsie nenapisala.. len sme preskocili level asistencny.. moja hafa bola vyradena z vycviku vodiacich psov kvoli DLK.. kedze ma praca s detmi zaujimala, hafa sa mi do toho len hodila a tak skusame CT.. zacali sme lahsiu formu - na ZS (povodne sme mali zacat v DSS, ktory ale medzicasom zrusili) a teda musim povedat, ze veru lahke to nie je ani omylom.. vyzmykane sme obidve, ale bavi to aj ju aj mna..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Re: Canisterapeuticky seminar

Poslaťod rea » 22. Okt 2007, 21:20

lucik píše:v piatok mi prisiel Certifikat o absolvovani 6hod. CT seminara vo Zvolene (v maji) a zaroven pozvanka na dalsi

http://www.pistalka.sk/Article:382

nechysta sa niekto? je to dost narychlo, ale ak by niekto siel, pridam sa a podelim o naklady na benzin.. je tam dost palka poplatok za seminar (ten predtym bol polovicny casovo aj financne)..
rea, co ty na to?


Ja na to to, čo som ti písala v mailíku. :wink:
Emor práve preto je to s CT na Slovensku také aké to je, na CT musí byť vhodný aj pes, aj majiteľ. A nájsť túto zhodu nie je jednoduché, často to skúšajú ľudia, ktorí chcú pomáhať, ale to je tak všetko, potom sa nájdu tí, ktorí si myslia, že ich psík sa na to hodí tak sa chcú angažovať, ale chválabohu sa nájdu aj tí, ktorí vedia, o čom to je a majú v sebe to správne z kynológa, aj z terapeuta a majú na to psíka vhodného povahovo, aj správne pripraveného. O kynológii to aspoň trochu bude, keď je to aj o psoch, aj keď pravdepodobne nie takých, okolo akých sa pohybuješ. To ich ale nerobí menejcennými.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Kaca » 22. Okt 2007, 21:22

asi som blba, ale toto som este nikdy nepocula (a myslim to vazne, ziadne rypanie!) Co je prosim signalny pes? Vdaka dopredu za objasnenie.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod rea » 22. Okt 2007, 21:26

Kaca píše:asi som blba, ale toto som este nikdy nepocula (a myslim to vazne, ziadne rypanie!) Co je prosim signalny pes? Vdaka dopredu za objasnenie.


Signálny pes dáva signál, napríklad pred príchodom epileptického záchvatu. :wink:
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Kaca » 22. Okt 2007, 21:31

oki, vdaka :)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia