!!! VÝSTAVY !!!

Všetko o výstavách súťažiach a iných akciách so psami.

!!! VÝSTAVY !!!

Poslaťod Lucia Puterová » 18. Jan 2007, 21:39

Zdravím! Chcela by som sa spýtať, odkedy môžem chodiť na výstavy so psom? Kúpila som si šteňa - 3-mesačné a chcela by som vedieť, čo potrebujem k tomu aby som s nim mohla ísť na výstavu... Musím byť zaregistrovaná v klube? Alebo ako to treba? Ďakujem!!!![/b]
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Poslaťod Lenka Mikšová » 19. Jan 2007, 14:06

Ahoj so šteniatkom môžeš chodiť na výstavy do triedy Puppy hneď a od 6 mesiacov do triedy Dorastu. Najbližšia výstava,ktorú stíhaš je v Nitre 17-18.03.2007,na ktorú si musíš do 28.02.2007 podať a zaplatiť prihlášku,ktorú si stiahneš aj cez internet www.nitracanis.sk. Vtejto skupine budeš platiť 300,00sk. Šteniatko nemusí byť zatiaľ prihlásené do klubu,ale keď tam budeš,tak ťa budú automaticky informovať a posielať prihlášky na každú výstavu. Ak sa môžem opýtať,akého hafana chováš. Ja mám nemeckú dogu a teraz v januári ideme na prvú výstavu do Trenčína.
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Lucia Puterová » 19. Jan 2007, 18:58

ahoj. Teraz som si kúpila 3 mesačné šteňa Zlatého retrievera. Budem potrebovať fenku asi trošku vycvičiť do tej výstavy či pri šteniatkach je to nejak inak? Veľmi rada by som začala s výstavami čo najskôr...
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Poslaťod Lenka Mikšová » 20. Jan 2007, 13:48

Avoj,pri šteniatkach sa ešte neposudzuje postoj a rozhodcovia to berú,ako pripravovanie psíka na výstavy. Ale je lepšie ke´d ho budeš učiť od malička,aby nemal psík stres. Musí hlavne vedieť poklus pri nohe a aspoň ako-tak výstavný postoj. No treba pevné nervy,lebo psíkovia radšej bežia ako klusajú. Výhra na výstave do dorastu je vlastne ocenenie a posudzovanie psíka do budúcnosti - veľmi nádejný,nádejný,nenádejný. Skôr pre chovateľa znamená táto výstava
ké pohladkanie do duši a aby vedel aké má psík šance. Ale určite to stojí zato,mi sa s Arthurkom už nevieme dočkať. Máme aj stránku www.arthur.websnadno.cz
Zatiaľ pá
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

doporučenie

Poslaťod St.Peter » 28. Jan 2007, 19:43

Ahoj, k uvedeným dobrým radám pridávam ešte jednu : poobzeraj sa po výcviku psov v okolí a začni aj tam chodiť. Šteňa si rýchlo zvykne na iné psy a stres na výstave bude preň "ľavá zadná". Tiež ho uč aby sa pýtalo von na potrebu, neurobí Ti hanbu v kruhu alebo okolo. Ešte jednu vec si treba uvedomiť, je to bábo, s potrebou hrať sa, nie stresovať. Možno by som skôr išiel na prvé výstavy ako návštevník nie ako vystavovateľ. A v ideálnom stave by som išiel ako návštevník podporujúci iného výstavného psa, pre moje šteňa kamaráta - nasaje atmosféru výstavy a zároveň má pocit ochrany dospelým psom. S našou šampiónkou sme takto začínali, a na výstavách sa s radosťou predvádza. a so všetkými na okolí sa chce hrať...
držím palce
Obrázok užívateľa
St.Peter
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 28. Jan 2007, 19:02

Poslaťod Lucia Puterová » 30. Jan 2007, 22:47

Dakujem za rady :)
ešte by som sa chcela spýtať že ak som si kúpiala fenku zlatého retrievera tak čo treba k tomu aby jej potomkovia mohli mať PP? Pretože mojim snom je mať chovnú stanicu tohto plemena a preto by som sa chcela o tom dozvedieť viac - ako na to... Ďakujem!!!
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Poslaťod Joachim » 31. Jan 2007, 9:18

V prvom rade xxxxx si kupit fenku GR s PP .. a uchovnit ju..to si treba zistit v slovenskum klube chovatelov GR ake su podmienky pre uchovnenie...urcite nejake vystavy s urcitym najnizsim ohodnotenim .. a neviem ci GR musia mat aj skusky alebo nie...vsetko sa dozvies v klube ;) ..vela stastia
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Jaro » 31. Jan 2007, 9:44

Lucia Puterová píše:Dakujem za rady :)
ešte by som sa chcela spýtať že ak som si kúpiala fenku zlatého retrievera tak čo treba k tomu aby jej potomkovia mohli mať PP? Pretože mojim snom je mať chovnú stanicu tohto plemena a preto by som sa chcela o tom dozvedieť viac - ako na to... Ďakujem!!!


tu najdes vsetko potrebne http://www.slovak-retriever.org/chov/index.html
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lucia Puterová » 31. Jan 2007, 18:38

Veľmi pekne Vám ďakujem za infošky :D
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Poslaťod golden » 13. Mar 2007, 8:37

Chcel by som sa spytat,ci mozem ist na vystavu Nitracanis 17.3.2007 aj so psom,ktoreho nebudem vystavovat.Vsade pisu,ze by sa malo ist so psom len tak pozriet,aby si zvykol.Tak ma zaujima,ci ma tam pustia.Havino ma vsetky ockovania.

Dakujem
Obrázok užívateľa
golden
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13. Mar 2007, 8:19
Bydlisko: Nová Ves nad Váhom

Poslaťod Tomas Nagl » 13. Mar 2007, 8:58

Pokial budes mat veterinarny preukaz, resp. passport, a v nom peciatku od veterinara ze zviera je zdrave so vsetkymi potrebnymi ockovaniami, nevidim ziaden dovod nevpustit Ta na vystavisko aj so psom ktoreho nejdes vystavovat...
Tomas Nagl
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22. Jan 2007, 11:17

Poslaťod DKo » 13. Mar 2007, 10:12

golden píše:Tak ma zaujima,ci ma tam pustia.
Veterinárne podmienky NITRACANIS:
Každý pes musí mať veterinárny preukaz s platnými očkovaniami proti besnote, psinke, parvoviróze a hepatitíde, najmenej 21 dní a maximálne 1 rok pred výstavou.


Samozrejme, že je nezmyslom a odsúdeniahodné ísť tam so psom, ktorý nie je fit, ale netreba orazítkované potvrdenie o tom, že je zdravý.
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod golden » 13. Mar 2007, 10:37

Dakujem velmi pekne za odpovede.Idem teda tam,nech sa havino nieco poduci.
Obrázok užívateľa
golden
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13. Mar 2007, 8:19
Bydlisko: Nová Ves nad Váhom

Poslaťod golden » 20. Mar 2007, 9:12

Este jedna otazka.V Nitre sme sa s havinom co to poducili,vaskusali sme si to a teraz chceme ist na Springdanube na ostro.Mam vytlacenu prihlasku,ale neviem,ako mam vyznacit druh srsti,triedu (ktore su v ramcekoch) a ci treba pri GR oznacovat aj velkost.AK by mi vedel niekto poradit (napr.DKo),budem velmi vdacny.A mozem uhradit vystavny poplatok aj cez internet banking?Aky doklad o uhrade potom prilozim k prihlaske?

Vdaka
Čím viac spoznávam ľudí,tým viac milujem psov!
Obrázok užívateľa
golden
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13. Mar 2007, 8:19
Bydlisko: Nová Ves nad Váhom

Poslaťod anet » 20. Mar 2007, 17:23

golden píše:A mozem uhradit vystavny poplatok aj cez internet banking?Aky doklad o uhrade potom prilozim k prihlaske? Vdaka

Mozes. Vytlac si potvrdenku a priloz k prihlaske.
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Ďalší

Späť na Výstavy, súťaže, akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia